Skra Bełchatów

0 0

Wi�cej o wydarzeniu

LM siatkarzy - Koszmar przełamany

W meczu grupy D Ligi Mistrzów siatkarzy PGE Skra Bełchatów wygrała w Łodzi z VfB Friedrichshafen 3:0 (25:22, 25:21, 25:21). Mistrzowie Polski nie zwalniają tempa. Na półmetku rozgrywek grupowych prowadzą w tabeli najtrudniejszej grupy. Z kompletem punktów

Odśwież
37
Niemiecka drużyna wyglądała w tym meczu, jakby zlękła się 11 tysięcy widzów przybyłych na trybuny łódzkiej Atlas Areny. Od początku spotkania popełniała wiele błędów w zagrywce oraz w rozegraniu, co bezwzględnie wykorzystywali mistrzowie Polski.

W szeregach Skry wyróżnili się zwłaszcza Bartosz Kurek i Mariusz Wlazły, których dynamiczne ataki ze skrzydeł nie dawały szans rywalom. Blokujący Friedrichshafen często nie nadążali z blokiem, a jeśli już im się to udawało, to Wlazły atakował na takim zasięgu, którego Niemcy nie byli w stanie osiągnąć.

W drużynie z Niemiec na uznanie zasłużył Adrian Gontariu, który starał się trzymać kontakt z rywalami. Jego wysiłki spełzły jednak na niczym, gdyż każdego kolejnego seta mistrzowie Polski wygrali pewnie. Partie kończyły się zwycięstwami do 22 i dwa razy do 21 w drugim i trzecim secie.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

25:21 - Ostatnia akcja i rywale serwują w aut. Koniec meczu - Skra wygrywa swój trzeci mecz w Lidze Mistrzów, nie tracąc choćby jednego seta!!!

24:21 - Winiarski psuje zagrywkę, ale po chwili rehabilituje się i zdobywa punkt. Przy piłce setowej błąd popełnia przy serwisie Woicki. Kolejna akcja i Kurek w aut - egzekucja odroczona. Po chwili rywale blokiem zdobywają punkt i czas dla Nawrockiego.

23:17 - Wlazły przebija się przez blok, a po chwili Winiarski punktuje bezpośrednio z zagrywki. W kolejnej akcji Wlazły blokuje Fromma i coraz bliżej zwycięstwa.

20:17 - Winiarski zablokowany przez Fromma, a po chwili rywale zdobywają punkt w ten sam sposób. Czas dla Nawrockiego

20:14 - Winiarski przełamuje blok, a w odpowiedzi ładnie ze skrzydła punktuje Venno. Po chwili świetnie serwuje Falasca, czym wymusza błąd rywali i kolejny punkt dla nas. W kolejnej akcji Falasca zdobywa asa serwisowego.

16:12 - Skuteczny blok mistrzów Polski, a w kolejnej akcji goście udanie atakują ze skrzydła, a konkretnie Fromm. Po chwili przebija się on przez potrójny blok i niweluje stratę. Jego mini-serię kończy Wlazły, który atakuje w obrońcę, a ten odbija w aut po naszej stronie

14:10 - Trzy punkty z rzędu dla Skry, a ostatni z nich zdobywa Kurek po bardzo dziwnej i chaotycznej akcji. Rośnie przewaga gospodarzy

11:9 - Gontariu w aut, jednak po chwili Kutek zablokowany w ataku. Niemcy jednak psują zagrywkę

8:7 - Dwa punkty z rzędu dla Skry, ale Wlazły serwuje w siatkę. Zagrywkę psuje także Fromm, który uderza daleko w aut. W kolejnej akcji punkt dla rywali po wybloku, ale Falasca po chwili wygrywa walkę na siatce. Ósmy punkt dla Skry po kolejnej zepsutej zagrywce gości.

3:4 - Goście grają jakby bardziej uważniej, ale Winters wyrzucony poza antenkę i atakuje w aut. Po chwili Winiarski atakuje z drugiej linii, ale także w aut.

1:2 - Pliński serwuje w siatkę w pierwszej akcji. Po chwili jednak świetna krótka od Falaski i Możdżonek zdobywa punkt ze środka. Rywale odpowiadają atakiem Gontariu ze skrzydła.

III set

25:21 - W siatkę wpada Tichacek i mamy piłkę setową. Pierwszą rywale bronią, bo przy antence mieści się Winters, a ostatni atak dla Skry wybity przez obrońców daleko za boisko. 2:0!!!

23:20 - Kurek obija ręce blokującego Gontariu i jest punkt dla Skry. W odpowiedzi punkt dla rywali po akcji krótką i zbiciu Bauera. Po chwili Wlazły zdobywa punkt

21:18 - Skra otrząsnęła się i skutecznymi atakami popisał się m.in. Kurek. Po chwili Wlazły i Możdżonek blokują rywala i wracamy do wysokiej przewagi. W odpowiedzi dobry atak ze skrzydła Trommela.

18:16 - Przewaga Skry coraz niższa. Goście jakoś specjalnie nie poprawili swojej gry, ale odrobili kilka punktów

16:11 - Przesunięta krótka i udany atak ze środka Jose. W kolejnej akcji goście chcieli powielić tę akcję, jednak tym razem Portugalczyk minimalnie w aut

14:9 - Kurek i Pliński fantastycznie blokują Gontariu, a w kolejnej akcji Jose atakuje daleko w aut. Przerwa dla szkoleniowca gości.

11:8 - Punkt za punkt, a po chwili Falasca serwuje w siatkę. Rywale odpowiadają tym samym, a Winiarski powiela wyczyn poprzedników. W kolejnej akcji Kurek przełamuje blok

8:5 - Serwis Wlazłego w aut, ale w kolejnej akcji Pliński blokuje Wintersa. Kolejna zepsuta zagrywka - tym razem w wykonaniu Kurka. Ósmy punkt zdobywa Pliński po ataku ze środka

6:2 - Możdżonek dotyka siatki i przerwana seria Skry. W kolejnej akcji jednak Wlazły popisuje się atomowym uderzeniem, którego libero rywali nie był w stanie przyjąć. Po chwili Możdżonek serwuje w aut, ale po chwili Kurek atakuje z potężnej wysokości nad rękami blokujących.

4:0 - Pierwszy punkt dla Skry w wykonaniu Winiarskiego po ataku ze skrzydła. Po chwili rywale atakują w aut, a Winiarski zalicza asa serwisowego. Czwarty punkt z rzędu zdobywa Wlazły dzięki błędom rywali.

II set

25:22 - Seta kończy skutecznym atakiem Winiarski. Seta, w którym Niemcy popełniali mnóstwo błędów przy zagrywce i przyjęciu, a z naszej strony bardzo dobrze zaprezentowali się Bartosz Kurek i Mariusz Wlazły

24:22 - Kolejna zepsuta zagrywka Friedrichshafen, a w kolejnej akcji złe przyjęcie rywali i atakują w siatkę. Pierwszą piłkę setową rywale bronią, bo udanie zaatakował Gontariu, podobnie drugą. Czas dla Skry

22:19 - Gontariu psuje zagrywkę, ale kolejny błąd techniczny popełnia Wlazły. W kolejnej akcji się rekompensuje i punktuje ze skrzydła

20:17 - Punkt za punkt - w Skrze atakują Kurek oraz Winiarski ze skrzydła. Rywale zdobywają punkt po nieczystym zagraniu Wlazłego. Czas dla gości.

18:15 - As serwisowy Kurka tuz po przerwie, ale w kolejnej akcji piłka po obronie Skry wychodzi na aut po stronie rywali. W następnej długiej wymianie skuteczną kontrę wyprowadza Wlazły i jest punkt dla gospodarzy. Dobrym atakiem ze skrzydła odpowiada Gontariu

16:13 - Wlazły zdobywa punkt z zagrywki, ale po chwili trafia w siatkę. Rywale odpowiadają tym samym i na drugiej przerwie prowadzi Skra trzema punktami.

14:12 - Kurek nie trafia w boisko, ale w jednej z kolejnych akcji pięknie "wbija gwoździa" ze skrzydła. Po chwili rywale atakują po taśmie w aut

11:10 - Tichacek psuje zagrywkę, a po chwili niedokładne rozegranie Skry i goście punktują. Festiwal popsutych serwisów w Atlas Arenie

7:8 - Falasca ładnie ze środka i mamy kolejny punkt. W kolejnej akcji nie nadążamy z blokiem, a po chwili Skra psuje zagrywkę i rywale prowadzą na pierwszej przerwie

5:4 - Możdżonek atakuje ze środka i piłka ląduje tuż przy linii, a po chwili Wlazły i Pliński efektownie blokują rywali i jest remis. Atak Wlazłego i trzeci punkt z rzędu dla Skry.

2:3 - Wyrównany początek meczu, jednak Polacy nie nadążają z blokiem

Przed meczem:

Ponad 11 tys. kibiców będzie dopingować PGE Skrę w trzecim meczu w Lidze Mistrzów. Choć rywal nie jest tak znany jak Trentino, to tak samo silny.

Zarówno Nawrocki, jak i jego siatkarze nie ukrywają zdenerwowania przed meczem. - Bo to może nie jest decydujące spotkanie dla układu w grupie, ale na pewno jedno z kluczowych - uważa Michał Winiarski.

Dodaje też, że jeśli Skra zagra tak jak przez ostatni miesiąc, to będzie faworytem. To odważne stwierdzenie, bowiem wcześniej Friedrichshafen wcześniej czterokrotnie pokonał jego drużynę. I to bardzo wyraźnie.