Remat Zalau

0 0

Odśwież
67
Skra Bełchatów nie odczuła braku Mariusza Wlazłego. Pierwszego atakującego mistrzów Polski świetnie zastąpił jego zmiennik - Czech Jakub Novotny. Kolejną dobrą wiadomością jest dobra gra Michała Bąkiewicza, który w tym spotkaniu zajął miejsce Stefana Antigi.

Choć nieznani nikomu rywale grali z najlepszym polskim klubem punkt za punkt, a nawet umieli zniwelować trzypunktowe straty, to sami ani razu nie objęli prowadzenia.

W pierwszych dwóch setach krwi Polakom napsuł duet Peter Nagy i Andras Geiger. Cały zespół fantastycznie spisywał się w obronie, ale podbitych piłek już nie umiał kończyć. Coraz więcej błędów Rumunów w trzeciej partii i rosnąca przewaga Skry dała nam oczekiwany rezultat. Zdecydowane, choć nie tak łatwe zwycięstwo bełchatowian.

18:25Nie na długo! Wnuk kończy swoją drugą wystawę w tym secie! Koniec! 3:0

18:24Zmarnowana szansa Skry. Piłka oddana po zagrywce za darmo, przebita bez rozegrania, rywale wykorzystują okazję i wydłużają jeszcze tego seta

17:24No i ten ostatni kończy na środku dając nam setową

17:23Ruminu wciąż ambitnie bronią. Geiger jakimś ostatkiem sił jeszcze atakuje. Woicki i Wnuk na boisku

15:21Francuz psuje po czasie, ale nitk tego nie zauważył, bo Możdżonek szybko kończy na środku

14:20Przełamujemy się. Antiga utrudnia zagrywkę. Trener Reamtu prosi o czas

14:18Pojedynczy blok Geigera na Winiarskim

13:18No i się wkurzył, bo chwilę potem zaatakował mocno po prostej. I w pole

12:18No i zaczynamy koniec. Jak nie błedy, to czapa, jak ta, którą dostał Nagy

12:16Winiarski szybko wysłał wszystkich szybko na przerwę techniczną

12:15Coż z tego, kiedy zagrywkę znów oddajemy

11:15Czas swoje zadanie spełnił. Bakiewicz psuje. Ale nie myli się na środku Daniel Pliński.

10:14As serwisowy Bąkiewicza! Rywale proszą o przerwę

9:12Możdżonek oddaje serwis rywalom. Kiwka z drugiej linii Michała Winiarskiego. Trzecia kiwka w tej akcji!I ostatni

8:11I znów odskakujemy. A przede wszystkim dobrze skaczemy. Możdżonek na środku do krótkiej, Novotny do bloku na prawym skrzydle

6:8Dobry blok! Zatrzymany Nagy

4:5Poprawia inny Michał - Bąkiewicz

4:4Ustrzelony Michał Winiarski! Pocelowany zagrywką Josifova nie radzi sobie z przyjęciem

2:4Nagy powstrzymany blokiem!

2:2jednak Geiger jeszcze tu jest... Punkt z zagrywki

0:2Drugi Możdżonka przy pomocy rywali, którzy wpadają w siatkę.

0:1Pierwszy punkt - Bąkiewicza

Po drugim secieJuż pewniej, ale tylko momentami. Bełchatowianie dwukrotnie dali się dogonić prowadząc już trzema punktami. Najważniejsze, że po raz trzeci ucieczka się udało - błędy rywali w końcówce cały nam komfortowe prowadzenie 2:0

21:25Źle odebrana piłka trafia nad siatkę, gdzie Możdżonek przepycha się z rozgrywającym Margarido. Piłka trafią na naszą połowę, ale mamy szansę ją rozegrać. I to robimy, a skutecznie atakuje Czech. Koniec partii. Zapraszamy na trzecią. Ostatnią?

21:24Laza podobnie - przekraczając linię 9. metra. Setowa!

21:23Nemeth myli się w zagrywce

19:22Błędy rywali, złość Novotnego zamieniona na dobry atak i skuteczny blok dają nam znów trzypunktowe prowadzenie. I przerwę dla gospodarzy

18:19Nemeth (pojawił się na boisku w drugim secie) nie ma problemów ze skończeniem ataku. Bo i bloku nie ma prawie wcale.

17:18I znów nie możemy znaleźć takiego fragmentu boiska gdzie nie ma rywali. Ci znów "defensywnie natchnieni" i znów kończą, ale tym razem Nagy

16:18Co za wymiany! Rumuni naoglądali się Japonek na mundialu siatkarek! Bronią wszystko i jeszcze kończą, tzn. kończy Geiger

14:17Po przepychance na siatce sędziowie dają punkt gospodarzom. Naszym zdaniem niesłusznie, ale nas - tak jak zawodników - się nie słuchają

13:17Pojedynczy blok Bąkiewicza!

13:16Polacy nie mogą się przedrzeć przez rumuński blok. Novotny raz. Novotny dwa, Novotny trzy.... skończone! Przerwa techniczna "dla nas"

12:153 punkty przewagi się utrzymują. Tym razem swoje robi Novotny.

11:14Dobrze przyjmuje Zatorski, przesunięta krótka do Plińskiego i punkt dla Skry

10:13Dobra zagrywka Bąkiewicza - utrudnia przyjęcie i rozegranie Rumunom. Atakują bez bloku w aut.

10:12Pliński skutecznie na środku. W przeciwieństwie do rumunów, którzy chwilę później atakują w aut

9:9Novotny najpierw mocno, ale nie kończy. To za drugim razem lekko i od razu go piłka posłuchała i spadła w boisko

8:8Bąkiewicz znowu szybko na lewym skrzydle

8:7Remat prowadzi na pierwszej przerwie

6:6As Falasci!

5:6Blok Możdżonka i Bąkiewicza też obija. A co!

4:5Fantastyczna akcja - dużo mocnych wymian, kombinacyjnych, a każda piłka obroniona. Ale kto skończył z drugiej linii (po raz pierwszy w tym meczu?) - Geiger

2:3Albo "popsuta zagrywka"

1:3Znów Geiger! Ciekawe co to znaczy po rumuńsku? "Kłopoty"?

1:1Geiger kończy pierwszą akcję. Odpowiedź Bąkiewicza z lewego skrzydła. Jak zwykle szybsza wystawa, to i punkt szybki

0:1 Wcale nie tak pewnie, ale jednak Skra wygrywa pierwszą partię

23:25Novotnyyyyy!! Mocno i pewnie. Potwierdza dominację Skry. Czego wcale nie było widać w pozostałych niemal 50 punktach, jakie padły w tym secie.

23:24Znów atak Rematu ląduję w pobliżu linii, ale tym razem w boisku. Geiger bohaterem akcji. Znowu

22:23Punktuje Skra, ale boisko opuszcza Winiarski. Na zagrywce pojawia się Antiga. Rywale mylą się w ataku - boisko przestrzelił Nagy. Jest setowa! I czas dla przeciwników.

22:22Geiger zdecydowanym liderem Remat! Skra nie może skończyć akcji, Winiarski kiwa agresywnie, tak że piłka aż się przestraszyła i uciekła spod piłki. Aut daje remis

20:22Oko za oko, środek za środek. W Skrze punktuje Możdżonek

19:21Geiger i Laza podganiają wynik. Zatorski dobrze ustawiony w obronie, ale piłka bawi się w kule do kręgli i strąca libero Skry. Ale inne kręgle jeszcze stoją!

16:19Skra powiększa przewagę. Udana kontra Bąkiewicza

16:18Novotny, Geiger, Bakiewicz - co tu dużo gadać - każdy kończy

15:17Czy nikt podstępnie nie skrócił boiska? Po przerwie technicznej zawodnikom obu druzyn nie brakuje boiska na zagrywki.

13:15Remat wykorzystuje z Lazy i Nagy'ego, ale i u nas kończą piłki Novotny i Winiarski

13:13Podganiamy nieco wynik w rumuńskiej hali. Trzeba dodać że rumuńska, bo że to hala sporotwa wcale nie jest taka oczywiste

9:10Na szczęście za drugim razem się myli

9:9As serwisowy Geigera! Ojjj...

8:9Po kontrowersyjnej akcji punkt dla Rumunów. Ich rozgrywający kiwa drugą piłkę. Blok jej nie widział, ale sędzia widział blok

6:8Znów dobra kiwka Winiarskiego. Pewnie że atak byłby lepszy, ale piłka była trudna a blok wysoki

5:7Błąd rywali i kiwka Winiarskiego za blok dają Skrze dwa punkty przewagi

4:4Wymiana cios za cios, błąd za błąd i jest 3:3. Dobrym blokiem Skra zdobywa 4 punkt, ale potem sama nadziewa się na ręce rywali i po 4

1:1Pierwsza zagrywka w stylu szkolnym... przekroczona linia 9. metra. Ale za chwilę Rumuni odpowiadają ładnym atakiem ze środka

Przed meczem: Już za chwilę się zacznie! Pierwszy w tym "czarnym dla polskiej siatkówki" sezonie mecz Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski znają swoich rywali nieźle, bo już od 30 minut rozgrzewają się na jednym boisku. Ale nawet ten niewielki zadatek powinien im wystarczyć. Choć nieznany zespół jest jednocześnie nieobliczalny. A tacy zawsze są nieobliczalni...