Odśwież
38
Zobacz bramki z meczu na Z Czuba.tv

Pudło Błaszczykowskiego na Z Czuba.tv

Po emocjonującym meczu Borussia Dortmund pokonała czwarty w tabeli po 12 kolejkach SC Freiburg 2:1.

Gospodarze pokazali, że nie przez przypadek zajmują miejsce premiowane grą w europejskich pucharach.Na początku zaatakowała Borussia, ale Freiburg mądrze się bronił i po niespełna pół godzinie objął prowadzenie. Gospodarze wykonywali rzut wolny z 30 metrów, w polu karnym z piłką minął się Roman Weidenfeller i po ogromnym zamieszaniu samobójczą bramkę zdobył Matt Hummels.

Borussia chciała jeszcze przed przerwą odpowiedzieć golem, ale to Freiburg miał lepsze okazje. Sam Papiss Cisse mógł zdobyć dwie kolejne bramki.

Po przerwie zobaczyliśmy odmienionych graczy Borussii. Atakowali zaciekle, ale jak w transie bronił Oliver Baumann. Gdy piłka wreszcie wpadła do bramki, gola nie uznał sędzia, dopatrując się faulu.

Bramki padły dopiero, gdy na boisku pojawili się Kuba Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Ten drugi zdobył swojego czwartego gola w sezonie w 75 minucie, krótko po tym jak zmienił Kagawę. Były gracz Lecha zdobył bramkę głową po podaniu Schmelzera.

Po trzech minutach Borussia już prowadziła, po tym jak po dośrodkowaniu Piszczka samobójcza bramkę zdobył Mensur Mujdza. Powtórka pokazała, że naciskający go Barrios był na pozycji spalonej, ale sędzia uznał bramkę.

Wynik mógł jeszcze podwyższyć Błaszczykowski, ale nie trafił do pustej bramki. Freiburg nie zdołał zdobyć wyrównującej bramki, więc pudło Polaka nie zaważyło na losach spotkania.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu! Borussia wygrywa i pozostanie liderem.

90. min. +2 Cisse w poprzeczkę! A mógł być remis!

89. min. Lewandowski miał szansę na drugą bramkę, ale uderzył zbyt lekko i wprost w bramkarza.

85. min. Ależ pudło Błaszczykowskiego! Polak był sam, na wprost przed pustą bramką i przeniósł piłkę nad poprzeczką! To uderzenie można śmiało zgłosić do konkursu na pudło roku!

79. min. Powtórka pokazała, że Barrios był na pozycji spalonej. Sędzia mógł przerwać tę akcję, bo dwóch graczy Borussii uczestniczyło w akcji.

78. min. Piszczek dośrodkował, a lecącą wzdłuż bramki piłkę wepchnął do swojej bramki Mensur Mujdza naciskany przez Barriosa.

78. min. GGGOOOLLL! 1:2

75. min. Schmelzer wrzucił piłkę w pole karne, a Lewandowski głową kieruje ją do siatki.

75. min. GGOOOOOLLLL !!! Lewandowski! 1:1

74. min. Sahin uderzał sprzed pola karnego ale skiksował i piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

73. min. Ale Freiburg nie ogranicza się tylko do obrony. Cisse z bliska uderzył w bramkarza!

71. min. Lewandowski wchodzi za Kagawę. Już trzech Polaków na boisku.

66. min. Papiss Cisse złapany na pozycji spalonej. Borussia ma przewagę, ale nie dochodzi już tak łatwo do sytuacji bramkowych.

61. min. Błaszczykowski wchodzi na boisko w miejsce Kevina Grosskreuza.

57. min. Niecelna główka Barriosa. Napór Borussii trwa.

52. min. Kapitalne uderzenie Shinjiego Kagawy ale Oliver Baumann dokonuje cudów w bramce Freiburga. Świetna parada!

48. min. Ależ natarcie Borussii! Dwukrotnie uderzał Kagawa, ale za każdym razem w bramkarza. W końcu piłkę do siatki wepchnął Barrios, ale sędzia odgwizdał faul i nie uznał gola. Kontrowersyjna decyzja.

47. min. Bender kąśliwie uderzył, ale ponad bramką.

46. min. Rozpoczęła się druga połowa.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Borussia musi się w przerwie obudzić, jeżeli chce walczyć o zwycięstwo.

43. min. Niesamowicie aktywny jest Papiss Cisse! Po jego zagraniu piłka minęła już bramkarza, ale interwencja obrońcy ratuje Borussię.

39. min. Freiburg groźnie kontratakuje. Jan Rosenthal strzelał głową i niewiele zabrakło, by podwyższył na 2:0.

37. min. Łukasz Piszczek zbytnio zapędził się na skrzydle, i w momencie podania był na pozycji spalonej.

33. min. Borussia przycisnęła po stracie bramki. Mats Hummels główkował, ale niecelnie.

26. min. Gospodarze wykonywali rzut wolny z 30 metrów, w polu karnym z piłką minął się Roman Weidenfeller i po ogromnym zamieszaniu samobójczą bramkę zdobył Hummels.

26. min. GOOOLLLL!! 1:0 dla Freiburga!

18. min. Efektownym wślizgiem Subotić zatrzymał natarcie Freiburga.

15. min. Barrios na spalonym. Nie podoba mu się ta decyzja arbitra.

8. min. Akcja Goetze - Kugawa - Barriosa całkiem rozklepała defensywę gości. Barrios strzelił jednak nad bramką.

4. min. Problemy gospodarzy. Pressing Borusii i trudności Freiburga z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Duży ruch i ambicja w szeregach lidera Bundesligi.

2. min. Goetze popędził prawą stroną, ale podanie nie doszło do Barriosa.

1. min. Zaczynamy relację. Pierwszy gwizdek arbitra.

Przed meczem: Borussia pewnie lideruje tabeli - w 12 meczach zdobyła aż 31 punktów. Freiburg jest również wysoko - na dobrym czwartym miejscu.

W sobotnie popołudnie z reprezentantów Polski na boisku od pierwszej minuty pojawi się tylko Łukasz Piszczek. Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski zasiądą na ławce rezerwowych.