Sport.pl

18.01.2012, godzina 20:00

Partizan Belgrad

0 3
  • na ?ywo

Relacja

Odśwież
62
Początek meczu wskazywał na to, że w tym spotkaniu zobaczymy tylko trzy sety. ZAKSA szybko wypracowała sobie przewagę kilku punktów, dominowała w każdym elemencie gry, a złożona z młodych zawodników szósta Partizana nie potrafiła przeciwstawić się rywalowi.

Jednak z biegiem czasu zawodnicy z Belgradu zaczęli grać odważniej i ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa w pierwszym secie na swoją stronę.

W drugiej partii ZAKSA zagrała na swoim poziomie i łatwo pokonała rywala do 18. W trzecim secie znów z świetnej strony pokazali się młodzi gracze Partizana. Serbowie zatrzymywali rywala pasywnym blokiem i wyprowadzali zabójcze kontry. Dzięki takiej grze ekipa z Belgradu wygrała trzecią partię i postawiła twarde warunki ZAKSIE w czwartym secie. Ostatecznie kędzierzynianie doprowadzili do tie-breaka, wygrywając 25:23.

W ostatniej partii meczu byliśmy świadkami bardzo wyrównanej gry. Ostatecznie goście pokonali Partizana 18:16.

ZAKSA zajęła drugie miejsce w grupie C i awansowała do dalszej fazy Ligi Mistrzów. Partizan zakończył zmagania w najbardziej elitarnych rozgrywkach europejskich na ostatnim miejscu w grupie, gromadząc zaledwie dwa oczka.


Tak relacjonowaliśmy mecz:


16:18 - Stanković atakuje w aut! ZAKSA zwycięża w ostatnim meczu fazy grupowej, ale nie wyprzedzi w grupie Trentino, które wygrało z Teruelem 3:0


15:16 - Świetny atak Witczaka i kolejna piłka meczowa dla ZAKSY


14:14 - Popelka wyrównuje stan meczu


14:13 - Partizan wyprowadza kolejną zabójczą kontrę!


13:13 - ZAKSA bardzo szybko traci swoją przewagę... Partizan nie zapomina jak się gra w bloku


11:13 - Skuteczny blok Kaźmierczaka i ZAKSA pod koniec seta wychodzi na dwupunktowe prowadzenie!


9:9 - Rywale wracają do gry. Rozgrywający Partizana zaczął grać środkiem, co zdecydowanie zaskoczyło siatkarzy ZAKSY


6:8 - ZAKSA odskakuje na dwa punkty. Następuje zmiana stron


4:3 - Dwa punkty z rzędu Partizana. Serbowie rozkręcają się z akcji na akcję, grają coraz pewniej i coraz odważniej


0:1 - Partizan rozpoczął seta od błędu - mocny atak ze środka wylądował na aucie


IV SET:


23:25 - Jest blok i czwarty set dla ZAKSY!


23:24 - Niebywałe... Partizan dzięki potężnej zagrywce i błędom ZAKSY zdobywa trzy punkty z rzędu. Stelmach bierze czas, bo znów robi się gorąco!


20:24 - Dwa cudowne bloki ZAKSY! Kędzierzynanie za moment powinni doprowadzić do tie-breaka


20:22 - Partizan odrobił jeden punkt, ale ZAKSA wciąż w korzystnej sytuacji


17:20 - ZAKSA znów odskakuje. Trzy punkty przewagi na finiszu seta muszą wystarczyć podopiecznym Stelmacha. Kolejny przestój w grze nie może się powtórzyć


16:17 - Niesamowita postawa graczy Partizana. Potężna zagrywka, skuteczny blok, kapitalne obrony... Serbowie znów są w grze!


12:17 - Znakomita passa kędzierzynian. Dzięki dobrej zagrywce ZAKSA jest w stanie ustawić szczelny blok. Przewaga polskiej drużyny rośnie!


11:13 - Tym razem kapitalna "czapa" kędzierzynian. i skuteczna kontra ze środka. ZAKSA znów odskakuje na dwa punkty


11:10 - Partizan wyrównuje stan meczu po kolejnym dobrym kontrataku. W tym elemencie gry Serbowie brylują w dzisiejszym spotkaniu. Na prowadzenie ekipa z Belgradu wyszła po efektownym bloku


6:8 - ZAKSA utrzymuje dwupunktową przewagę dzięki dobrej skuteczności w ataku. Serbowie nie składają broni, grają punkt za punkt co zwiastuje wielkie emocje w dalszej części seta.


4:6 - Trzy fantastyczne akcje ZAKSY! Kędzierzynianie wreszcie zaczęli grać pasywnym blokiem, wyprowadzając przy tym zabójcze kontry


3:2 - Partizan wygrywał już 3:1 i miał szansę zdobyć kolejny punkt z rzędu. Po długiej akcji ZAKSA popisała się atakiem ze środka i na szczęście zachowuje kontakt z rywalem


III SET:


25:20 As serwisowy kończy zmagania w trzecim secie. Partizan prowadzi z ZAKSĄ 2:1


22:18 - Blok na Witczaku. Partizan bardzo blisko wygranej w trzecim secie


20:17 - Kapitalna kiwka rozgrywającego Partizana i przewaga rywala wciąż utrzymuje się na poziomie trzech punktów.


15:13 - Wreszcie kędzierzynianie popisali się skuteczną obroną i odzyskali skuteczność w kontrataku.


14:10 - Partizan gra świetnie w kontrataku. Wysoka skuteczność przekłada się na zdobyte punkty. Serbowie mają już cztery punkty przewagi nad ZAKSĄ


11:8 - Trwa świetna seria Partizan. Rywale podbijają niemal każdy atak siatkarzy ZAKSY, wyprowadzają przy tym doskonałe kontry. Robi się gorąco...


8:7 - Kędzierzynianie zniwelowali stratę punktową do jednego, ale wciąż nie potrafią wyjść na prowadzenie w tym secie


7:5 - Partizan nie składa broni. W ataku bryluje Mijailović. Jak na razie blok ZAKSY nie potrafi zatrzymać skrzydłowego rywala.


3:2 - Tym razem spektakularnym blokiem popisali się Serbowie. Witczak zatrzymany przez jednego rywala. Należy jednak podkreślić, że atakujący drużyny z Kędzierzyna-Koźla dostał bardzo niedokładne rozegranie od Grzegorza Pilarza, który zmienił przed tym setem Pawła Zagumnego.


1:2 - Od początku seta ZAKSA imponuje grą w bloku. Przed chwilą potężna czapa "skarciła" Stankovicia.


II SET:


18:25 - Sebastian Warda kończy drugiego seta. Wydaje się, że wszystko wróciło do normy...


16:23 - Kędzierzynianie na wielkim luzie punktują rywala i są coraz bliżej zdobycia 25. punktu


14:20 - Strategia ZAKSY funkcjonuje doskonale. Zagrywka do prawej strony, blok przesuwa się na lewe skrzydło, gdzie bardzo często piłka zagrywana jest do atakującego Partizana. Serbowie nie potrafią przebrnąć przez szczelny blok Polaków


13:18 - Bardzo skuteczna w bloku ekipa ZAKSY powiększa swoją przewagę. W tym secie nie powinno się zdarzyć już nic nadzwyczajnego.


12:16 - Spokojne prowadzenie ZAKSY na drugiej przerwie technicznej. Przewaga kędzierzynian mogła być większa, ale 18-letni Stanković popisał się jednym asem serwisowym.


9:14 - Serbowie mylą się na potęgę. Przed chwilą Milić wyrzucił piłkę w daleki aut


7:11 - Sytuacja podobna jak w pierwszym secie. Bardzo skuteczna w ataku ZAKSA prowadzi już czterema punktami. Teraz trzeba utrzymać wysoki poziom koncentracji do końca partii.


5:8 - Wreszcie jesteśmy świadkami serii punktowej ZAKSY. Dwa potrójne bloki na rywalu dały sporą przewagę na pierwszej przerwie technicznej.


4:3 - O wiele lepszy początek seta w wykonaniu Partizana. W przeciwieństwie do pierwszej partii Serbowie nie popełniają błędów własnych, toczą twardą walkę z rywalem.


I SET:


25:23 - Kędzierzynanie obronili pierwszy atak rywala, ale Popelka myli się w kontrataku! 1:0 dla rywala


24:23 - ZAKSA obroniła pierwszą piłkę setową. Dobrze w ataku spisał się Popelka


23:22 - Błąd Mijailovicia w ataku! Młodziutki Serb uderzył piłką w antenkę. Rywale biorą czas.


23:21 - Wreszcie skuteczny atak Witczaka. Teraz trzeba postraszyć rywala zagrywką


23:20 - Dwa kolejne punkty dla rywala... Gospodarze świetnie grają pasywnym blokiem, trzykrotnie wyprowadzili bezbłędne kontrataki.


20:20 _ Kędzierzynanie na własne życzenie doprowadzają do nerwowej końcówki. Za dużo błędów własnych po stronie polskiej drużyny. Trener Stelmach bierze czas, by wstrząsnąć swoimi podopiecznymi, którzy muszą zacząć grać tak jak na początku spotkania


18:19 - Błąd podwójnego odbicia Pawła Zagumnego. Rozgrywający ZAKSY rzadko popełnia tak proste błędy, tym razem w wyniku braku koncentracji Zagumnemu przydarzył się szkolny błąd. Robi się gorąco


15:18 - Trwa walka punkt za punkt. Zawodnicy Partizana szybko otrząsnęli się z przewagi ZAKSY i znaleźli receptę na sforsowanie dobrze funkcjonującego bloku kędzierzynian. Wydaje się jednak, że ZAKSA kontroluje przebieg tej partii


13:15 - A jednak! Szybko topnieje przewaga polskiej drużyny. Paweł Zagumny dwa razy niedokładnie rozegrał piłkę do Witczaka i ten nadział się na blok rywala. Polska drużyna wciąż musi walczyć z całych sił o zwycięstwo w pierwszym secie.


11:15 - ZAKSA spokojnie utrzymuje bezpieczną przewagę. Skuteczny w ataku jest Witczak, na dodatek Serbowie wciąż nie potrafią ustrzec się niewymuszonych błędów.


6:11 - Wydawało się, że Partizan rozkręca się z minuty na minutę, że niedługo może wyrównać stan meczu, ale w momencie kiedy na linii serwisu pojawił się Jiri Popelka marzenia Serbów o dogonieniu rywala prysły niczym mydlana bańka. Czech zdobył dwa punkty zagrywką.


4:7 - Z niezłej strony pokazuje się Jiri Popelka, nowy nabytek ZAKSY. Czech jak na razie imponuje skutecznością


2:5 - Dobry początek meczu w wykonaniu ZAKSY. Zawodnicy Partizana popełniają błędy, co skrzętnie wykorzystują gracze polskiej drużyny.


20:00 Zaczynamy spotkanie w Belgradzie


Przed meczem: Zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po 5 kolejkach Ligi Mistrzów mają zapewniony awans do kolejnej fazy rozgrywek. Najprawdopodobniej zajmą drugie miejsce w grupie, po lider Treninto PlanetWin365 gra z niżej notowanym CAI Teruel.