Piast Gliwice
(6)

Liczba oddanych głosów: 8

• 90. min. + 3

Koniec! Piast Gliwice przegrywa z Rygą 1:2 i odpada z eliminacji Ligi Europy! Podsumowanie spotkania poniżej.

Zawstydzająca porażka Piasta Gliwice. Mistrzowie Polski zmarnowali szansę na historyczny awans

Piast Gliwice zmarnował szansę na pierwszy, historyczny awans w europejskich pucharach. Mistrzowie Polski przegrali w rewanżu 1:2 z FC Rygą (4:4 w dwumeczu) i odpadli z eliminacji Ligi Europy przez zasadę bramek na wyjeździe! Decydującego gola dla mistrzów Łotwy strzelił Kamil Biliński w 83. minucie spotkania.

Obrońcy Rygi wybijają piłkę po dośrodkowaniu Rymaniaka i sunie kontra. Kirkeskov zablokował podanie Bilińskiego i rzut rożny dla gospodarzy.

• 90. min. + 2

Nieudane podanie Czerwińskiego przed polem karnym. Piast chwilowo zamknął Rygę we własnym polu karnym.

• 89. min.

Coraz mniej czasu...

• 86. min.

Podanie Dziczka, ale nie wiadomo, do kogo było adresowane.

• 85. min.

Jagiełło wchodzi na boisko za Hateleya.

• 82. min.

Błędy i nieporadność piłkarzy Piasta zostały wykorzystane przez zawodników Rygi - znakomite podanie wzdłuż linii bramkowej Rakelsa, a Biliński wpakował piłkę do pustej bramki!

• 82. min.

GOL DLA RYGI! BILIŃSKI!

• 81. min.

Valerianows w ostatniej chwili zablokował strzał piłkarza Piasta. To była najlepsza sytuacja mistrzów Polski w drugiej połowie i mogła przesądzić o awansie.

• 79. min.

Groźnie wyglądające uderzenie Laizansa, piłka poleciała tuż nad poprzeczką!

• 74. min.

Czerwiński wybija piłkę tuż sprzed linii bramkowej. Groźna akcja gospodarzy zaczęła się od ogrania Rymaniaka. Ryga coraz bliżej gola, który zapewniłby jej awans...

• 69. min.

Gerard Badia schodzi z boiska, wchodzi za niego Patryk Sokołowski.

• 66. min.

Pierwsza dobra wiadomość tego wieczoru: Legia Warszawa awansowała do III rundy el. LE. Zła wiadomość jest taka, że zrobiła to w dramatycznym stylu.

Niewykorzystany rzut karny w końcówce meczu nie zaszkodził Legii. Jest awans, choć w kiepskim stylu

Jeden celny strzał w pierwszej połowie, niewykorzystany rzut karny w drugiej. Ale jest awans. Legia Warszawa w rewanżowym spotkaniu bezbramkowo zremisowała z fińskim KuPS Kuopionem Palloseura (w pierwszym meczu wygrała 1:0) i to ona zagra w III rundzie Ligi Europy. Najprawdopodobniej z Atromitosem Ateny.

• 63. min.

Długa akcja Piasta zakończona wywalczeniem rzutu rożnego.

• 60. min.

Zmiana w Rydze: schodzi Szarpar, wchodzi Laizans.

• 57. min.

Zmiana w Piaście. Dominik Steczyk zmienia Piotra Parzyszka.

• 54. min.

Dobra okazja dla Rygi, Szarpar uderzył jednak niecelnie. Obrońcy Piasta zostawili za dużo miejsca rywalowi.

• 51. min.

Dobra szansa dla Piasta, Felix był blisko bramki, ale przegrał pojedynek z Ozolsem!

Zaczynamy drugą połowę.

• 45. min. + 1

Przerwa! Piast Gliwice objął prowadzenie po nieco przypadkowej sytuacji i golu Felixa, po czym cofnął się i zaczął bronić wyniku. Ryga wyrównała na 1:1 po cudownym uderzeniu Petersonsa z ponad 30 metrów. Efekt? Łotysze potrzebują jednego gola, by pozbawić Piast awansu. Mistrzowie Polski muszą się obudzić, bo zagrali bardzo słabo w pierwszej połowie.