Skra Bełchatów

0 0

Wi�cej o wydarzeniu

Siatkówka. Włoskie media: Pierwszy nokaut w sezonie

Włoskie media są zaskoczone, nie tylko pierwszą porażką Trentino BetClick w sezonie, ale także jej rozmiarem. ?Pierwszy nokaut w sezonie? - kwituje portal volleyball.it. Mistrzowie Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu ulegli w Łodzi 0:3 Skrze Bełchatów.

Liga Mistrzów. Skra rozbiła giganta

Trwa niesamowita passa PGE Skry Bełchatów. Mistrzowie Polski wygrali szósty mecz z kolei, nie tracąc w nim ani jednego seta. Wczoraj w Lidze Mistrzów rozbili Trentino Volley, najlepszą drużynę na świecie

Odśwież
54
TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ:

25:22 KONIEC SPOTKANIA! Kolejny blok Marcina Możdżonka na rywalu i Skra wygrywa arcyważne spotkanie z triumfatorem poprzedniej edycji Ligi Mistrzów!

24:22 Skuteczny blok Skry! Dwie piłki meczowe dla mistrzów Polski!

23:22 Kapitalna akcja Skry i niezwykły kunszt Winiarskiego, który obronił piłkę, a po chwili wybił ją po dłoniach rywala - w wydawałoby się - niemożliwej do skończenia sytuacji

21:22 Autowy atak Kazijskiego. Po chwili Bułgar uderza nie do obrony

19:20 Aa serwisowy Wlazłego! A Włosi mieli już trzy punkty przewagi

17:19 Blok ma Mariuszu Wlazłym i niesamowity kontratak Kazijskiego. Niestety Włosi znów odskakują na kilka punktów

17:16 Błąd w ataku ze środka Sali! Po chwili Pliński wbija gwoździa w pole gry Trentino! Rywale biorą czas

14:16 Skra zaczyna odrabiać straty. Lepiej zaczyna funkcjonować obrona i gra z kontrataku. Była szansa na wyrównanie stanu meczu, ale Wlazły został zablokowany

11:14 Trwa festiwal błędów po stronie Skry jeśli chodzi o zagrywkę. Na szczęście w ataku bełchatowianie utrzymuje duży procent skuteczności

9:11 Potężna bomba z lewego ataku Kurka. Może ta efektowna akcja da impuls do odrobienia strat bełchatowianom

7:10 Niestety rośnie przewaga Trentino. Kurek nie potrafił skończyć ataku, z drugiej strony kapitalną akcją w kontrze popisał się Juantorena

6:8 Niestety błąd w ataku Możdżonka, który wyrzucił piłkę w aut, daje dwupunktową przewagę Włochom

5:5 Trwa wyrównana walka w trzecim secie. Skra atakuje głównie przez środek, co daje wymierne efekty drużynie Nawrockiego

2:2 Skra nie pozwala jednak uciec rywalowi. Dwa dobre ataki, jeden po kontrze wyrównuje stan gry

0:1 Pierwsze dwa punkty z trzecim secie zdobywa Trentino

II SET

25:19 Daniel Plińskim efektownym atakiem ze środka wygrywa 25 punkt. Skra zdeklasowała jedną z najlepszych drużyn świata w drugim secie zawodów!

23:17 Wyśmienity atak Winiarskiego potwierdza dominację Skry

21:15 Skra całkowicie kontroluje przebieg meczu. Gra punkt za punkt przyniesie mistrzom Polski upragnione zwycięstwo w drugim secie

19:13 As serwisowy Bartosza Kurka i wyśmienita kontra - atak Winiarskiego! Tego seta nie da się przegrać

18:13 Skra coraz bliżej końcowego sukcesu w drugim secie! Kapitalna kontra - obrona Kurka i potężne zbicie Wlazłego. Bełchatowianie pokazują fantastyczną siatkówkę w drugiej partii

16:12 Brawo Skra! Dobra zagrywka, mądra gra w ataku daje mistrzom Polski czteropunktową przewagę na drugiej przerwie technicznej. To spora zaliczka przez końcem seta. Oby siatkarze Skry nie pozwolili rywalowi przyspieszyć tempa i zniwelować straty

13:12 Niestety dwie kapitalne akcje w obronie i skuteczne kontrataki przybliżają Włochów do remisu. Jacek Nawrocki od razu reaguje - czas dla Skry Bełchatów

12:8 Niesamowita determinacja i wola walki zawodników Skry! Mistrzowie Polski obronili straconą już piłkę, a po chwili Daniel Pliński zatrzymał rywala potężnym blokiem. Przewaga bełchatowian rośnie!

10:7 Trwa walka punkt za punkt. Skra nie popełnia błędów. Natomiast Birarelli atakuje w siatkę

7:5 Skra utrzymuje dwupunktową przewagę. Grę w ataku ciągnie głównie Mariusz Wlazły. Blok Polaków na razie nieskuteczeny

4:3 Niestety Skra bardzo szybko roztrwoniła dużą przewagę. Głównie poprzez błędy własne

4:0 Polacy idą jak burza! Przed momentem blok na Kazijskim i przerwa na żądanie trenera Trentino

2:0 Już na początku seta Michał Winiarski popisuje się asem serwisowym!

Trentino zaczyna drugą partię

I SET

31:29 Skuteczny atak Wlazłego kończy pierwszego seta! Wielkie emocje, Więcej spokoju na koniec pierwszej partii wykazali bełchatowianie

28:28 Przy prowadzeniu 28:27 Falasca miał piłkę na siatce ale uderzył w aut!

26:25 Piłka setowa dla Skry! Kurek wybija piłkę po rękach przeciwników.

24:24 Niesamowita walka punkt za punkt. Czekają nas emocje w końcówce pierwszego seta

21:22 Niestety błąd w ataku popełnia Winiarski. Niepotrzebnie zawodnicy Skry sami prokurują nerwowe sytuacje...

20:20 Niestety Skra traci swoją przewagę. Dwa dobre kontrataki wyrównują stan spotkania

19:17 Włosi zaczynają popełniać coraz więcej błędów. Przed chwilą Kazijski przeszedł linię środkową boiska. Zaraz po tym Wlazły kapitalnym plasem zbudował małą przewagę naszego zespołu!

17:16 Dwie wspaniałe akcje bełchatowian i mistrz Polski znów wychodzi na prowadzenie

15:15 Fantastyczna akcja! Wiele ataków, kilka wspaniałych obron i wreszcie Kurek kapitalnie atakuje z szóstej strefy

13:15 Juantorena pojedynczyk blokiem zatrzymuje Kurka

11:11 Potężny blok na Wlazłym... Po chwili Pliński skutecznie atakuje obok Sali

10:9 Świetna zagrywka Możdżonka, po chwili dobry pasywny blok Skry i skuteczna kontra. Po chwili Pliński pojedynczym blokiem zatrzymuje rywala!

7:8 Skuteczny blok Skry. Bełchatowianie w każdym elemencie zaczynają grać coraz lepiej

6:7 Skra odrabia straty! Świetny atak Winiarskiego i as serwisowy Falasci utrzymują nas w kontakcie z Włochami

3:6 Pierwsza przewaga Trentino. Włosi wyprowadzili skuteczną kontrę, po chwili zablokowali Winiarskiego

3:3 Punkt za punkt! W ekipie Skry skutecznie zagrali Możdżonek i Wlazły

1:2 Szybka i skuteczna odpowiedź Kurka, ale po chwili wspaniały atak ze środka wyprowadza zespół z Włoch na prowadzenie

0:1 Pierwsza zagrywka Michała Winiarskiego wylądowała na aucie

Zaczynamy!

Przed meczem: - Z Trento trzeba zagrać bardzo dobrze we wszystkich elementach, a do tego konieczna będzie agresja i trochę szczęścia - mówi szkoleniowiec Skry. Jego zdaniem Włosi stali się jeszcze silniejsi, mimo że stracili podstawowego atakującego Leandra Visotto. - Zmiana na Jana Stokra sprawiła, że zespół jest bardziej zrównoważony i pewniejszy - uważa Wlazły

Przed meczem: Ostatnio największym problemem PGE Skry było zdrowie Mariusza Wlazłego. Najlepszy polski atakujący był na początku sezonu w świetnej formie, ale skręcił nogę. W sobotę wszystkim spadł kamień z serca, bo Wlazły w lidze zagrał, i to bardzo dobrze. - Przy całym szacunku dla Wielunia [Skra pokonała go w lidze 3:0] w środę klasa przeciwnika będzie inna - mówił. - Dlatego ciężko coś powiedzieć o mojej formie, choć jestem dobrej myśli.

Przed meczem: W grupie D, do której trafił mistrz Polski, nie ma nieważnych spotkań. Nawet jedno potknięcie może odebrać awans do fazy pucharowej. A wszystko przez to, że na rywali Skra trafiła bardzo silnych - o dwa miejsca walczą także Trentino i VfB Friedrichshafen. Rumuński Ramat Zalau będzie tylko rozdawał punkty, ze Skrą zgodnie z oczekiwaniami przegrał 0:3.