Olympiakos Pireus

0 2

Odśwież
42
Mecz w Pireusie miał dwa oblicza. Mimo, że początek pierwszego seta należał do wicemistrzów Polski (prowadzili 8:1), partia ta ostatecznie zakończyła się zwycięstwem Greków 28:26.. Taki przebieg rywalizacji podłamał jastrzębian.
W kolejnym starciu gospodarze kontrolowali przebieg boiskowych poczynań od samego początku Tym razem wygrali bez nerwowej końcówki. Byli lepsi od polskiego zespołu w każdym elemencie. Nasi zawodnicy od początku meczu gorzej prezentowali się na zagrywce, a z upływem czasu coraz słabiej funkcjonował u nich również blok.
Kiedy wydawało się, że mecz rozstrzygnie się w trzech setach, nasi siatkarze w kolejnej partii przeszli metamorfozę. Świetnie spisywał się Gawryszewski. Do skutecznych ataków, dorzucił kilka udanych zagrań blokiem i to głównie dzięki jego postawie wicemistrzowie Polski wygrali tego seta i powrócili do gry.
Czwarta część to miażdżąca przewaga Jastrzębia. Łatwo wygrana partia napawała optymizmem przed tie-breakiem, tym bardziej , że w nim gospodarze musieli już sobie radzić bez swojego atakującego Despaigny, który z powodu urazu musiał opuścić plac gry.
Niestety w decydującej części znów świetnie zaczął spisywać się zneuutralizowany na jakiś czas Djurić, który przy pomocy skutecznego w bloku Krala poprowadził Olympiakos do zwycięstwa.

KONIEC SPOTKANIA! 15:13 Kolejna świetna zagrywka Djuricia i ogromne problemy z przyjęciem jastrzębian. Wicemistrzowie Polski ostatecznie zdołali przeprowadzić atak ze skrzydła, ale zostali złapani na podwójnym bloku!

14:13 As serwisowy Djuricia i Olympiakos na prowadzeniu!

12 Niestety, skuteczny blok Krala i mamy remis

10:11 Pawliński psuje zagrywkę i prowadzimy tylko jednym punktem

6:8 Jastrzębianie objęli prowadzenie i skutecznie punktują. Na przerwę techniczną schodzą prowadząc dwoma oczkami

2:2 Jak na razie decydująca partia jest bardzo wyrównana. Oba zespoły wystrzegają się błędów. Przed momentem skutecznym atakiem popisał się Divis

V set - 0:1 Cóż za wymiana na początku partii. Piłka krążyła po kilkanaście razy n a połowie obu zespołów, ale na szczęście dla polskiego zespołu akcja zakończyła się skutecznym atakiem ze skrzydła Gaspariniego!

17:25 Zagrywka w aut i Jastrzębski wygrywa kolejnego seta. Będziemy mieli piątą partię!

15:21 Kolejny błąd w ataku gospodarzy i powiększamy przewagę

13:17 Gospodarze mają ogromne problemy w obronie. Kompletnie nie radzą sobie z atakami i zagrywką jastrzębian. Wydaje się, że już nic nie może naszemu zespołowi odebrać zwycięstwa w tym secie!

12:16 Jastrzębianie na fali - bezbłędni w ataku i skuteczni w bloku. Przed momentem świetnie na środku zablokowali Krala i systematycznie powiększają przewagę

11:9 Gasparini atakuje poza antenką i gospodarze powiększają przewagę

IV SET - 4:4 Wyrównany początek czwartej partii. Zła wiadomość dla kibiców Olympiakosu - wydaje się, że gry nie będzie mógł kontynuować Depsaigna, który skręcił staw skokowy podczas jednego z ataków.

23:25 Świetna końcówka Jastrzębia. Najpierw nasi siatkarze znów zatrzymali Djuricia, a później Grecy zaatakowali w aut ze skrzydła, dzięki czemu wicemistrzowie Polski wygrywają

23:22 Hardy zatrzymany przez rozgrywającego Olympiakosu, chwilę później Djurić zalicza asa serwisowego i teraz to Grecy prowadzą!

18:20 Świetny blok na Despaigne i piłka po odbiciu się od jednego z zawodników Olympiakosu wychodzi na aut. Prowadzimy!

17:18Kolejny świetny blok Gawryszewskiego. Środkowy Jastrzębia jest najbardziej wyróżniającym się graczem swojego zespołu. Tym razem zablokował szalenie skutecznego do tej pory Djuricia

16:16 Przebudzenie jastrzębian. Gawryszewski blokuje Despaigne i doprowadza do remisu

16:14 Jak na razie bliżej pierwszego zwycięstwa w Lidze Mistrzów są gospodarze. Olympiakos świetnie gra dziś z kontrataku. Aż miło patrzeć na zaangażowanie greckiej drużyny w grze obronnej.

11:10 Skuteczny atak bezbłędnego Djuricia, as serwisowi Despaigne i tracimy prowadzenie. Kontrola w tym secie wymyka nam się z rąk!

8:10 Kolejna świetna akcja Gawryszewskiego - tym razem Polak popisał się świetnym blokiem. Chwilę później w siatkę zagrał zawodnik Olympiakosu i nadal prowadzimy

6:8 Za nami mało atrakcyjny fragment spotkania. Obie drużyny popełniają mnóstwo błędów. Na szczęście dla naszego zespołu potrafimy utrzymać wypracowaną wcześniej przewagę.

III SET - 2:3 Udany początek Jastrzębia. Dwie szybkie akcje skutecznym atakiem z "krótkiej" wykończył Gawryszewski i prowadzimy.

25:22 Koniec seta! Ostatnie dwie akcje to ogromne szczęście Greków. Najpierw piłka uderzona o taśmę ląduje obok zdezorientowanych graczy Jastrzębie. Później Olympiakos cudem wybrania atak jednego z zawodników z Jastrzębia, a przy kolejnym skutecznie blokuje i kończy tą partię na swoją korzyść

22:22 Nowik wraz z Divisem świetnie blokują atak środkiem i mamy remis!

21:20 As serwisowy i dochodzimy rywali na jeden punkt. Świetnie spisał się w tej sytuacji Pawliński

19:17Skuteczny atak Nowika ze środka, ale szybko ze skrzydła odpowiada Djurić i gospodarze nadal na prowadzeniu

13:13 Polski zespół znów zaczął grać. O czas musiał poprosić trener Olympiakosu. Jastrzębie popełnia mniej błędów, ale ustępują rywalom w bloku i mają mniej asów serwisowych

9:8 Kolejny blok, tym razem środkiem nie zdołał przedrzeć się Divis. Na szczęście zdołaliśmy odpowiednio zareagować i dzięki błędowi przy zagrywce Greków i świetnemu potrójnemu blokowi niwelujemy przewagę do jednego oczka

6:3 Kolejne dwa świetne bloki Greków. Rywale znacznie poprawili się wtym elemencie w porównaniu z pierwszym setem i znów odskakują nam na kilka oczek

II SET - 2:2 Świetna gra w defensywie gospodarzy i już od początku Jastrzębie musiało gonić wynik. Dzięki dobremu podwójnemu blokowi i błędzie rywala podczas ataku z "krótkiej" na szczęście udało im się odrobić straty

28:26 Po długiej wymianie i ataku w aut, jastrzębianie przegrywają seta. Mogą mieć do siebie sporo pretensji, bo początek ułożył im się wspaniale i prowadzili już siedmioma punktami (8:1)

26:26 Trzy piłki meczowe dla Jastrzębskiego. Za każdym razem zawodnicy polskiego zespołu chcieli zakończyć seta asem, co im kompletnie nie wychodziło

23:23 Po, jak na razie, najdłuższej akcji spotkania gospodarze doprowadzają do remisu i szykuje nam się nerwowa końcówka seta

18:19 Jastrzębski poprawił znacznie przyjęcie zagrywki, co umożliwia skuteczniejsze rozprowadzanie ataków. Gramy coraz częściej środkiem, ale to dzięki akcji ze skrzydła Divisa wyszliśmy ponownie na prowadzenie

17:17 Skuteczne zagranie "krótką" Łomacza, ale dobra odpowiedź atakiem po skosie zawodnika Olympiakosu. Obie drużyny idą teraz łeb w łeb i mamy remis

11:11 Wicemistrzowie Polski chyba wyraźnie się rozluźnili. Gospodarze wykorzystali chwilę dekoncentracji i dzięki dobrej grze blokiem oraz dwóm asom serwisowym doprowadzili do wyrównania.

6:10 Rywale się otrząsnęli. W końcu zaczęli grać pewniej na zagrywce. Zmniejszyli przewagę, ale wydaje się, że siatkarze z Jastrzębia kontrolują przebieg meczu.

I SET - 1:8 Świetny początek spotkania w wykonaniu polskiej drużyny. Rywale popełniają serię błędów, a nasi zawodnicy grają w ataku niemal perfekcyjnie. Pierwsza przerwa techniczna. Szkoleniowiec Greków musiał poprosić o czas już przy wyniku 1:6