29.06.2019, godzina 17:30

Niemcy

1 3

• Dziękujemy za relację!

Reprezentacja Polski pokonała Niemcy 3:1 w sobotnim spotkaniu Ligi Narodów. Tym samym drużyna prowadzona przez Vitala Heynena zajmuje na ten moment czwartą lokatę w tabeli LN, która daje im awans do Final Six rozgrywek.

• Niemcy - Polska 1:3. Cztery rzeczy po czterech setach: Święto Kaczmarka, święto Heynena, święto Polonii z Niemiec, już czeka Polonia z USA

Chwile radości przeżyli Polacy z Lipska i innych niemieckich miejscowości, bo siatkarze naszej reprezentacji na ich oczach pokonali kadrę Niemiec 3:1 (25:19, 21:25, 25:14, 25:23) w przedostatniej kolejce Ligi Narodów. Swoje urodziny godnie uczcił Łukasz Kaczmarek, małe święto przeżył Vital Heynen, a już niemal pewne jest, że wkrótce na spotkanie naszej drużynie wyjdzie liczna Polonia z Chicago, gdzie w lipcu odbędzie się Final Six. W niedzielę o 17.30 na koniec fazy zasadniczej gramy z Portugalią. Relacja na żywo w Sport.pl

• 23:25 Janusz jedną ręką wystawia do Kłosa, który kończy mecz! Polacy wygrywają 3:1 i już na 99%25 są pewni awansu do Final Six. Tylko katastrofa, czyli brak zwycięstwa z Portugalią może pozbawić zespół Vitala Heynena udziału w turnieju finałowym w Chicago.

• 23:24 Śliwka kończy po bardzo ciasnym skosie. Piłka meczowa!

• 23:23 Hirsch znakomicie atakuje, obijając polski blok.

• 22:23 Fantastyczna praca bloku z obroną po polskiej stronie, po czym Śliwka atakuje z lewego skrzydła.

• 22:22 Kampa serwuje w aut.

• 22:21 Znakomity atak Hirscha z prawego skrzydła, Polacy nie zdołali podbić piłki. O drugą przerwę prosi Vital Heynen.

• 21:21 Zablokowany Bołądź na prawym skrzydle.

• 20:21 Ze środka atakuje Marcus Boehme.

• 19:21 Łukasik skutecznie po przerwie na żądanie Heynena.

• 19:20 Złe przyjęcie Polaków i skutecznie atakuje Boehme.

• 18:20 Dobra kiwka Kampy z drugiej piłki, niewiele brakowało, aby Polacy ją obronili.

• 17:20 Schott myli się na zagrywce.

• 16:19 Złe przyjęcie Schotta i Łukasik wykorzystuje przechodzącą piłkę.

• 16:18 Kaczmarek blokuje Rubena Schotta i Polacy znowu mają 2 punkty przewagi. O przerwę prosi Andrea Giani.

• 16:17 Kończy akcję z lewego skrzydła Łukasik.

• 16:16 Polacy nie wyprowadzają ataku. Z takiej okazji korzystają Niemcy, za sprawą świetnego uderzenia Brehme.

• 15:16 Znakomicie atakuje ze środka Brehme.

• 14:16 Piłka po złym przyjęciu Niemców wracała na polską stronę, a Kampa przełożył dłonie na drugą stron siatki. Dwa punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie technicznej.