Ten mecz mi się...
podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Primera Division. Real Madryt - FC Barcelona. Rafa Benitez, trener od wielkich meczów

Rafa Benitez to trener, który wie o piłce nożnej wszystko poza jednym drobnym elementem: jak być ciepłym dla swoich piłkarzy. Na dłuższą metę w Madrycie nie wróży to dobrze, ale akurat przed meczem z Barceloną może się przydać - pisze Michał Okoński, dziennikarz ?Tygodnika Powszechnego? i komentator Sport.pl. Transmisja od 18.15 w Eleven, relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.

Barcelona - Real. Czas na wyjście Luisa Enrique z cienia trenerskich sław

Z wciąż aktualnym zakazem transferowym, skandalami dotyczącymi jego piłkarzy i kontuzją największej gwiazdy - a jednak nawet przy takich warunkach pracy wciąż trudno o wyraźne dostrzeżenie imponującej roli Luisa Enrique w sukcesach Barcelony. Czy sobotnie "El Clasico" to odmieni? Mecz Realu Madryt z FC Barceloną w sobotę od 18.15, transmisja w Eleven, a relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

• KONIEC

To był koncert Barcelony na Santiago Bernabeu. Mądrze ustawieni Katalończycy rozmontowali kompletnie ekipę "Królewskich". Niewidoczny Kroos, kompletnie bezbarwny Bale, nijaki Benzema. Ronaldo starał się, ale dobrymi chęciami to można... Na boisku po dwumiesięcznej przerwie pojawił się też Leo Messi, ale Barcelona z Messim czy Barcelona bez Messiego i tak była poza zasięgiem madrytczyków. W tabeli Primera Division Barcelona ma już sześć punktów przewagi nad Realem. A Rafa Benitez ma poważny problem. Ba, kibice żądali też głowy prezesa Florentina Pereza - pewnie jej nie dostaną, ale trenera prezes może poświęcić... Dziękujemy za realcję i zapraszamy Was na kolejne.

• KONIEC MECZU

90. min. + 2

Real - Barcelona 0:4. Jednostronne widowisko na Bernabeu.

• 90. min. + 2

Uderzenie Bale'a z dystansu. Ale chyba już lepiej, żeby nie uderzał - anemiczne kopnięcie łapie Bravo. Sędzia dolicza dwie minuty litując się nad "Królewskimi". Jeszcze Busquets zdołał zarobić żółta kartkę za faul na Benzemie i koniec meczu. "Masakracja" - mówią komentatorzy. Białe chusteczki na trybunach - wszyscy wiemy, o co chodzi

• 89. min.

Oj... Powinno być 5:0. Munir nie trafił do pustej bramki. Real jeszcze zebrał się z ziemi. Ronaldo uderzył głową! Bravo znów obronił fenomenalnie. To jeden z bohaterów tego spotkania.

• 88. min.

Teraz Barcelona szuka piątej bramki. Na razie nie znalazł jej Munir, który mocno przestrzelił w niezłej sytuacji. Poszukał jej też Benzema - strzał z dystansu broni jednak świetny dziś Claudio Bravo.

• 85. min.

Isco wylatuje z boiska, z hukiem. Kopnął Neymara w kolano, gdy ten go minął. Obrzydliwe zachowanie pomocnika Realu.

• 83. min.

Żółta kartka dla Carvajala za brutalny faul na Neymarze.

• 80. min.

Real chyba dzisiaj gola nie strzeli. Nie jest im to dane. Wydawało się, że piłka wpada do siatki Bravo. Benzema pięknie przymierzył głową, ale bramkarz Barcelony pofrunął wysoko, wysoko w górę i wyciągnął piłkę zmierzającą do bramki.

• 79. min.

Na boisko wchodzi Munir, który zastępuje Iniestę. Kolejny piłkarz Barcelony będzie uczestniczył w wielkim triumfie. Za to piłkarze Realu najchętniej przestaliby już uczestniczyć. Koszmarny wieczór dla "Królewskich" - Messi - Neymar i Suarez znów poczarowali w polu karnym gospodarzy. Tym razem bez konsekwencji. Może już im się nie chce...

• 74. min.

Doskonałe podanie Alby do Suareza. Urugwajczyk pomknął sam na sam z Navasem. Mógł podać do Neymara, który był na czystej pozycji, ale wolał sam wpisać się na listę strzelców. Wyczekał bramkarza do końca i umieścił piłkę w bramce.

• GOOOOOOL

74. min.

Bale upadł w polu karnym. Bernabeu ryknęło jak lew. Sędzia się takiego lwa nie boi. Nie ma karnego. A JEST GOOOOOOOOL!!! DLA BARCELONY!!! 4:0!!!!

• 71. min.

Gwizdy na Pique są cichsze niż te adresowane w kierunku niektórych piłkarzy Realu (khm, khm, Bale, khm). Bale tymczasem pięknie zagrywa do Ronaldo, który wychodzi na czystą pozycję. Uderzenie w poprzeczkę. Ale wcześniej sędzia odgwizduje saplonego. Niesłusznie, bo spalonego nie było.

• 69. min.

Wreszcie Real ruszył z sensownym kontratakiem. Bale znalazł Ronaldo, który znakomicie wyszedł na pozycję. Portugalczyk jest sam na sam z bramkarzem! Nie ma! Kapitalna interwencja Bravo. Nie dał się przelobować.

• 67. min.

Pressing Realu. Plus: odzyskanie piłki. Minus: podanie jej do Kroosa. Niemiec ustanawia osobisty rekord w niedokładności podania. Barcelona odpowiada akcją Messiego, który kapitalnym podaniem uruchamia Suareza. Urugwajczyk z Neymarem znów mieszają w polu karnym, ale strzał tego drugiego zablokowany przez obrońców Realu.

• 64. min.

Bale wywalczył rzut rożny. Piłka odbiła się od ręki Pique, co zgłaszał Walijczyk. Sędzia nie wskazał na jedenastkę. Rożny rozegrany na "krótko". Real rozgrywa atak pozycyjny.

• 62. min.

Bezradny Real Madryt.

• 62. min.

Dani Carvalaj zagrywa w pole karne - Busquets blokuje, ale Carvajal ruszył za akcją, znów przejął piłkę i strzelił - po rykoszecie piłka wychodzi na róg. Wrzutka z rożnego spada na głowę Ramosa, stamtąd na głowę Varane'a. A potem ląduję w rękach Bravo.

• 59. min.

Pierwsza akcja Messiego. Nieudane podanie. Sędzia przerywa grę. Marcelo zmieniony przez Carvajala.

• 57. min.

Realu już tu nie ma. A może być tylko gorzej - na boisko wchodzi Messi, za Rakiticia. Chociaż Messi chyba nawet nie jest potrzebny, bo Barca gra jak z nut. Kolejna kapitalna akcja, Suarez wpada w pole karne, strzał tylko w boczną siatkę. W Realu Isco zastępuje Jamesa.

• 53. min.

Kibice Barcelony w siódmym niebie! A wprowadził ich tam Neymar. Brazylijczyk zrobił na szaro Ramosa wystawiając piłkę piętą do Iniesty. Hiszpan wpakował piłkę w okienko bramki Navasa. Finezja, czysta finezja!