1 1

Odśwież
32
Zobacz bramki na Zczuba.tv

Parma po pierwszej połowie prowadziła z Fiorentiną 1:0. Już w 14. minucie meczu przewrotką popisał się Amauri - przelobował Artura Boruca, który większych szans na obronę tego strzału nie miał. Kilkanaście minut później napastnik Parmy strzelił jeszcze efektowniej, ale tym razem Boruc był na posterunku. W ataku gości walczył Gilardino, ale podwajany i potrajany nie potrafił wypracować sobie dogodnej sytuacji.

Już na początku drugiej połowy Parma sprezentowała gościom jedenastkę, a pewnym jej egzekutorem został D'Agostino. Po zdobytym golu Fiorentina osiągnęła na chwilę przewagę, próbowała wyjść na prowadzenie, ale z każdą minutą coraz groźniej poczynali sobie gospodarze.

Kolejne ataki sunęły na bramkę Boruca. Polak nie miał jednak okazji do interwencji - rywale niemiłosiernie pudłowali. W 76. minucie Boruc wybronił jednak akcję sam na sam - Amauri tylko złapał się za głową. I słusznie, w tym meczu powinien ustrzelić co najmniej hat-tricka. Boruc nie dał się pokonać także w kolejnych minutach i Fiorentina ugrała po trudnym spotkaniu jeden punkt.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Parma nie zdołała strzelić drugiego gola. Koniec meczu, Fiorentina uratowała remis.

90. min. +1 Szansa dla Crespo - strzał z ostrego kąta trafia tylko w boczną siatkę. Znów dobrze ustawiony Boruc.

90. min. Sędzia przedłużył mecz o trzy minuty.

89. min. Indywidualna akcja Mutu - próbował ograć dwóch rywali, nie dał rady.

86. min. Amauri pudłuje po raz kolejny... i znów głową. Fiorentina nadal gra katastrofalnie w obronie, a Parma nadal ma problemy ze skutecznością.

83. min. Jeszcze jeden strzał głową na bramkę Boruca po rzucie rożnym - celny, ale zbyt słaby, by Polaka pokonać.

81. min. Po chwili stuprocentowa szansa Parmy! Amauri rusza prawym skrzydłem, dogrywa na jedenasty metr, ale jego kolega z drużyny nie trafia na praktycznie pustą bramkę.

80. min. Wreszcie ruszyła Fiorentina - Mutu strzela z kilkudziesięciu metrów, bramkarz odbija, Santana próbuje dobitki, ale jest na spalonym.

76. min. Znów nieuważnie zagrali obrońcy Fiorentiny, pozwolili Amauriemu wyjść z Borucem sam na sam, ale Polak świetnie rzucił się pod nogi napastnika rywali i uratował drużynie remis. Na razie...

73. min. Crespo sam na sam z Borucem! Polak dobrze skraca kąt, a Argentyńczyk minimalnie pudłuje...

70. min. Teraz więcej z gry mają gospodarze, próbują zagrozić bramce Boruca, ale wciąż Polak nie ma okazji do pokazania umiejętności.

66. min. Piłkarzom obu drużyn nie można odmówić jednego - ambicji. Gorzej z konstruowaniem akcji ofensywnych.

63. min. Stały fragment gry dla Parmy - znów było groźnie, znów bliski dojścia do piłki Amauri, ale w ostatniej chwili obrońcy wybili na rzut rożny. A po nim kolejny niecelny strzał głową - Fiorentina przegrywa zbyt dużo powietrznych pojedynków.

60. min. Okazja dla Fiorentiny - faul tuż przed polem karnym, rzut wolny z bardzo niebezpiecznej odległości, ale strzał D'Agostino nie sforsował nawet muru.

55. min. Tymczasem szansa dla Parmy - dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Amauriego, który z pięciu metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Boruc odetchnął.

54. min. Fiorentina nabrała wiatru w żagle, szuka swojej szansy dla kolejną bramkę.

49. min. GOL dla Fiorentiny! Rzut karny dla Fiorentiny! Do piłki podszedł D'Agostino i pewnym strzałem w lewy róg bramki pokonał Mirante, który rzucił się w przeciwną stronę.

46. min. Zaczęli.

Parma po pierwszej połowie prowadzi z Fiorentiną 1:0. Już w 14. minucie meczu przewrotką popisał się Amauri, który w ostatnim czasie nie mógł się przełamać i strzelić gola. Artur Borus przy bramce nie zawinił, i tylko jego lepsze ustawienie mogło powstrzymać lob napastnika gospodarzy. Włoch już kilkanaście minut później jeszcze efektowniejszą przewrotką strzelił na bramkę Polaka, który tym razem był na posterunku. W ataku gości najruchliwszym ogniwem jest Gilardino, ale podwajany i potrajany nie ma miejsca do mocniejszego uderzenia lub w ogóle oddania strzału.

Koniec pierwszej części spotkania

41. min. Gilardino znowu w tłoku próbuje trącić piłkę do bramki. Nacisk i ofiarność obrońców nie daje mu jednak szans.

36. min. W polu karnym gospodarzy w momencie przyjmowania piłki przewrócony Cerci, gwizdek sędziego jednak nie reaguje.

31. min. Niesamowita przewrotka z woleja Amauriego, ta była zdecydowanie bardziej efektowna niż poprzednia, w której nieczysto uderzył piłkę. Ten strzał Boruc jednak zatrzymał na niemal prostych nogach. Amauri jest najbardziej wyróżniającym się piłkarzem na murawie, chociaż Parma gra aż trzema napastnikami.

25. min. Groźny strzał Amauriego głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Boruc nawet nie drgnął, a piłka przemknęła obok słupka.

18. min. Drobny uraz strzelca bramki, który za zdjęcie koszulki w czasie świętowania gola obejrzał żółtą kartkę.

14. min. GOL! Strzelcem gola Amauri. Piłka z dośrodkowania (po rykoszecie) trafiła do Amauriego, który niefortunną przewrotką skierował piłkę do bramki Boruca. Polak nie miał szans, bo został przelobowany.

5. min. Gilardino dobija piłkę, która wolnym kozłem odbiła się od słupka Parmy i trafiła w nogi Włocha. Bramka jednak nie jest zaliczona, bo ten nie zdążył wrócić ze spalonego.

3. min. Pierwsza akcja gości. Bliski szczęścia był Gilardino, powstrzymany jednak przez Mirante.

Początek spotkania

W obozie rywali Fiorentiny w nowym roku rozgrzały nadzieję na zmianę swojej sytuacji w tabeli Serie A. Jednak klub, który zajmuje obecnie 15. miejsce w lidze, w ostatnich sześciu meczach wygrał zaledwie jedno spotkanie.

Fiorentinę, która w 22 meczach zdobyła 28 punktów, od strefy spadkowej oddziela 7 "oczek" i plasuje się w środku tabeli. Zespół Polaka nie wygrał jeszcze w tym sezonie na wyjeździe, a poprzedni mecz z Parmą na własnym stadionie wygrał różnicą dwóch bramek.

Ostatnio pokonani przez Fiorentinę 1:0 piłkarze Genoa spotkanie z dzisiejszymi rywalami zespołu Boruca rozstrzygnęli na własną korzyść z wynikiem 3:1.

Na pewno nie zagrają:
Parma: Pisano, Calvo i Marques są kontuzjowani, z kolei Candreva jest zawieszony.
Fiorentina: Vargas, Kroldrup, Jovetic i Frey z powodu kontuzji.