Rosja

5 0
Komentarze (1)

• JUTRO NA MŚ

Na kolejne relacje z mistrzostw świata w Rosji zapraszamy już jutro. O godz. 14 Egipt zmierzy się z Urugwajem w ramach drugiego starcia Grupy A. Później czekają nas jeszcze dwa mecze kolejnej grupy - o godz. 17 Maroko zagra z Iranem, a o 20 czeka nas hit, w którym Portugalia podejmie Hiszpanię.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Mecz Rosja - Arabia Saudyjska. Zwycięstwo gospodarzy na otwarcie turnieju

Reprezentacja Rosji pokonała Arabię Saudyjską 5:0 w meczu otwarcia mistrzostwa świata w piłce nożnej. Gole dla drużyny Stanisława Czerczesowa strzelili Jurij Gaziński, Denis Czeryszew (dwie), Artiom Dziuba i Aleksandr Gołowin.

• KONIEC

Mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw świata nie zawiódł! Rosja rozgromiła Arabią Saudyjską 5:0 w pierwszym meczu grupy A. Gole dla gospodarzyli zdobyli Dienis Czeryszew (dwa), Jurij Gazinski i Aleksandr Gołowin. Ten ostatni do bramki dorzucił wcześniej dwie asysty i pokazał, że może być jednym z największych odkryć rosyjskiego mundialu.

• KONIEC MECZU

90. min. + 5

Koniec! Nestor Pitana zagwizdał dziś po raz ostatni.

• 90. min. + 5

Cudowny gol Gołowina z rzutu wolnego. Piłka minęła mur i wpadła do siatki przy samym słupku!

• GOOOOOOL

90. min. + 4

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 5:0 dla Rosjan!!!

• 90. min. + 3

Faluje Al Jassim tuż przed własną szesnastką, za co dostaje żółtą kartkę. Świetna okazja do uderzenia i zdobycia piątej bramki.

• 90. min. + 2

C-O Z-A G-O-L! Kilkudziesięciometrowe podanie do Dziuby, który zgrał piłkę do Czeryszewa. Ten w pełnym biegu przyjął futbolówkę i rąbnął zewnętrzną częścią stopy, posyłając piłkę w samo okienko!

• GOOOOOOL

90. min. + 1

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 4:0 dla Rosji!!!

Trzy minuty doliczone. Rosyjscy kibice już świętują.

• 89. min.

Sześć strzałów oddali dzisiaj Saudyjczycy. Ani jednego w światło bramki.

• 89. min.

Gołowin do Dziuby, rosyjski wieżowiec (196 cm wzrostu!) rozpędza się, ale zmuszony jest wycofać futbolówkę. Koledzy nie podążyli za nim przy tym ataku.

• 87. min.

Gołowin dzisiaj waleczny, nie unikał mocnych starć, ale tym razem przesadził. Żółta kartka dla Rosjanina.

• 84. min.

Ostatnia zmiana dokonana przez Pizziego: Al Sahlawiego zastępuje Asiri.

• 81. min.

Jeszcze nigdy w historii piłkarskich mistrzostw świata nie zdarzyło się, by gospodarz turnieju przegrał mecz otwarcia. Możemy już z dużym spokojem założyć, że starcie Rosjan z Arabią nie będzie od tej reguły żadnym wyjątkiem.

• 78. min.

22-letni Gołowin jest na ten moment głównym faworytem do nagrody dla zawodnika meczu. A nasz redakcyjny kolega Antoni Partum przypomina, że graczem CSKA Moskwa zainteresowany jest poważnie Juventus.

• 75. min.

Bomba z dystansu Al Dawsariego i piłka minimalnie mija bramkę. Dobry strzał, czemu nie próbowali takich uderzeń Saudyjczycy wcześniej?

• 72. min.

Roszad dokonuje Juan Pizzi. Bahbir wchodzi na boisko za Al Shehriego, Al Muwallad zastąpił natomiast kilka minut temu Otayfa.

• 71. min.

Wejście smoka zaliczył Dziuba! Pierwszy kontakt z piłką i od razu gol zdobyty głową. Ale nie byłoby tej bramki, gdyby nie idealnie wymierzona centra świetnie dysponowanego dzisiaj Gołowina.

• GOOOOOOL

71. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 3:0 dla Rosji!!!

• 69. min.

Zmiana w zespole gospodarzy. Dziuba pojawia się na murawie w miejsce Smołowa. Chwilę wcześniej Samiedowa zmienił Kuziajew.