Gdańsk/Sopot

Brazylia

Wi�cej o wydarzeniu

Siatkówka. Samba, ale po polsku

- Rzadko ktokolwiek wygrywa z Brazylią, a nam nie udało się to już od dawna - powiedział po zwycięstwie 3:2 z mistrzami świata Paweł Zagumny. Towarzyski mecz wicemistrzów świata Polaków z najlepszą drużyną globu otworzył nową halę Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu. Atmosfera była genialna, a 11 tys. rozentuzjazmowanych kibiców stworzyło wielkie widowisko. Oczywiście razem z siatkarzami.

Odśwież
null
117
Początek meczu należał zdecydowanie do Polaków - zanim się wielka Brazylia otrząsnęła, było już 1:0 w setach. Bardzo dobre zawody rozgrywał Piotr Nowakowski i Michał Winiarski, którzy raz po raz nękali rywali blokiem i skutecznym atakiem.

W drugim secie wciąż trwał koncert Polaków - mocno zmęczeni Brazylijczycy nie popełniali wielu błędów, ale nie potrafili przebić się przez nasz blok. Polacy dołączyli skuteczną zagrywkę i to wystarczyło, by ograć rywali do 18.

Trzeci i czwarty set to kompletne odwrócenie sytuacji na boisku - Brazylijczycy zaczęli grać dynamiczniej, pewniej, mocniej zagrywką, a słabli z kolei Polacy. Castellani zmieniał, mobilizował, ale rozpędzona Brazylia nie daje szans nikomu na świecie - i nie dała też nam. Przegraliśmy do 14 i 17.

Tym większa chwała Polakom, którzy potrafili podnieść się w piąty secie. Wreszcie drużyny stoczyły wyrównany pojedynek, w którym do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. W końcówce drugi bieg włączyli Mariusz Wlazły, Marcin Możdżonek i Michał Winiarski i ta trójka poprowadziła nas do zwycięstwa 20:18.

Najlepszym graczem meczu uznano Michała Winiarskiego.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Piąty set:

20:18 Murilo w taśmę na kontrze! KONIEC MECZU! WYGRYWAMY Z WIELKĄ BRAZYLIĄ!

19:18 Sidao psuje serw... kolejna piłka meczowa.

18:18 Winiarski też w aut...

18:17 Dante w aut!

17:17 Kurek psuje serw.

17:16 Wlazły kończy atak!

16:16 Teraz Wlazły się myli...

16:15 As Wlazłego! Idealnie w końcową linię!

15:15 Nowakowski ze środka kręci w lewą stronę!

14:15 Kontratak wykorzystują rywale...Sidao.

14:14 Murilo odpowiada...

14:13 KUREK! Długa akacja zakończona potężnym atakiem Polaka!

13:13 Gonią nas rywale... czas dla Castellaniego.

13:11 Rodrigao potężnie i precyzyjnie, ale odpowiada mu ze środka Możdżonek.

12:10 Winiarski przedarł się przez blok z sytuacyjnej piłki! Brawo!

11:9 I znów blok - tym razem na Visotto! Dwa punkty przewagi!

10:9 Uff! Złe przyjęcie, ale Nowakowski blokuje na środku siatki!

9:9 Kurek psuje zagrywkę...

9:8 Wlazły!

8:8 Kurek bardzo mocno z sytuacyjnej piłki, ale niestety bardzo daleko w aut.

8:6 Wreszcie ten ósmy punkt! Kurek obił podwójny blok.

7:6 Wlazły zablokowany...

7:4 Zagumny nie daje mu odpocząć! Kurek teraz skutecznie.

6:4 Teraz Kurek zablokowany.

6:3 Rezende prosi o czas, bo Polacy grają teraz naprawdę dobrze.

5:3 Kurek nad blokiem! Piłka ląduje na środku boiska rywali.

4:3 Winiarski kiwa po prostej i prowadzimy.

3:2 As Gumy! Ależ wymierzył!

2:2 Błąd za błąd w polu zagrywki.

1:1 Blok Polaków na Visotto!

Czwarty set:

17:25 Dante kończy seta asem!

17:23 Łomacz, który zmienił Zagumnego, myli się w polu serwisowym.

16:22 Rewelacyjnie kiwa Murilo. Brazylijczycy są coraz mocniejsi.

15:21 Myli się Nowakowski na środku.

15:20 Sidao ze środka bardzo pewnie... wymyka się ten set Polakom.

14:18 Kurek przed siebie...nadział się na blok.

14:16 Wlazły zmienia Gruszkę i kończy pierwszy atak.

13:16 Gra toczy się teraz punkt za punkt. Brazylia wciąż trzyma dystans, a my nie mamy na nich recepty...

12:14 Kurek bardzo szybko poszedł na drugą linię, Guma zagrał mu pod rękę, a ten nie dał rywalom szans.

11:13 Bąkiewicz z szybkiej piłki w swoim stylu atakuje w środek boiska.

10:12 Mieliśmy kontrę, ale Gruszka znów nadepnął na linię trzeciego metra.

9:10 Gruszka w aut, ale po chwili myli się Murilo na zagrywce.

8:8 Nowakowski ze środka.

7:8 Gruszka zablokowany...

6:6 Na boisku Bąkiewicz - zmienił Winiarskiego.

6:5 A Zagumny prowadzi grę środkiem - teraz dobrze Możdżonek.

5:5 Rozpędził się Visotto. Atakuje po bloku w aut.

4:4 Gruszka wisiał długo w powietrzu i w końcu wybił piłkę po bloku.

3:3 Fantastyczna akcja Brazylii. Bez bloku z drugiej linii.

3:2 Gruszka kiwa tuż za blok!

1:1 Kurek i Murilo mylą się na początku czwartej partii.

Trzeci set:

14:25 Murilo kończy seta i męki Polaków.

14:23 Jeszcze walczymy. Trzeba odbudować swoją grę przed czwartym setem.

12:22 Kurek najpierw skończył kontrę, ale po chwili pomylił się w ataku po prostej.

10:20 Już 10 punktów przewagi rywali...

9:19 Zamieszanie na parkiecie. Rywale sugerują, że Możdżonek przełożył ręce na brazylijską stronę. Sędziowie przychylają się do ich interpretacji.

8:16 Gruszka dał sygnał do ataku mocnym zbiciem, ale zaraz Nowakowski zepsuł zagrywkę.

5:12 Błąd Możdżonka... nic się teraz Polakom nie udaje.

4:10 Mylą się wreszcie Brazylijczycy na zagrywce. Za chwilę Kurek kończy kontrę.

1:8 Znów błąd... ratował Zagumny, ale przechodzącą piłkę skończyli rywale.

1:6 Brawo. Kurek radzi sobie z drugiej linii i mamy pierwszy punkt w tym secie.

0:6 Najpierw Kurek, a potem Gruszka przekraczają linię trzeciego metra. Szkoda, bo przyjęcie było dobre.

0:4 Źle zaczyna się trzeci set. Sidao, który wszedł na początku tej partii, posłał na naszą stronę kilka mocnych zagrywek, a my nie potrafimy wyprowadzić skutecznego ataku po słabym przyjęciu.

Drugi set:

25:18 Mylą się rywale! Wygrywamy drugiego seta do 18!

24:18 As Gumy!

23:18 Zagumny gubi blok i Winiarski radzi sobie z lewego skrzydła.

22:18 Nowakowski serwuje w aut.

21:16 Zagumny blokuje Dantego!

20:16 Winiarski z szóstej strefy. Bardzo dobre rozegranie Zagumnego.

18:15 Dante się myli na czystej siatce! Rezende bierze czas i wydziera się niemiłosiernie na swoich graczy.

17:15 Kurek znów punktuje!

16:14 Brazylia dzięki dobrej zagrywce zbliżyła się do Polaków, ale Gruszka mocnym atakiem z prawej strony dał nam dwupunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej.

14:11 Piękna akcja - dużo obron i ofiarności - zakończona przez Winiarskiego. Przy trzecim podejściu. Po chwili Winiar znowu zdobywa punkt!

12:10 Winiarski trafił w dziurę w bloku rywali. Michał gra coraz lepiej.

11:10 Kurek w aut z zagrywki.

11:9 Gruszka robi co chce - prosta, skos, po bloku...

9:7 Kurek znowu potężnie - przełamał blok.

8:6 Kurek zaatakował nad blokiem! Ze złością i niesamowitą siłą.

5:5 Szybko odpowiada Winiarski z lewego skrzydła.

4:5 Murilo i Dante wyprowadzają Brazylię na prowadzenie.

4:2 Również po bloku Gruszka.

3:2 Dante wyciągnął wnioski i obił nasz blok.

2:0 Dante odbił się od naszego bloku! Nowakowski pięknie tam pracował...

1:0 Gruszka rozpoczął od potężnego ataku po prostej.

Pierwszy set:

25:21 Lekka zagrywka Kurka sprawia rywalom wiele problemów - as i pierwszy set dla nas!

24:21 Znów Gruszka! Tym razem z drugiej linii.

23:20 Zagumny gubi blok, ale nie utrzymuje dokładności - Gruszka jednak radzi sobie z prawego skrzydła.

22:19 Dante omijał blok i ominął też boisko!

20:19 Rywale zagrali jak na mistrzów przystało. Piękna kiwka Murilo.

20:17 Mocno Winiarski!

19:17 Teraz Rodrigao zmieścił się w trzeci metr...

18:15 Czas dla Rezende. Polacy zatrzymali blokiem środkowych rywali, a ci nie umieli zatrzymać Możdżonka.

16:15 No to teraz obaj atakujący wymienili się błędami - Gruszka nadepnął na linię trzeciego metra, Visotto w rewanżu zaatakował w aut.

14:13 As Visotto... a nie była to mocna zagrywka. Potem dobra kontra Dante i już tylko punkt przewagi.

14:10 Bomba Nowakowskiego!

13:10 Ależ szkoda... piękna obrona Zagumnego, ale Winiarski kontruje w aut.

12:8 Teraz my odpowiadamy dobrym blokiem. Ciężko mają atakujący obu drużyn.

10:8 Znów blok... wracają do gry rywale.

10:7 Kurek zablokowany przy ataku z szóstej strefy. Po chwili kolejny błąd i czas dla Castellaniego.

8:3 Potrójny blok na Murilo! Polacy na razie zszokowali Brazylijczyków.

7:2 Krótka z trzeciego piętra Nowakowskiego.

6:1 Na atak Murilo pięknie odpowiada Gruszka - atak po skosie.

4:0 Ależ otwarcie Polaków! Dwa asy Możdżonka i blok na Visotto! A po chwili jeszcze błąd atakującego kadry Brazylii!

18:15 Szóstki:

Polska: Nowakowski, Winiarski, Możdżonek, Kurek, Gruszka, Zagumny oraz Ignaczak (L)

Brazylia: Bruno, Visotto, Murilo, Rodrigao, Lucas, Dante oraz Alan (L)

18:11 Grane są hymny narodowe. Za chwile poznamy wyjściowe szóstki.

18:07 Na trybunach komplet widzów, którzy jak zwykle stworzą niepowtarzalną atmosferę, zdolną, miejmy nadzieję, zaskoczyć nawet przyzwyczajonych do żywiołowo reagującej publiczności Brazylijczyków.

18:04 Dzisiejszy mecz będzie także otwarciem gdańsko-sopockiej Ergo Areny.

18:00 Zawodnicy powoli kończą rozgrzewkę, Za kilka minut zacznie się mecz Polaków z najbardziej utytułowaną drużyną ostatnich lat - Brazylią.

Przed meczem:

- Przywiozłem do Polski najlepszych reprezentantów - mówi trener Brazylijczyków Bernardo Rezende. - Oczywiście nie każdy z nich zagra w środę. Dwa dni później rozpoczyna się w Bydgoszczy memoriał Huberta Wagnera i podczas tej imprezy zamierzam sprawdzić wszystkich siatkarzy - dodał.

W dzisiejszym meczu zobaczymy więc największe gwiazdy światowej siatkówki. Oto skład Brazylii:

Rozgrywający - Bruno i Marlon, atakujący - Joao Paulo Tavares, Vissotto, Theo i Wallace, środkowi - Lucas, Rodrigao, Sidao i Eder, przyjmujący - Murilo, Dante, Giba, Thiago Alves i Joao Paulo Bravo, libero - Alan i Mario Junior.