Tottenham

Odśwież
36
Zobacz bramki z meczu na Z Czuba.tv »

W 83. minucie Nani wpadł w pole karne. Przewrócił się i sygnalizował, że sędzia powinien przyznać jego zespołowi rzut karny. Arbiter nakazał jednak grę od bramki. Heurelho Gomes myślał, że ma wykonać rzut wolny, ponieważ Nani zagrał piłkę ręką. Wyrzucił piłkę przed siebie, a w tym momencie podbiegł do niej Nani i wpakował do siatki.

Wśród sędziów zapanowała konsternacja. Główny uznał gola, potem konsultował się z bocznym, po czym podtrzymał swoją decyzję. Manchester zdobył drugą bramkę emocje się skończyły.

Wcześniej kibice na Old Trafford oglądali dobre spotkanie obfitujące w sytuacje i efektowne strzały. Nie minęło dziesięć minut, a obie drużyny miały już na koncie po uderzeniu w słupek - najpierw Park Ji-Sungowi, a następnie Rafaelowi Van der Vaartowi zabrakło centymetrów.

Dalszych sytuacji nie brakowało. Strzelali Park, Berbatow i Carrick spośród gospodarzy oraz Modrić, Bale i Van der Vaart dla gości. Bramka padła jednak dopiero po pół godzinie, po świetnym dośrodkowianiu z wolnego Naniego kapitalną główką prowadzenie Manchesterowi dał Nemanja Vidić.

W drugiej połowie sytuacji nie było już aż tak wiele, ale Tottenham był bliski wyrównania po akcjach Bale'a i Pawluczenki. Ostatecznie jednak wynik podwyższył Nani i trzy punkty pozostały w Manchesterze.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu! Manchester United wygrywa 2:0.

90. min. +1 Jeszcze raz Nani, tym razem w poprzeczkę!

87. min. Gabriel Obertan zastępuje Javiera Hernandeza.

83. min. Kuriozalna sytuacja! Bramkarz chciał wybić piłkę, dotknął ją, zrobił krok w tył, a Nani doskoczył do niej i strzelił bramkę!

83. min. 2:0 dla Manchesteru!

77. min. Peter Crouch wchodzi w miejsce Rafaela van der Vaarta.

74. min. Bliski szczęścia był Pawluczenko, ale po strzale Rosjanina piłka po nogach Vidicia minęła bramkę.

71. min. Próba Naniego, ale uderzył niecelnie

69. min. Piękne uderzenie Hernandeza, ale znów na posterunku był Gomes.

66. min. Kolejna zmiana. Wilson Palacios wszedł za Jermaine Jenasa.

65. min. Wes Brown wchodzi za Rafaela.

62. min. Roman Pawluczenko zastępuje Robbiego Keane'a.

60. min. Gareth Bale pokazał jaki jest szybki, ale uderzył niecelnie

56. min. Nani huknął, ale ponad bramką.

53. min. Kolejny spalony - tym razem Javiera Hernandeza.

50. min. Dymitar Berbatow na spalonym. Druga połowa rozgrywana jest w znacznie gorszym tempie.

46. min. Zaczęła się druga połowa.

Pierwsza połowa:

45. min. Liczne strzały, dwa słupki ale tylko jedna bramka. Do przerwy Manchester wygrywa 1:0.

42. min. Okazję miał Berbatow, ale przekombinował w polu karnym - strzelił z ostrego kata i obronił Gomes.

38. min. Tym razem strzelał Luka Modrić, ale na miejscu był Van der Sar. Bardzo efektowne i obfitujące w sytuacje spotkanie.

35. min. Van der Vaart zagrał zbyt egoistycznie, a gdyby podał do Robbiego Keane'a mogło być 1:1.

31. min. Kapitalne uderzenie głową po podaniu z wolnego Naniego!

31. min. Gol!!!! Nemanja Vidić i 1:0 dla Manchesteru!

25. min. Tym razem szczęścia próbował Alan Hutton, ale zablokowali go obrońcy gospodarzy.

20. min. Po rożnym dla Tottenhamu główkował Younes Kaboul, ale nie trafił w światło bramki.

18. min. Carrick huknął jak z armaty, ale Gomes stanął na wysokości zadania.

13. min. Park jest dziś w formie - znów miał okazję na bramkę, ale minimalnie przestrzelił.

8. min. Ależ akcja Tottenhamu! Rafael Van der Vaart mimo asysty obrońcy huknął potężnie sprzed pola karnego, ale trafił w słupek.

6. min. Dalekie podanie w stronę napastników Manchesteru, ale pojedynek biegowy wygrał Heurelho Gomes.

2. min. Ależ szansa dla Manchesteru! Park Ji-Sung trafił w słupek.

1. min. Gramy! Tomasz Kuszczak zgodnie z zapowiedziami na ławce rezerwowych.

18:26 Początek spotkania już za cztery minuty.

W poprzedniej kolejce Manchester United pokonał na wyjeździe 2:1 Stoke, po dwóch bramkach Javiera Hernandeza. Tottenham stracił punkty u siebie, tylko remisując z Evertonem.