(27)

Liczba oddanych głosów: 31

Wi�cej o wydarzeniu

Ondrej Duda: Kłopotów z mobilizacją nie było

- To był mecz z serii tych, które trzeba wygrać, a jeśli niespodziewanie przyjdzie porażka - będzie słabo. Ale kłopotów z mobilizacją nie było, nawet nam nie przyszło do głowy, że moglibyśmy nie zagrać na sto procent - powiedział po wygranym 4:0 meczu w 1/16 Pucharu Polski z Miedzią Legnica zawodnik Legii Ondrej Duda.

• KONIEC

Legia wykonała plan, wygrała pewnie i wysoko. Trener Henning Berg nie odpuścił tego meczu, wystawił mocny skład i to mu się opłaciło. Legia pokonała Miedź 4:0 po dwóch golach Radovicia i trafieniach Vrdoljaka i Koseckiego. Było to czwarte zwycięstwo Legii z rzędu. 29 października Legia zagra w 1/8 Pucharu Polski z Pogonią Szczecin.

• 90. min. + 3

Sędzia odgwizdał koniec meczu w Legnicy.

• 90. min. + 1

Kosecki długo prowadził piłkę i świetnie podał w tempo do Radovicia, Serb minął obrońców i tylko raz dotknął piłki - uderzył nie do obrony. Legia prowadzi 4:0.

Gol dla Legii!!!

Sędzia doliczył trzy minuty.

Strzał rozpaczy Kakoko wysoko ponad poprzeczką bramki Legii.

• 89. min.

To powinien być gol! Radović dostał podanie na środek pola karnego, ale za bardzo zakręcił się w drybling i stracił piłkę.

• 87. min.

Ptak musiał wyjść poza pole karne, aby interweniować głową.

• 87. min.

Legia kontroluje przebieg meczu, gospodarze nie mogą odebrać piłki drużynie mistrza Polski.

• 84. min.

Legia chce w końcówce jeszcze podwyższyć wynik spotkania i wciąż atakuje.

• 82. min.

Duda mijał obrońców jak slalomowe tyczki, ale zatrzymał się na bramkarzu Miedzi. Mało brakowało, a Słowak strzeliłby gola.

• 81. min.

Potrójny ostrzał bramki Kuciaka, ale albo bramkarz Legii broni albo strzały są niecelne.

• 79. min.

Zgarda ukarany kartką za faul na Radoviciu.

• 78. min.

Miedź znów groźnie zaatakowała, ogromne zamieszanie w polu karnym Legii, ale drużyna mistrza Polski wybija piłkę. Potem Szymański wraca z piłką, ale jego strzał został zablokowany.

• 76. min.

Obydwie drużyny grają teraz w dziesiątkę. Miedź ruszyła do ataku, ale gospodarze są nieskuteczni.

• 74. min.

Druga żółta kartka dla Brzyskiego za faul na Łobodzińskim i w obrońca musi zejść z boiska.

• 73. min.

Pierwsza akcja Saganowskiego, pociągnął lewym skrzydłem, prawie z linii końcowej podał w pole karne, ale obrońcy Miedzi wybili piłkę.

• 70. min.

Zmiana w Miedzi: Szymański za Szczepaniaka.

• 70. min.

Lafrance otrzymuje żółtą kartkę.

• 70. min.

Kolejne krótkie podsumowanie fragmentu gry od Piotrka: Wynik meczu rozstrzygnięty, a mimo to na boisku coraz ostrzej - sypią się żółte kartki i brutalne interwencje. Zagęściło się też na trybunach - obie strony obrzucają się obelgami, a kibice gospodarzy odpalili zabronione race. O sportowym dopingu już nikt nie myśli.