0 0

Odśwież
60
Po meczu:

Sami zawodnicy Skry byli zaskoczeniu poziomem jaki zaprezentował w Łodzi mistrz Rumunii. Bełchatowianie jedynie w trzecim secie musieli wyzwolić w sobie więcej motywacji, by utemperować gości. Zmiany taktyczne, na jakie pokusił się trener Nawrocki wprowadziły pewne zamieszanie, ale krótkotrwałe. Do drugiej przerwy technicznej Skra opanowała sytuację i pewnie przypieczętowała zwycięstwo 3:0 (do 19, 14 i 22).

Kolejne trzy punkty na koncie podopiecznych Jacka Nawrockiego stawiają kropkę po zdaniu "Skra liderem grupy D." To oni będą rozstawieniu w piątkowym losowaniu, kiedy zostaną wyłonieni rywale I fazy play-off.

25:22 Złe przyjęcie Rematu - po pełnej niedokładności wymianie bełchatowianie blokują Geigera! Koniec meczu! Skra pozostaje liderem!

24:22 Kurek popisowo atakuje dając nam meczową. Na boisku na koniec pojawia się Falasca.

23:22 Po długiej akcji kończy Geiger.

23:21 Nie pomaga. Bo nie ma akcji, po popsutej zagrywce Nemetha.

22:21 Soian i Aloarei wchodzą na podwójną zmianę. To ostatnia próba ratunku bo szkoleniowiec nie ma już czasów.

22:20 Nagy w pojedynkę nie wygra meczu... Tym bardziej, że Rumuni bez przyjęcia nic nie rozegrają. Bezpośrednio z zagrywki punktuje Bąkiewicz.

20:19 Pliński kończy na środku siatki.

17:17 Geiger psuje serwis, Nemeth nie kończy - wykorzystuje szansę Bąkiewicz.

17:16 Znów skuteczny atak Novotnego. Ale to Kurek sobie odpocznie. Wchodzi Antiga.

16:15 Na kolejną akcję precyzji już nie starczyło - Nagy wyrzuca piłkę w aut - Skra prowadzi na drugiej przerwie.

15:15 Na prawym skrzydle kończy atak Nagy.

15:14 Pipe w wykonaniu Nemetha zablokowany przez Plińskiego.

13:13 Dobra kiwka Winiarskiego z drugiej linii.

11:12 Blok - aut po ataku Nagy'ego.

10:11 Popsute zagrywki Wlazłego i Geigera.

9;10 Tym razem Wnuk górą w bloku.

6:10 Dwa udane bloki Rematu - Josifiv najpierw powstrzymuje najpierw Wnuka na środku, potem również z Naghy'm - Kurka na lewym skrzydle.

6:8 Dobra kontra w wykonaniu Nagy'ego i rywale prowadzą na pierwszej przerwie.

6:7 Coraz częściej bełchatowianie wykorzystują kontry. A dokładniej - Jakub Novotny. Czech nie popełnia błędów i kończy piłkę za piłką.

1:4 Duże wyrazy uznania dla Rumunów - po dobrej obronie nie przebijają wysoko podbitej piłki - a wystarczyło sobie krzyknąć. Ważne, że Skra ucieka z pechowego ustawienia.

0:4 Mówią, że cuda się zdarzają - i mają rację! Skra nie radzi sobie z przyjęciem zagrywki Afloaresiego. Zatorski i Bąkiewicz (który tak jak Novotny został na boisku) nie mogą się dogadać w polu.

25:14 Koniec kolejnego gładkiego seta! W trzecim musiałby chyba stać się cud.

24:13 Winiarski profesor - popisowo kończy dwie akcje z rzędu dając nam setową.

22:13 U nas także zmiany. Antiga za Kurka. Jeszcze jeden nowy zawodnik także u Rumunów - Pascan za Nagy'ego.

22:12 Zmiany w ekipie Rematu: naboisku Mariers (schodzi Laza) i Josifiv (za Afloareiego).

20:11 Rumuni psują serwis za serwisem. A naszego przyjąć nie mogą. A nawet jak mogą to mamy jeszcze blok. jak dobry - widać po wyniku.

19:10 Pliński sprytnie kiwa w środek boiska. Na boisku pojawia się Novotny za Wlazłego.

17:10 Nagy kończy atak, ale za chwilę psuje zagrywkę.

16:9 Nie wykończony atak Nemetha wykorzystuje Kurek - bombą z lewego skrzydła! Druga przerwa techniczna.

13:9 Winiarski złapany na pojedynczym bloku.

12:7 Bąkiewicz na boisku (za Kurka). Zablokowany Aflouarei.

10:6 Przechodzącej piłki nie kończy Winiarski, ale Remat oddaje nam piłkę, którą środku kończy Wnuk. Uderzył nieczysto, ale najważniejsze, że w boisko.

9:6 Po przerwie zagrywkę psuje Kurek, ale goście odpowiadają tym samym.

8:5 Skra prowadzi wyraźnie na pierwszej przerwie, po ataku Wlazłego z prawej strony

7:4 Znów Laza skuteczny na środku.

7:3 Na dobry atak ze środka Lazy, odpowiada też ze środka, ale drugiej linii Winiarski.

5:1 Rumuni rozbici naszą zagrywką. Nie umieją rozegrać akcji tak, by zgubić nasz blok. A Paweł Woicki kontry rozgrywa szkoleniowo. O czas musi poprosić trener gości.

2:0 Zaczynamy drugiego seta! Od dwóch dobrych ataków Radosława Wnuka. Jedna przy zagrywce rywali, druga z kontry.

25:19 Co się odwlecze... Pliński na środku siatki kończy pierwszą partię. Gładką, szybką i przyjemną. Czekamy na kolejną!

24:19 Rumuni mają problemy z przyjęciem, ale nieporozumienie zawodników Skry nie pozwala wykorzystać szansy na skończenie seta. Punktuje Remat.

23:18 A my gramy swoje - swobodnie atakuje Wlazły. Mamy piłkę setową. W miejsce Wnuka - Staefan Antiga. Zmiana na zagrywkę.

21:18 W naszej ekipie pojawia się Bąkiewicz. Remat dalej mnoży błędy...

20:15 Jeszcze przed chwilą skuteczny Naghy, w kolejnej próbie wyrzuca piłkę w aut - daje nam 20. punkt. Trener zmienia rozgrywającego.

18:14 Słaby odbiór rywali, dostajemy piłkę za darmo - ta trafia do Kurka na drugą linię i potem już prosto w parkiet.

17:14 Ładne rozegranie Rumunów - przesunięta (dobre pół metra) krótka, ale świetnie ustawiony Zatorski. Szansę na kontrę wykorzystuje Winiarski.

16:14 Pliński nie kończy pierwszego rozegrania Woickiego, ale poprawia Wlazły. I już chwilę potem to Polacy schodzą na drugą przerwę prowadząc dwoma oczkami.

14:12 Nemeth i Wnuk solidarnie psują zagrywkę.

12:10 Rumuni odwdzięczają się za prezent i zasypują nas podarkami - najpierw popsutą zagrywką, potem atakami w aut albo w ręce Radosława Wnuka.

9:10 Nieporozumienie Skry, oddajemy piłkę za darmo. Nemeth wykorzystuje piłkę kiwając na środku.

9:9 Kurek przeprasza - za popsutą zagrywkę. A za chwilę nad blokiem kiwa Winiarski

8:8 Pliński przedziera się przez podwójny blok.

7:8 Jednak to rywale schodzą z przewaga na pierwszą przerwę.

7:7 Lepsze przyjęcie (brawo Kurek) i skuteczny Wlazły na prawym skrzydle. Wyrównujemy

6:7 Winiarski źle przyjmuje piłkę - przechodzącą wykorzystuje bezlitośnie Aflquarei

6:5 Nemeth zablokowany!

5:4Coraz mocniejsza zagrywka Rumunów, coraz większe problemy z przyjęciem Polaków....

4:3Kurek zablokowany przez Geigera

2:1Zaczynamy od zagrywki Plińskiego, ale Rumuni dobrze obijają piłkę o blok. Za chwilę odpowiedź Kurka z drugiej linii. I tak samo kończy nasz przyjmujący piłkę sytuacyjną w kolejnej akcji - udana kontra i utrzymuje zagrywkę Woicki.

Przed meczem:

To już jest koniec - fazy grupowej. Nie ma już nic - do stracenia. Poza pierwszym miejscem w grupie. Skra Bełchatów pewna awansu jest już od kilku tygodni. Teraz musi tylko bronić fotela lidera, by mieć lepsza pozycję w losowaniu rywali w kolejnej rundzie. A propos jedynek - zdecydowanym tematem numer jeden jest dziś nowa praca Jacka Nawrockiego. Trener Skry poprowadzi Reprezentacje Polski. Ale najpierw - poprowadzi Skrę w tym meczu. Zaczynamy już za chwilę. Atlas Arena wrze!