St. James' Park

Manchester United

Odśwież
48
Na St James' Park w Newcastle padł bezbramkowy remis, jednak licznie zgromadzeni kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Gospodarze postawili się utytułowanemu rywalowi, a nawet mogli wygrać.

Pierwsza połowa toczyła się w bardzo szybki tempie. Pod bramką Van Der Sara raz po raz gościli Gutierrez i Ameobi, a Barton próbował pokonać Holendra strzałami z dystansu. Odpowiedzieć próbowali Rooney z Hernandezem, ale obrona Newcastle spisywała się bez zarzutu.

Po zmianie stron do głosu doszedł Manchester. Swoje szanse mieli Rooney z Nanim, najlepszą zmarnował jednak Ryan Giggs, który z kilku metrów nie trafił w niemal pustą bramkę. Newcastle nie miało problemów z przedostaniem się pod pole karne, kłopot sprawiało otwierające drogę do bramki podanie. W 58. minucie w polu karnym przewrócił się Lovenkrands, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

Manchester po remisie za Newcastle ma na koncie 70 punktów i 7 punktów przewagi nad drugim w tabeli Arsenal, który w środę gra na wyjeździe z Tottenhamem. Kanonierzy mają szansę zmniejszyć stratę do 4 punktów.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +4 Koniec meczu! Manchester traci 2 punkty na trudnym terenie w Newcastle.

90. min. +2 Karny dla MU?! Nie, Hernandez sam przewrócił się w polu karnym, za co sędzia dał mu żółtą kartę. Wielkie emocje pod koniec meczu.

90. min. 4 minuty dolicza arbiter.

88. min. Znowu próbował Giggs, trafił jednak w jednego ze swoich kolegów. Od bramki Krul.

86. min. Manchester stara się, ale nic z tego nie wychodzi.

81. min. Owen wchodzi za Naniego.

80. min. Indywidualna akcja Rooneya zakończona potężnym strzałem. Nad bramką.

78. min. Nani postanowił sam zdobyć zwycięską bramkę i był tego bardzo blisko. Mocny, kąśliwy strzał przeleciał tuż obok bramki Krula.

77. min. Giggs trafia w mur, piłka wychodzi na rzut rożny.

76. min. Rzut wolny dla MU, dodatkowo żółty kartonik dla Williamsona.

73. min. Groźny strzał Irelanda, obok bramki.

71. min. Newcastle świetnie przedziera się pod pole karne, zawodzi ostatnie podanie.

69. min. Ależ szansa Manchesteru! Evra świetnie wpadł w pole karne, wyłożył piłkę Giggsowi, któremu pozostało tylko trafić w bramkę z 7 metrów... Walijczyk nie zwykł marnować takich sytuacji. Dziś zmarnował. On też jest zdziwiony.

64. min. Wydawało się, że bardzo szybki Hernandez dojdzie do piłki, ale został wzięty w "kleszcze" przez trzech obrońców Newcastle. Piłkę ma Krul.

60. min. Niepewna interwencja Krula, ale żaden z napastników MU nie był na tyle blisko, by wykorzystać błąd Holendra.

55. min. Remis Manchesteru z Newcastle do bardzo dobry wynik dla Arsenalu Londyn, który jutro zmierzy się na White Hart Lane z Tottenhamem. W razie wygranej i remisu MU Kanonierzy zmniejszyliby stratę w tabeli do 4 punktów.

51. min. Nani dośrodkował w kierunku Giggsa, strzał Walijczyka trafia jednak prosto w ręce Krula.

50. min. Giggs próbował uruchomić Rooneya, obrońcy Newcastle przytomnie wybili mu jednak piłkę spod nóg.

49. min. Kolejne dwa kornery dla gości. Nadal nic z nich nie wynika.

47. min. Pierwsza akcja MU po zmianie stron. Rooney próbował wrzucać w kierunku Hernandeza i Naniego. Rzut rożny.

46. min. Druga połowa, czas start. Przy piłce Newcastle.

Piłkarze wracają na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Newcastle pokazało w niej, że tanio skóry nie sprzeda. Czy gospodarzom uda się ugryźć w drugiej części lidera Premier League? Wracamy po przerwie.

45. min. +1 Carrick zdążył jeszcze załapać się na żółtą kartkę.

45. min. Sędzia dolicza minutę.

41. min. Druga próba Bartona z rzutu wolnego. Van Der Sar kolejny raz nie miał problemów.

38. min. Obie drużyny nadal nie zwalniają tempa, sytuacji w ostatnich minutach jednak jest coraz mniej. Z Newcastle po dobrych pierwszych minutach zeszło powietrze.

34. min. Manchester próbuje pograć piłką, ale przeszkadza w tym niedokładność.

30. min. Gutierrez próbował odpowiedzieć strzałem na bramkę z narożnika pola karnego. Minimalnie obok słupka, Van Der Sar kontrolował jednak sytuację.

28. min. Nani padł w polu karnym po starciu z Gutierrezem. Bardzo trudna sytuacja do oceny, sędzia nie decyduje się na podyktowanie rzutu karnego.

25. min. Barton strzela nad murem w lewy róg bramki Van Der Sara, jednak dużo za lekko by sprawić Holendrowi kłopoty. Pewny chwyt.

24. min. Gutierrez faulowany przez Giggsa. Będzie szansa na strzał.

19. min. Ależ szansa Rooneya! Napastnik MU kapitalnie wyszedł sam na sam z Krulem, ale całą resztę wykonał fatalnie. Strzelił mocno, wysoko nad bramką, jego mina mówi sama za siebie.

18. min. Kapitalna piłka Giggsa do Hernandeza, ten oddał zbyt lekki strzał. Krul nie miał problemów.

17. min. Tym razem z dystansu próbował Hernandez. Manchester idzie na wymianę ciosów.

17. min. Dobre dośrodkowanie w pole karne, ale Gutierrez i Ameobi we dwóch chcieli zaatakować piłkę. Nic z tego nie wyszło.

14. min. Carrick ładnym zwodem zrobił sobie miejsce przed polem karnym, ale strzał pozostawia już wiele do życzenia. Z lewej nogi, kilka metrów obok bramki Newcastle.

12. min. Przenosimy się na drugą połowę. rzut rożny dla MU. Fauluje Hernandez. Od bramki rozpocznie Krul.

10. min. Newcastle nadal w ofensywie, goście chyba nie spodziewali się takiego naporu od pierwszych minut meczu.

7. min. Całkiem nieźle na początku meczu poczyna sobie Newcastle. Kolejny rzut rożny. Manchester cofnięty pod własne pole karne.

5. min. Gutierrez kapitalnie ograł w polu karnym defensorów MU i próbował strzału. Piłka ociera się jednak o Smallinga i wychodzi na rzut rożny.

4. min. Przez chwilę zrobiło się gorąco w polu karnym MU. Obrońcy szybko wyjaśniają sytuację.

2. min. I pierwsza szansa dla United! Rooney kapitalnie dograł do Hernandeza, ale ten z bliskiej odległości nie potrafił wpakować piłki do siatki.

1. min. Początek meczu. Przy piłce Czerwone Diabły.

Piłkarze obu drużyn są już na boisku, trwa przywitanie. Zaraz początek meczu.