1 2

Odśwież
36
Zobacz bramki na Z Czuba.tv

Milan dobrze zaczął i nieźle kończył, ale ostatecznie przegrał na własnym boisku z rzadziej, ale dokładniej atakującą Starą Damą. Mediolańczycy, a szczególnie Zlatan Ibrahimovuć dominowali w pierwszych kilkunastu minutach. A mimo to, jako pierwszy piłkę z siatki wyciągał Abbati. To podcięło skrzydła gospodarzom, którzy aż do końca pierwszej połowy nie umieli złożyć żadnej składnej akcji.

Przerwa niewiele zmieniła w grze gospodarzy. Waleczności nie można im odmówić, ale efekty były takie same. Brakowało dokładności, czyli tego, czym w 65 minucie popisał się Del Piero. Od tego momentu goście, czując, że nic nie mają już do stracenia, próbowali pokonać wzmocnione siły obrony starej Damy. Wreszcie po wielu usilnych próbach dokładnie głową zagrał Ibrahimović. Ostatnie zrywy mediolańczyków z każda minutą były coraz groźniejsze, ale żadna nie wystarczająco skuteczna.

Tak relacjonowaliśmy na żywo

90. min. +5 Chwilę później sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym meczu. Po nerwowej końcówce 2:1 wygrywa Juventus!

90. min. +5 Inzaghi próbuje wbiec w pole karne, ale jest faulowany. Sędziowie nie gwiżdżą więc karnego, a za to spalony! Powtórki potwierdzają, że słusznie.

90. min. Sędzia wydłuża spotkanie o 5 minut

85. min. Zmiana w drużynie Juventusu. Amauri wchodzi na boisko za Del Piero

81. min. Ibrahimoviiiiiiiiić! Wreszcie udanie zakończył atak napastnik Milanu. Po dośrodkowaniu celnie uderza głową do bramki Storariego

79. min. Milan próbuje, szuka swojej szansy, ale nieskutecznie

73. min. Napastnik Milanu Pato schodzi z boisko. W jego miejsce wchodzi Izaghi - od tej chwili najstarszy gracz na boisku.

69. min. Dużo nieporozumień, dużo niedokładności, mało akcji, które się kleją

65. min. Gooooooooool. Juventus prowadzi 2:0! Sissoko walczył w polu karnym Milanu. Nie udało się strzelić, jedynie podać dwa metry do tyłu. Tam był Del Piero który dokończył dzieła. Dobił w długi róg i podwyższył prowadzenie

61. min. Po obronie w polu karnym Juventusu piłka trafia pod nogi Bato. Ten strzella jednak niecelnie.

55. min. Boisko opuszcza Martinez, w jego miejsce Sissoko

51. min. Boateng do Ibrahimovica. Ten jeszcze spojrzał, mocno strzelił na bramkę, ale trafił prosto w Melo, od ktorego piłka wybija się daleko od bramki

48. min. "Szermierka nożna" - zaciętą walkę o piłkę z Quagliarella wygrywa Papastathopoulos. A było już blisko...

47. min. Del Piero dostaje piłkę w polu karnym Milanu, ale jest na spalonym

45. min. +3 Znów zagrożenie dla bramki Juventusu. Ibrahimovic groźnie w polu karnym, ale uderza za mocno, piłka leci za wysoko, rozczarowana publiczność jęczy za głośno, żeby usłyszeć gwizdek sędziego kończący pierwszą połowę.

45. min. +2 Dokładna wrzutka w pole karne Juventusu. Równie dokładnie Ibrahimović trafia w ręce Storariego.

45. min. +1 Pirlo popycha pędzącego z piłką na bramkę Milanu Quagliarellę. Żółta kartka dla piłkarza z Mediolanu

45. min. Gramy jeszcze 3 minuty

42. min. Juventus atakuje z prawej strony. Dośrodkowanie, Abbiati wychodzi przed bramkę, próbuje wybić lewą ręką, piłka zostaje w polu karnym, ale biało-czarni nie umieją jej dobić

Milan w natarciu. Dośrodkowanie do Robinho, wyskakuje, strzela głową iii... wysoko mija bramkę ponad poprzeczką

38. min. De Ceglie kuleje. Nie jest w stanie grac. Opuszcza boisko

31. min. Kontuzjowany Bonera. Opuszcza boisko na noszach. Abate w jego miejsce

28. min. Seria niedokładnych podań Milanu. Juventus przechwytuje piłkę. Del Piero dostaje długie podanie, ma Quagliarellę z prawej, próbuje sam, ale nie udanie.

24. min. To była dopiero przymiarka. Dośrodkowanie De Ceglie i goooool Quagliarella. Juventus prowadzi 1:0

Quagliarella strzela głową, ale bez przekonania, cała akcja bez tempa i bez bramki

21. min. Strzał z dystansu Gattuso, ale prosto w ręce Storariego

19. min. Zlatan w kontrze chce zszarżować bramkę Juve, ale za daleko wybija sobie piłke. Przechwytuje ją Juve, del Piero strzela, ale pewnie łapie Abbiati

17. min. Del Piero agresywnie walczy o piłkę. Rzut wolny dla Milanu

13. min. Rzut rożny dla Milanu. Pirlo walczy o piłkę, ale ta trafia pod nogi zawodników Juventusu

11. min. Wrzutka w pole karne Milanu, ale piłka wybita głową przerywa akcję

9. min. I znów Ibrahimović chcę się samotnie przedostać w pole karne Juventusu. Nieudany strzał próbuje dobić Robinho. Za lekko, niegroźnie. Piłka w rekach Storariego

8. min. Znów ibrahimović. Przyjął lewą, strzelił prawą, efekt ten co poprzednio

5. min. Ibrahimovic strzela na bramkę Juventusu. Niecelnie