Oceniono 12 razy -10

ku... idiota to twój stary

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Realu kropka nad "i"

Rewelacyjnie spisujący się w tej edycji Ligi Mistrzów - APOEL Nikozja w środę najprawdopodobniej pożegna się z rozgrywkami. W pierwszy meczu ćwierćfinału przegrał na własnym boisku 0:3 i wszystko wskazuje na to, że swoją piękną przygodę zakończy na słynnym Santiago Bernabeu.

Liga Mistrzów. Najmocniejszy skład Realu na APOEL

- Niewiele osób myśli, że APOEL może wygrać 4-0. Musimy jednak szanować zarówno rywala, jak i naszych kibiców - zapowiada Jose Mourinho przed rewanżowym spotkaniem Realu Madryt w ćwierćfinale LM. Skład ?Królewskich? w porównaniu z pierwszym, wygranym 3:0 meczem nie ulegnie diametralnej zmianie. Relacja z meczu w środę o 20.45 w Sport.pl

Odśwież
46
Zobacz bramki ze środowych meczów na Z Czuba.tv »

Choć losy awansu rozstrzygnęły się już przed tygodniem, Real potraktował ten mecz poważnie. Gospodarze od pierwszych sekund dążyli do zdobycia bramki. APOEL zaczął bardzo zachowawczo, bronił się całym zespołem na własnej połowie i pierwszy kontratak był w stanie stworzyć dopiero po kwadransie.

W tym czasie "Królewscy" mogli zdobyć już dwie bramki, ale doskonałych sytuacji nie wykorzystali zastępujący w ataku Karima Benzemę - Gonzalo Higuain i Cristiano Ronaldo.

Ale to właśnie Portugalczyk zdołał przełamać solidnie trzymającą się defensywę gości. W 26. minucie nie miał problemów z zapakowaniem piłki do bramki po dokładnym podaniu od Marcelo. Najgroźniejszym zawodnikiem gospodarzy był od pierwszych minut Kaka. Jeszcze przed przerwą Brazylijczyk popisał się znakomitym uderzeniem zza pola karnego i wydawało się, że w drugiej części cypryjski zespół będzie tracił kolejne gole.

Piłkarze Ivanovicia po raz kolejny w tej edycji potrafili jednak wszystkich zaskoczyć. Po zmianie stron i niemrawym pierwszym kwadransie, zaczęli stwarzać groźne sytuacje. W efekcie, Casillasa w końcu pokonał Manduca. Gdy tylko złapali kontakt ich zapędy pięknym uderzeniem z rzutu wolnego ostudził Ronaldo,a kilka minut później do bramki Pardo trafił jeszcze Callejon. Hiszpan pokonał golkipera gości płaskim strzałem poprzedzonym świetnym przyjęciem piłki na klatkę piersiową.

To jednak nie zmieniło gry APOEL-u, który szukał swojej drugiej bramki. Okazja nadarzyła się dwie minuty po trafieniu Callejona. Karnego na gola zamienił Solari.

Ostatnie słowo należało do gospodarzy, a konkretnie Angela Di Marii. Argentyńczyk pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie, ale to jego gol był ozdobą spotkania. Piłkarz Realu ustalił wynik efektowną podcinką lobując wysuniętego z bramki Pardo.

W półfinale zespół Mourinho zmierzy się z Bayernem, który w ćwierćfinale wyeliminował Marsylię. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 17 kwietnia w Monachium, rewanż tydzień później.

90. min. +3 Koniec spotkania!

90. min. +2 Jeszcze strzał Ronaldo. Portugalczyk trafia prosto w ręce bramkarza

90. min. Im bliżej końca, tym ataki gospodarzy są coraz bardziej niedokładne

87. min. Di Maria uderza potężnie zza pola karnego. Bramkarz rzuca się, ale nawet nie musi interweniować, bo piłka przelatuje obok słupka

86. min. Solari posyła piłkę do siatki, ale cieszy się tyko przez ułamek sekundy, bo sędzia odgwizduje pozycję spaloną

84. min. 5:2 - Di Maria! Kolejna niesamowita bramka gospodarzy. Di Maria piękną podcinką przerzuca piłkę nad Pardo i cieszy się z piątego gola dla swojego zespołu!

82. min. Gol dla APOEL-u Solari strzela bramkę z karnego. To nie było mocne uderzenie, ale Casillas nawet się nie ruszył! 4:2!

81. min. Altintop fauluje Adorno i będzie karny!

79. min. Callejon strzela na 4:1! Długa piłka w kierunku Callejona, ten przyjmuje piłkę i po chwili strzela w krótki róg bramki Pardo!

75. min. Fantastyczny gol Ronaldo! Portugalczyk z rzutu wolnego posyła piłkę w górny róg bramki!

73. min. Ogromne zamieszanie w polu karnym Realu. Żaden z zawodników gości nie potrafił oddać strzału!

72. min. Charalambidis minął obrońcę i miał doskonałą szansę na doprowadzenie do remisu. Jego strzał w świetnym stylu obronił jednak Casillas!

66. min. Gol dla APOEL-u! Piękna akcja gości! Ailton podał do Manduki, który wcześniej skutecznie urwał się Altintopowi. Brazylijczyk wpadł w pole karne i ze spokojem pokonał Casillasa

65. min. Nieśmiały atak gości. Marcinho strzela bardzo niecelnie z dwudziestu metrów

65. min. Ostatnia zmiana w Realu - za Granero na murawie pojawia się Albiol

64. min. Nudna druga połowa. Real nie atakuje już z takim rozmachem jak w pierwszej części, APOEL nadal skupia się tylko na tym, jak nie stracić gola

57. min. Paulo Jorge wybił piłkę spod nóg szalejącego w polu karnym Ronaldo. Interwencję przypłacił jednak kontuzją, bo chwilę później wpadł na kolegę z zespołu. Piłkarz APOEL-u musiał na chwilę opuścić boisko. Jak się okazało, wrócił na nie bez jednego zęba

56. min. Kolejne uderzenie z dystansu gracza Realu, znów niecelne

55. min. Charalambidis spróbował uderzenia z dystansu. Casillas nawet przez moment nie mógł poczuć zagrożenia

54. min. Zmiana w Realu. Schodzi Higuain, wchodzi Di Maria

50. min. Długo konstruowana akcja Realu zakończona strzałem zza pola karnego Granero. Uderzenie było na tyle lekkie, że bramkarz zdążył się ustawić. Kilkadziesiąt sekund później strzału z dystansu próbował też Kaka, ale Brazylijczyk nie trafił nawet w bramkę

47. min. Casillas skutecznie piąstkuje dośrodkowanie z rzutu wolnego Charalambidisa

46. min. Zaczynamy drugą połowę!

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy

Real zaczął stwarzać sytuacje już od pierwszych minut spotkania. Ale trzeba przyznać, że APOEL skutecznie go do tego zachęcił, bo Cypryjczycy bronili się całym zespołem na własnej połowie i ani myśleli o odważniejszych atakach. Dzielnie trzymali się tylko przez 26. minut. Wtedy przełamał ich Cristiano Ronaldo. Później pięknym strzałem popisał się Kaka. Goście mają szczęście, że stracili tylko dwie bramki

44. min. Altintop strzelał z dystansu, ale piłka minęła bramkę o dwa metry

40. min. Sprytne odegranie Ronaldo, Kaka dynamicznie wbiega w pole karne i z całej siły uderza w słupek bramki gości

36. min. Wspaniała bramka Kaki! Brazylijczyk przyjął piłkę przed polem karnym i bez chwili namysłu posłał potężną bombę w okienko bramki APOEL-u!

34. min. Szybki drybling i niesygnalizowany strzał Kaki zza pola karnego. Piłka po technicznym uderzeniu nieznacznie mija bramkę Pardo. Po chwili w doskonałej sytuacji znalazł się Altintop, ale będąc już w polu karnym nie potrafił nawet oddać celnego strzału!

30. min. Uraz Sergio Ramosa. Reprezentant Hiszpanii musi skorzystać z pomocy sztabu medycznego

26. min. Gol! Real prowadzi! Marcelo posyła piłkę ze skrzydła, ta mija kilku zawodników i spada w końcu pod nogi Ronaldo. Portugalczyk stojąc trzy metry przed bramką nie ma problemów z posłaniem jej do siatki!

25. min. Ronaldo wyskakuje najwyżej w polu karnym do wrzutki Sahina, ale jego uderzenie przelatuje nad poprzeczką

23. min. Mocne zagranie w pole karne Marcelo. Piłka odbiła się od dwóch zawodników i na szczęście dla gości spadła pod nogi ich piłkarza i szybko została wybita z szesnastki

20. min. Sergio Ramos ofiarnym wślizgiem wyłuskuje piłkę spod nóg pędzącego na bramkę Charalambidisa. APOEL miał doskonałą szansę na gola

18. min. Real długo rozgrywa piłkę, ale ma ogromne problemy z przedarciem się przez zagęszczoną strefę przed polem karnym Cypryjczyków.

12. min. Kolejna bezmyślna strata APOEL-u w środkowej strefie boiska. Real miał okazję na kontrę, ale równie nieudanym zagraniem "popisał się" Higuain

10. min. Cypryjczycy w końcu przedostali się bliżej pola karnego gospodarzy. Użyli do tego najprostszego sposobu - długie podania. Manduca nie miał prawa dojść do zbyt mocnego zagrania i od bramki rozpocznie Casillas

9. min. Marcelo pada na murawę uderzony przez przypadek ręką w twarz przez Manducę. Brazylijczykowi się upiekło, bo nawet nie obejrzał żółtej kartki

8. min. Bez zagrożenia dla bramki Pardo po rzucie rożnym dla Realu. Bramkarz APOEL-u faulowany na przedpolu przez jednego z zawodników gospodarzy

5. min. Kolejny koszmarny błąd obrony APOEL-u. W wyśmienitej sytuacji znalazł się Roanldo, który jednak nie potrafił pokonać pardo stojąc kilka metrów przed bramką

4. min. Na razie goście nie mają nic do powiedzenia. Być może świadomie całkowicie oddają rywalowi pole gry, ale nie jest to atrakcyjny futbol

2. min. Pierwsza dobra okazja Realu. Ronaldo zatańczył z piłką na skrzydle, dograł w pole karne i po złym wybiciu futbolówka spadła na głowę Higuaina, który pomylił się o kilkanaście centymetrów!

1. min. Ronaldo pada w polu karnym po starciu z rywalem, ale arbiter nie dyktuje jedenastki

1. min. Już grają. Rozpoczęli gospodarze.

Przed meczem

Cypryjczycy są największą niespodzianką tegorocznej edycji. W grupie rozprawili się z drużynami, które w ostatnich latach wygrywały rozgrywki Pucharu UEFA/Ligi Europejskiej - Zenitem St. Petersburg, Szachtarem Donieck i FC Porto. W 1/8 po rzutach karnych pokonali Lyon. Po tym zwycięstwie nikt nie traktował ich już z przymrużeniem oka o czym świadczy wynik pierwszego starcia z Realem.