Real Madryt

4 0

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Harry Redknapp obwinia piłkarzy Realu Madryt

Trener Tottenhamu Harry Redknapp nie kryje pretensji do zawodników Realu Madryt za ich zachowanie podczas meczu Ligi Mistrzów. Zdaniem szkoleniowca, piłkarze Realu próbowali wymusić na arbitrze decyzję o drugiej żółtej kartce po faulu Petera Croucha na Marcelo. - Po zdarzeniu wszyscy zgromadzili się wokół sędziego. Zaczęli gestykulować, a dodatkowo Marcelo tarzał się z bólu - twierdzi Redknapp.

Skandal w Lidze Mistrzów. Kibole do Adebayora: Twój ojciec myje słonie

Do skandalu doszło w trakcie wtorkowego meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów. "Twój ojciec myje słonie, twoja matka jest dziwką" śpiewali według "Guardiana" kibole Tottenhamu pod adresem Emmanuela Adebayora. Czarnoskóry napastnik Realu Madryt uważa, że rasizm w Europie jest powszechny, a kibole bezkarni.

Liga Mistrzów. Hiszpanie po meczu Realu: "Królowie Europy"

"Jesteśmy królami Europy" - śpiewali madryccy kibice, gdy ich piłkarze spuszczali łomot grającemu w osłabieniu Tottenhamowi. "Real dojrzał do półfinału" - pisze "Marca". Gazeta zachwyca się świetnym bilansem piłkarzy Mourinho w tegorocznych rozgrywkach Champions League

Liga Mistrzów. Brytyjskie media po porażce Tottenhamu: "Ade bye bye", "Adeos!"

Emmanuel Adebayor okazał się katem "Kogutów". Piłkarz z Togo wbił londyńczykom dwa gole i praktycznie przesądził sprawę awansu do półfinału. Zadania gościom nie ułatwił Peter Crouch, który po dwóch kartkach z boiska został wyrzucony już w 15. minucie. "Po tej kartce marzenia Tottenhamu były w strzępach" - pisze "The Sun". "Adeos!" - dodaje "The Mirror".

Odśwież
82
KONIEC Tottenham przeprowadził w tym meczu kilka akcji, w których dało się rozpoznać drużynę z poprzednich spotkań tej edycji Ligi Mistrzów. Od samego początku to Real miał jednak wyraźną przewagę i gdyby przeciwko niemu grała jednakowa liczba rywali, mogłoby nie skończyć się pogromem. Jednak Crouch od pierwszego gwizdka dawał z siebie wszystko, żeby jak najszybciej dostać czerwoną kartkę. Real nie mógł nie skorzystać z tej okazji i właściwie już może czekać na rywala w półfinale. A wyłoni go - werbel - rywalizacja Barcelony z Szachtarem... Dziękujemy za udział i zapraszamy na jutrzejszą relację z meczu Manchester - Chelsea.

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. +3

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

87. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 4:0! Krótkie podanie do Kaki, który decyduje się na przerzut na drugą stronę pola karnego, gdzie do uderzenia z pierwszej piłki składa się Cristiano Ronaldo. Strzela na bliższy słupek i choć uderzenie jest niezłe, a Gomes jest zasłonięty przez Bassonga, to i tak bramkarz Tottenhamu może być przy tej bramce uznany za głównego winowajcę.

85. min. Cristiano Ronaldo oszukiwał, że będzie strzelał i podał na krawędź pola karnego do Higuaina. Argentyńczyk nie oszukiwał, że umie dośrodkowywać i wrzucił piłkę gdzieś w trybuny.

83. min. Seria świetnych zwodów Ronaldo, podanie do zaskoczonego Higuaina, który nie przyjmuje zbyt dobrze piłki. Wykorzystuje to Gomes, który rzuca się na nią i jest minimalnie szybszy.

82. min.

81. min. Sergio Ramos wbiega znienacka w pole karne, więc Kaka nie marnuje takiej okazji i szybko mu podaje. Ramos uderza z ostrego kąta i piłka przelatuje niewiele nad poprzeczką.

80. min. Druga zmiana w Tottenhamie. Bassong za z ledwością opuszczającego boisko Corlukę.

77. min. Ostatnia zmiana w Realu. Kaka za Di Marię.

76. min.

76. min. Xabi Alonso postanawia spudłować tak, żeby nawet na innych planetach nie mieli wątpliwości, że gola nie było.

75. min. Druga zmiana w Realu. Higuain za Adebayora.

74. min. Defoe używa nakładki, co spotyka się z protestem sędziego i żółta kartką w prezencie.

73. min.

72. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 3:0! Di Maria dostaje piłkę na prawym skrzydle i w pewnym momencie po prostu decyduje się na strzał. A przynajmniej tak to sobie wyobrażamy, bo piłka leci w okienko z prędkością światła.

71. min. Pepe przypadkowo kopnął Bale'a w łydkę i mamy dłuższą przerwę przeznaczoną na uzupełnienie płynów (dla pozostałych graczy Tottenhamu) i uzupełnienie paska zdrowia (dla Bale'a).

69. min. Cristiano Ronaldo zbliża się do pola karnego, rozgląda się za największym zgromadzenie piłkarzy Tottenhamu i biegnie właśnie w tamtym kierunku. Mija kolejno trzech rywali, a czwarty bez problemu blokuje jego strzał.

67. min. Kolejny taniec z piłką w polu karnym rywali. W końcu uderza Oezil, ale zostaje zablokowany. Uderza Adebayor, ale dość łatwo daje się zablokować.

66. min. Wrzutka wprost na głowę Adebayora, który znowu wznosi się piekielnie - a może raczej niebiańsko - wysoko i uderza głową pod poprzeczkę. Gomes jakimś sposobem przenosi piłkę nad bramką.

65. min. Cristiano Ronaldo piętą do Marcelo, ten również krótko odgrywa i w tym momencie gospodarze powinni już sobie uświadomić, że gdyby od kilku minut nie bawili się w uczniów Hogwartu (lub Barcelony), mogliby prowadzić jeszcze wyżej.

64. min.

63. min. Cristiano Ronaldo prezentuje genialny zwód. Plus: jest genialny. Minus: nikogo nie ma w pobliżu.

61. min. Zmiana w Realu. Diarra za Khedirę, którego nazwisko pojawia się tym samym w relacji po raz drugi i (niemal na pewno) ostatni.

60. min. Bale znowu wybiera się osobiście w pole karne Realu. Tym razem przeszkadza mu dwóch obrońców. Jeden z nich w ostatniej chwili świetnym wślizgiem wybija mu piłkę. Sędzia też przeszkadza, słusznie orzekając spalonego.

59. min. Po raz pierwszy w tej relacji pojawia się nazwisko Khediry, który nieźle wrzuca w pole karne, tym razem w szczupaka zamienia się Marcelo i minimalnie mija się z piłką, w czym niemały udział ma łokieć obrońcy.

57. min.

57. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0! Znakomite dośrodkowanie Marcelo, Adebayor wychodzi w powietrze, w najwyższym punkcie zawisa na kilka sekund i świetnie uderza głową przy słupku, zdobywając swoją drugą bramkę.

55. min. Tym razem znienacka uderza Assou-Ekotto i ten strzał bramkę zaskoczonego Casillasa mija już nieznacznie. To jednak nie wygląda na trwały trend.

54. min. Błyskawiczna kontra "Kogutów", a właściwie oddelegowanego do niej Bale'a. Zaskoczeni obrońcy nie nadążyli, ale strzał znacznie minął bramkę Casillasa.

53. min.

52. min. Drastyczne sceny, których nie polecamy mniej odpornym kibicom Tottenhamu. Cristiano Ronaldo podaje piętą,po chwili Marcelo odgrywa piętą, potem jeszcze kilkadziesiąt innych podań, w końcu uderzenie, po którym Ronaldo lekko trąca piłkę, próbując zmienić tor jej lotu i zaskoczyć Gomesa. Nie trafia jednak w bramkę.

51. min. Oezil zagrywa do Marcelo, a obrońca Realu pozwala sobie na kiks życia.

50. min.

49. min. I znowu Cristiano Ronaldo. Tym razem potężne uderzenie sprzed pola karnego tuż obok słupka. Gallas dziękuje Bogu, że nie było go na linii strzału. Podobnie rękawice Gomesa i słupek. Ten ostatni niemal oberwał.

48. min. Cristiano Ronaldo z całej siły trafia w głowę Gallasa. Znokautowany obrońca postanawia chwilę odpocząć.

47. min. Gospodarze mieli kilka okazji do oddania strzału z linii pola karnego, ale postanowili kiwać tak długo, dopóki obrońcy nie stworzą ogromnego muru i nie wykopią fosy.

46. min. Gramy. Defoe za Van der Vaarta.

PRZERWA Tottenham naprawdę próbuje i naprawdę się stara, ale jest go o jednego mniej. Jeżeli dodać do tego fakt, że Real prezentuje się dziś naprawdę świetnie, to najbliższa, czterdziestopięciominutowa przyszłość gości z Anglii nie rysuje się ani w barwach różowych, ani nawet w żadnym odcieniu zbliżonym do różowego.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Iker Casillas bawi się w Tottenham i próbuje stracić piłkę. Ku swemu ogromnemu zaskoczeniu, nie udaje mu się.

44. min. Cristiano Ronaldo sprawdza odporność sędziego na bezczelne nurkowanie (tuż przed polem karnym). Po powrocie powinien sprawdzić skrzynkę na listy, bo może go już oczekiwać nominacja do "Złotej Maliny" w kategorii najgorszy aktora sportowy.

43. min. Adebayor przeprowadza rajd polem karnym i w ostatniej chwili zostaje wypchnięty z pola karnego. Według sędziego faulu nie było. Według powtórek, trudno powiedzieć. Tym razem i my nie dobijalibyśmy jednak Tottenhamu.

42. min. Marcelo podaje do Adebayora, ten zwraca mu piłkę, a Marcelo zamiast uderzać w znakomitej sytuacji znowu podaje do Adebayora, którego strzał z 15 m zostaje w ostatniej chwili zablokowany. Po chwili jeszcze raz uderza Di Maria, ale jego strzał zostaje zablokowany ręką. Sędzia nie chce dobijać Tottenhamu i nie dyktuje rzutu karnego.

40. min.

40. min. Corluka zazdrości tym piłkarzom, którzy wywalczyli już dzisiaj sobie żółte kartki i fantazyjnie fauluje Cristiano Ronaldo. Portugalczyk postanawia, że idealną zemstą będzie uderzenie z rzutu wolnego z całej siły w księżyc.

37. min. Jeden z komentatorów stacji nSport dochodzi do wniosku, że Lennon jest dzisiaj mało widoczny. Jeżeli chodzi o jego słabą widoczność na ławce rezerwowych (i utykających), to my niestety nie zweryfikujemy jego opinii, gdyż staramy się raczej obserwować sytuację na boisku.

36. min. Pepe prezentuje jednoaktówkę pod wiele mówiącym tytułem "jak dostać żółtą kartkę" za co dostaje żółtą kartkę. Nie zagra w rewanżu.

35. min. Pepe przepycha Dawsona w polu karnym, Dawson wpada łokciem na twarz Casillasa i sędzia przerywa akcję.

34. min.

32. min. Dobry kros Marcelo, Sergio Ramos zamienia się w szczupaka i znakomicie podaje głową wzdłuż bramki, a Adebayor wybija się niczym Michael Jordan lub co najmniej Marcin Gortat i minimalnie mija się z piłką. Prawdopodobnie przestraszył się trochę słupka, do którego niebezpiecznie zbliżała się jego głowa.

30. min. Znakomite podanie do Bale'a, który w swoim stylu wyprzedza Pepego i Xabiego Alonso w polu karnym i z bardzo ostrego kąta uderza na bliższy słupek. Trafia w boczną siatkę.

29. min. Jose Mourinho nie wyłożył chyba swoim podopiecznym niektórych zasad gry w piłkę. Obrońcy Realu domagali się odgwizdania spalonego przy wyrzucie piłki z autu. Zwątpić musiał chyba nawet przyjmujący piłkę i uderzający gracz gości, bo strzelił fatalnie.

28. min. Di Maria wrzuca z rzutu rożnego, Ricardo Carvalho jest mocno ściągany na ziemię, ale udaje mu się oddać strzał. Sędzia trzymał już rękę na gwizdku, ale karnego nie podyktował. Gomes trzyma za to ręce na piłce.

26. min. Ładna wymiana podań, piłka do Adebayora, który odgrywa krótko do Xabiego Alonso. Ten potyka się o własne nogi, przez chwilę zastanawia się czy wypada domagać się rzutu wolnego, ale uznaje, że nie jest godzien podnosić z ziemi udającego Cristiano Ronaldo i rezygnuje.

25. min.

24. min. Di Maria ma tak dużo miejsca na strzał, że decyduje się na podanie do Adebayora. Gomes jest jednak szybszy. Potem próbuje podać piłkę do jednego z rywali. Gdy mu się nie udaje, wyręczyć go próbuje jeden z obrońców. W końcu gościom udaje się jednak wybić piłkę.

22. min. Prostopadłe podanie do Ronaldo w pole karne, ładne przyjęcie piłki ręką i uderzenie. Sędzia ręki nie widział, ale Gomes na szczęście widział piłkę i spokojnie ją złapał.

20. min. Długo nie wytrzymał. Dał ją Van der Vaartowi za faul na Cristiano Ronaldo, który nie omieszkał przyprawić całości koszmarnym grymasem bólu i nieludzkim jękiem.

20. min. Kuba S.
Tottenham chce powtórzyć "wariant mediolański". Szybko stracona bramka, czerwona kartka... A potem od 4-0 do 4-3. Jednobramkowa porażka to niezły wynik przed rewanżem...

A czerwona kartka dla Croucha oznacza, ze nie trzeba go wystawiać. Sprytne. Tylko, że to jego gol dał Tottenhamowi awans. To może jednak nie tak sprytne.

19. min. Adebayor stosuje nakładkę i mało brakowało, a brzydko kopnąłby przy tym jednego z rywali. Sędzia musiał przez chwilą trzymać rękę na spuście drugiej żółtej kartki.

18. min. Po kilku minutach relaksu Real znowu wziął się za atakowanie. Piłkarzy "Królewskich" trochę ponosi jednak fantazja. Gdyby boisko było dwa razy szersze, ich ostatnie akcje mogłyby jednak przynieść jakiś skutek.

17. min.

15. min. CZERWONA KARTKA DLA CROUCHA!!! Można się tylko zgodzić, choć trener Redknapp agresywnie wymachuje rękami, co można uznać za brak zgody. Kolejny brutalny wślizg i zasłużona żółta kartka. Tak naprawdę nie powinno go być na boisku już od 11 min. Nie lada zadanie przed Tottenhamem.

13. min.

12. min. Adebayor postanawia wyrównać statystykę ostrych wejść w nogi i sprawia, że gwiazdy fruwają przez chwilę nad głową Essou-Ekotto. Sędzia ocenia pokaz na żółtą kartkę.

10. min. Marcelo przeprowadza znakomity rajd i oddaje piłkę tylko po to, żeby po kilku kolejnych podaniach ta wróciła do niego w kluczowym momencie. Jeszcze jeden zwód i w końcu uderzenie. Obok bramki.

8. min. Crouch postanowił zakończyć karierę Sergio Ramosa i dostać czerwoną kartkę. Wślizg okazał się jednak trochę zbyt mało brutalny, a sędzia zdecydowanie zbyt pobłażliwy, bo pokazał Anglikowi tylko żółtą kartkę.

6. min. Przez chwilę zastanawialiśmy się, dlaczego Lennon okazał się Jenasem. Otóż do Lennona tuż przed meczem zadzwonił Woodgate i Lennon doznał kontuzji w ostatniej minucie rozgrzewki.

4. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0! Wrzutka Oezila z rzutu rożnego, Adebayor uderza głową, piłka przechodzi przy ziemi przez ręce Gomesa, a następnie przez nogi Modrica, który zamiast wybić ją z linii bramkowej, wpada z nią do bramki.

4. min. Obrońcy Tottenhamu nie muszą już robić wszystkiego, żeby stracić piłkę. Teraz wystarczyło im robienie wszystkiego, żeby jej w swoim polu karnym nie odzyskać. Wślizg ratuje gości przed Di Marią w ostatniej chwili. Będzie rzut rożny.

3. min. Piłkarze Realu trochę leniwie rozgrywają piłkę, Ronaldo trochę leniwie sygnalizuje, że on w takim razie chętnie uderzy i kopiuje swój strzał sprzed minuty. No, może jest dwa metry bliżej.

2. min. Obrońcy Tottenhamu usiłują szybko stracić piłkę pod swoim polem karnym. Dawson wykonuje jakiś nieludzki ruch i mu się to udaje. Cristiano Ronaldo od razu uderza. Obok słupka.

1. min.

1. min. Gramy.

20:44 Podarujmy sobie wyświechtane porównania biblijne (Dawid i Goliat) i sprawdźmy czy Jose Mourinho ma jeszcze coś ciekawego do powiedzenia. Może na temat Garetha Bale'a, który odgraża się, że może odejść z Tottenhamu? A i owszem - uważa, że to znakomity piłkarz, ale w Realu ma już Marcelo i Cristiano Ronaldo i nie pozwoliłby sobie na wydanie na niego dużej sumy. To może coś na temat dzisiejszego meczu? Tak, Mourinho mówi, że zadowoli się skromnym remisem. To może... Ale chwileczkę, bo sędzia i jego gwizdek też chcieliby coś zakomunikować.

20:40 Aż pięciu piłkarzom z podstawowego składu Realu grozi absencja w następnym meczu, jeżeli dostaną kolejną żółtą kartkę. A w półfinale mogą zmierzyć się z Barceloną. Może to oznaczać, że postacią pierwszoplanową znów okaże się Jerzy Dudek, który zagra z kolegami w głuchy telefon.

No dobrze, tym razem będzie to musiał być Adan.

20:30 Do Madrytu wraca dziś Rafael Van der Vaart. Czy pozdrowi starych kolegów uśmiechem? A może golem? Starych kolegów nie odwiedzi Jonathan Woodgate, który wyjazd Tottenhamu na Santiago Bernabeu postanowił uczcić kontuzją - zupełnie jak za starych, dobrych lat w Madrycie.

20:20 Do kontuzjowanych Kinga, Woodgate'a i Kaboula dołączyli w ostatnich dniach kolejni gracze Tottenhamu, Pienaar i Hutton. Ten ostatni przejdzie operację i nie zagra do końca sezonu. W Realu zabraknie Benzemy. Mourinho zapowiadał, że dopiero po treningu zdecyduje Di Maria, Marcelo i Cristiano Ronaldo nadają się do wyjścia na boisko. Cała trójka musiała zrobić na nim wrażenie, bo wszyscy wybiegną w podstawowym składzie.

20:15 Jeżeli jesteście kibicami Realu, to czwórka panów ma wam coś do powiedzenia. Ubierajcie się i pędźcie na Santiago Bernabeu. Jeżeli jesteście kibicami Tottenhamu, to wstawcie w tym miejscu dowolny dowcip ze słowami "Sporting" lub "Gijon". Uważajcie tylko na ciętą ripostę, coś w rodzaju "Wigan".