Skra Bełchatów

0 0

Odśwież
58
Knack godnym rywalem dla Skry był tylko w pierwszym secie. Belgowie, którzy zwyciężyli w pierwszym meczu 3:1, od samego początku grali jakby myśleli tylko o tzw. złotym secie. W drugiej i trzeciej partii nie byli w stanie zdobyć nawet 20 punktów. Piekielnie skuteczni na skrzydłach byli Mariusz Wlazły i Michał Winiarski, dobrze atakował też Bartosz Kurek. Skra solidnie blokowała, miała dobre przyjęcie i w nieco ponad godzinę wygrała mecz 3:0.

'Złoty set' Skra zaczęła od prowadzenia 3:0, rywale jednak długo nie spali. Szybko odrobili straty i przed zmianą stron było tylko 8:7. Później to już tylko gospodarze rozdawali karty - szybko zrobiło się 12:8, rywale jeszcze próbowali się podnieść, ale wygrać nie byli w stanie. Skra zwyciężyła 15:12.

W drugiej rundzie play-off Skra zagra z Zenitem Kazań. Zwycięzca tego pojedynku awansuje do Final Four.

Tak relacjonowaliśmy na żywo;

15:12 Skra w kolejnej rundzie!

14:11 Pliński ze środka.

13:10 Verhanneman zagrywa w aut.

12:10 Contreras ze środka, Winiarski nie zdołał 'wyciągnąć' tej piłki w obronie. Będzie nerwowa końcówka?

12:8 Wyśmienita kontra Wlazłego. Trener Knack bierze czas. Skra jest o trzy punkty od kolejnej rundy.

11:8 Znów trzy punkty przewagi! Rywale wyrzucają piłkę w aut.

10:8 Falasca w 'złotym secie' często gra do Kurka - na razie przynosi to efekt.

9:8 Knack odpowiada przesuniętą krótką. Skra nie może 'uciec'.

9:7 Kurek rewelacyjnie na lewym skrzydle.

8:7 Minimalne prowadzenie Skry przed zmianą stron.

7:6 Dobre przyjęcie Kurka, Możdżonek skutecznie atakuje ze środka.

6:6 Potrójny blok zatrzymuje Wlazłego., a po chwili as serwisowy i jest pierwszy remis w 'złotym secie'.

6:4 Wlazły znów obija blok.

5:4 Winiarski wpada w siatkę, Knack ma już 4. punkty.

5:3 Wlazły utrzymuje dobry poziom, rywale nie mają dziś na niego recepty.

4:3 Centas z 'krótkiej'.

4:2 Kurek piekielnie mocno po bloku.

3:2 Rywale biorą się do odrabiania strat.

3:0 Ależ początek Skry! Kurek obija blok, piłka ląduje na aucie, trener Knack bierze czas.

2:0 Wlazły zagrywa i po raz kolejny punktuje.

1:0 Blok z Plińskim zatrzymał Belgów!

Rozpoczyna się tzw. złoty set. Jego zwycięzca zagra w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów.

25:15 Skra wygrała mecz, rywali wręcz zdemolowała. By awansować do kolejnej rundy musi zwyciężyć jeszcze w tzw. złotym secie.

22:14 As serwisowy Wlazłego!

20:14 Sprytnie zagrana krótka, po chwili rakietowa zagrywka Wlazłego i Skra znów 'bezpieczna'.

16:12 Knack gra lepiej, ale Skra cały czas jest o 'pół kroku' z przodu. Rywale nie nadążają nadal za rozegraniem Falasci.

12:9 Knack zaczął bronić, lepiej broni, Skra straciła tempo i traci przewagę.

10:5 Knack traci kolejne punkty, a trener belgijskiej drużyny bierze kolejny czas. Czy zmobilizuje swoich siatkarzy na tzw. złoty set?

8:4 Skra demoluje Knack. Już cztery punkty przewagi na pierwszej przerwie technicznej w trzecim secie. Być może rywale myślą już o złotym secie, w którym 'może się zdarzyć wszystko'.

4:2 Mariusz Wlazły jest nie do zatrzymania. Wbił kolejny "gwóźdź". Rywale w całym dzisiejszym meczu mieli tylko dwa skuteczne bloki

Rozpoczął się trzeci set

25:17 Zdecydowane i spokojne zwycięstwo Skry w drugim secie. Mistrzowie Polski muszą wygrać jeszcze dwie partie by awansować do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

21:15 Kurek serwuje daleko w aut. Knack chyba już nie odrobi sześciopunktowej straty.

17:12 Rozluźnieni siatkarze Skry zaczynają popełniać proste błędy, ale przewagę mają jeszcze wysoką.

16:9 Skra gra o klasę lepiej od Knack. W drugim secie wręcz demoluje rywali, siedem punktów przewagi na drugiej przerwie technicznej to znaczna zaliczka.

13:8 Rywale rozkładają ręce. Winiarski i Wlazły atakują na czystej siatce, bezbłędnie.

11:5 Wlazły jak na razie nie do zatrzymania. Spora w tym zasługa rozgrywającego Falasci.

8:4 Belgowie serwują w aut, a Skra ma cztery punkty zaliczki na pierwszej przerwie technicznej w drugim secie.

7:3 Przewaga Skry rośnie. Wlazły atakuje potężnie, rywale nie zdążyli nawet zareagować. A po chwili rewelacyjna zagrywka Winiarskiego.

4:1 Winiarski obija blok, a trener Knack bierze czas.

3:1 As serwisowy Plińskiego, dobry początek Skry.

Rozpoczął się drugi set

25:21 Skra uniknęła nerwowej końcówki. W decydujących momentach gospodarze już się nie mylili. Prowadzą w meczu 1:0, by awansować do ćwierćfinału muszą wygrać jeszcze trzy sety.

21:19 Knack zdobywa trzy punkty z rzędu. Belgowie znaleźli sposób na ataki Skry. Mistrzowie Polski wypadli z rytmu, trener Nawrocki bierze czas.

21:16 Wlazły z prawego skrzydła z drugiej linii - nie do obrony!

19:13 Możdżonek pojedynczym blokiem zdobywa punkt, po chwili Kurek obija blok rywali i wszystko 'wraca do normy'.

16:13 Winiarski w aut, przewaga Skry stopniała do trzech punktów.

16:11 Po złym przyjęciu Zatorskiego Knack zdobył 11. punkt, ale na drugiej przerwie technicznej Skra ma nadal sporą zaliczkę. Bełchatowianie graj solidnie w obronie i piekielnie skutecznie w ataku - nie dają rywalom zbyt wielu prezentów.

12:7 Gospodarze grają dziś rewelacyjnie w obronie. Wyciągnęli już kilka ataków Belgów, solidnie grają blokiem, kilka razy udanie skontrowali. Skra zdobyła trzy punkty z rzędu, przewaga rośnie, trener Knack bierze czas.

8:5 Verhanneman zaatakował w antenkę. Skra ma już trzy punkty zaliczki na pierwszej przerwie technicznej.

5:4 Winiarski atakuje w pół siatki, po momencie dobrej gry w obronie Skry.

3:1 Początek meczu dla Skry. Na prawym skrzydle postrach sieje Mariusz Wlazły, na lewym Michał Winiarski.

Gramy!

17:55 Skra przegrała z belgijskim zespołem przed tygodniem 1:3. Dziś musi wygrać (nie ma znaczenia jakim stosunkiem setów), a później musi pokonać rywali w tzw. złotym secie. Porażka w meczu eliminuje mistrzów Polski z Ligi Mistrzów. W skrócie, Skra jest w takiej samej sytuacji jak JW wczoraj.

17:54 W ćwierćfinale są już siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy wczoraj wygrali cztery sety z Generali - mecz wygrali 3:1, zwyciężyli także w tzw. złotym secie.

17:47 Mecz rozpocznie się o godz. 18.