1 0

Odśwież
46
Zobacz grę Boruca na Zczuba.tv

Nie tylko polskie, ale i włoskie media przypominały świetne pojedynki jakie toczył z Milanem Artur Boruc jeszcze jako bramkarz Celticu Glasgow. Polski golkiper nie rozczarował, i w kilku sytuacjach popisał się znakomitymi interwencjami.

Już w pierwszej minucie Polaka zmusił do wysiłku Daniele Bonera, ale Boruc wyciągnął się jak struna i wybił piłkę. W pierwszej połowie zapisał na swoim koncie błyskotliwą interwencję po uderzeniu Gennaro Gattuso. Gdy wydawało się, że po 45 minutach bedzie bezbramkowy remis, zaspała obrona gości, a błysk geniuszu pokazał Ibrahimović, Szwed stojąc tyłem do bramki przyjął piłkę i popisał się ekwilibrystyczną przewrotką, po której Boruc musiał wyjąć piłkę z siatki.

W drugiej połowie Milan skupił się na defensywie, i niewiele brakowało, by został za to ukarany. Sam Ljajić mógł zdobyć dwie bramki, ale bezbłędny mecz w bramce gospodarzy rozgrywał Christian Abbiati.

Boruc w drugiej połowie nie miał zbyt wiele pracy, ale w ładnym stylu obronił uderzenie wprowadzonego po przerwie Kevina-Prince'a Boatnega.

Milan wygrał i pozostanie liderem Serie A. Strata Fiorentiny do drużyny z Mediolanu urosła tymczasem do 14 punktów.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. Kroldrup zobaczył żółtą kartkę, a za protesty drugą, i w 90 minucie wyleciał z boiska. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

88. min. Trwają ataki Fiorentiny, Milan tylko się broni. Żółtą kartkę obejrzał Ibrahimovic.

85. min. Ronaldinho wchodzi za Seedorfa.

84. min. Świetnie wzdłuż linii bocznej pociągnął Giraldino, dograł do Ljajicia, ale ten zmarnował doskonałą sytuację uderzając wprost w Abbiatiego.

81. min. Już szósty spalony po stronie Milanu, kolejny raz Ibrahimović.

79. min. Boateng uderzył z półwoleja z dystansu, ale Boruc wyciągnął się i sięgnął piłki.

77. min. Kevin Prince Boateng wszedł za Robinho.

76. min. Trzecia i ostatnia zmiana w Fiorentinie. Juan Manuel Varga wchodzi w miejsce Marco Marchionniego.

74. min. Abbiati na raty ale skutecznie broni strzał Ljajcia.

71. min. Dużo walki w środku pola, ale mało sytuacji strzeleckich. Ataki kończą się stratami, albo udanymi pułapkami ofsajdowymi.

66. min. Mecz stracił tempo z pierwszej połowy, Boruc nie ma zbyt wiele do roboty.

64. min. Flamini uważa że był faulowany w polu karnym, ale sędzia nie daje się nabrać i nie dyktuje jedenastki.

60. min. Mario Alberto Santana wchodzi w miejsce Cerciego.

57. min. Alessandro Nesta główkował, ale w zamieszaniu pod bramką piłkę wybił jeden z obrońców.

54. min. Dwie udane akcje Fiorentniny, ale najpierw Giraldino, a następnie Cerci uderzają zbyt słabo.

50. min. Milan miał niezłą okazję na 2:0. Strzał Robinho zablokowany przez obrońców.

48. min. Seedorf kończył ładną akcję Robinho, ale nieczysto trafił w piłkę i fatalnie spudłował.

46. min. Zmiana w Fiorentinie. Michele Camporese wszedł w miejsce Cesare Nataliego.

46. min. Zaczęła się druga połowa spotkania.

Pierwsza połowa:

45. min. Ibrahimović nadwyrężył sobie rękę padając po strzale. Wygląda na to, że to nic groźnego, bo po chwili cieszył się już z kolegami.

45. min. GOOOOLL!! 1:0, Ibrahimović z przewrotki! Przy biernej postawie obrońców, Szwed przyjął piłkę w polu karnym i ekwilibrystycznym strzałem niczym aktor w filmie walki pokonał Artura Boruca. Polaka trudno winić za puszczenie tej bramki.

44. min. Manuel Pasqual jednak wraca na boisko.

41. min. Robinho wybiega przed obrońców i umieszcza piłkę w siatce. Gol jednak nie został uznany, zresztą nic dziwnego - spalony był ewidentny.

39. min. Tym razem Manuel Pasqual opuszcza boisko. Wygląda to na poważniejszy uraz.

35. min. Zlatan Ibrahimović potężnie z wolnego, ale trafił w mur.

33. min. Boruc w porę wybiegł z bramki i wyjaśnił atak Milanu.

32. min. Mathieu Flamini obejrzał żółtą kartkę za faul na Gianluce Comotto. Zawodnik Fiorentiny opuścił boisko, ale tylko na moment.

30. min. Kolejna pewna interwencja Boruca. Polak rozgrywa na razie bezbłędne spotkanie.

29. min. Adem Ljajić miał doskonałą sytuację, ale uderzył w bramkarza Milanu.

25. min. Boruc znów pokazał klasę! Polak świetnie odbił piłkę po strzale Gennaro Gattuso.

23. min. Zapowiadała się ładne akcja Milanu, ale wszystko zmarnował Robinho, kiksując.

19. min. Drugi rzut rożny dla Fiorentiny, tym razem bez zagrożenia.

18. min. Ależ szansa dla Fiorentiny! Po pierwszym w tym spotkaniu rzucie rożnym główkował niepilnowany Per Kroldrup, ale znów na wysokości zadania stanął Abbiati.

14. min. Kolejne spektakularne pudło, tym razem jego autorem jest Gianluca Zambrotta.

12. min. Próbował Robinho i zaraz potem Ibrahimović, ale takie uderzenia nie muszą niepokoic Boruca.

8. min. Wrzutka w pola karne Milanu, ale żaden z zawodników Fiorentiny nie doszedł do piłki.

6. min. Gaetano D'Agostino uderzał z rzutu wolnego i tym razem kunsztem musiał popisać się musiał Christian Abbiati.

3. min. Próbował też Robinho, ale bardzo niecelnie. Polski bramkarz nie musiał tym razem interweniować.

1. min. Już w pierwszej akcji strzelał Daniele Bonera, ale Artur Boruc efektownie odbił piłkę.

20:45 Początek meczu.

20:27 Mecz rozpocznie się o 20.45

Przed meczem:
Ostatni raz piłkarze Fiorentiny pokonali Milan na San Siro dziewięć lat temu, 17 maja 2001 roku - po dwóch golach Enrico Chiesy i jednym Andrija Szewczenki goście wygrali 2:1.

Siedem następnych wizyt nie przyniosło zwycięstwa. Jeśli w sobotę zła passa ma zostać przerwana, Artur Boruc musi wznieść się na wyżyny. Ale "Corriere dello Sport" zauważą, że nie tylko dlatego polski bramkarz będzie centralną postacią meczu.

Włoscy dziennikarze przypominają, że Boruc na San Siro radził sobie dotąd bardzo dobrze. W sezonie 2006/07 jego Celtic Glasgow zmierzył się z Milanem w 1/8 finału Ligi Mistrzów. W Szkocji był remis 0:0, po 90 minutach rewanżu w Mediolanie też/ Dopiero w trzeciej minucie dogrywki polskiego bramkarza pokonał Kaka.