Newcastle

Odśwież
22
Zobacz gole z meczu Manchesteru United na Zczuba.tv

Manchester United udowodnił w pierwszym meczu, że jest dobrze przygotowany do walki o swój 19. tytuł mistrzów Anglii. Tylko początkowe minuty meczu z Newcastle były wyrównane, po kwadransie dominowali już gracze Alexa Fergusona. Do szatni schodzili z dwubramkową zaliczką - gole strzelili po ładnych, zespołowych akcjach Berbatov i Fletcher.

Po przerwie Manchester kontynuował swoją kanonadę i tylko przez nieskuteczność swoich napastników długo nie mógł strzelić bramki. W pomocy drugą młodość przeżywał Paul Scholes, ale zawodzili jego partnerzy. Dopiero po wejściu innego weterana - Ryana Giggsa Manchesterowi udało się pokonać dobrze broniącego Harpera.

90. min. +4 Sędzia kończy mecz. Manchester United od zwycięstwa 3:0 rozpoczyna walkę o 19. tytuł mistrza Anglii.

90. min. +1 Rzut wolny dla United, około 20 metrów do bramki, ale Giggs uderza nad poprzeczką.

85. min. 3:0! Scholes dogrywa w prawy róg pola karnego, wprost na nogę Ryana Giggsa. Piłka po strzale Walijczyka odbija się od ziemi. Harper nie dał rady sięgnąć.

80. min. Berbatov marnuje kolejną bardzo dobrą sytuację. Wcześniej bardzo dobrze Scholes dogrywa do Evry, ale bramki znowu nie ma. Scholes rozgrywa dziś bardzo dobre spotkanie.

75. min. Manchester nie daje obrońcom Newcastle chwili wytchnienia. Co i rusz jest groźnie pod bramką Harpera. Zespół Alexa Fergusona nie prowadzi wyżej tylko dlatego, że brakuje mu dokładności i skuteczności.

70. min. Hernandez dostał dobre podanie, minął Harpera, ale sędzia podniósł chorągiewkę. Minimalny spalony debiutanta. Na boisko wchodzi Ryan Giggs.

61. min. Pierwsza dobra okazja Newcastle w drugiej połowie, ale znów jego strzał głową był minimalnie niecelny. W United schodzi Rooney, w jego miejsce Javier Hernandez, dla którego to debiut w Premier League.

54. min. Scholes dwa razy fantastycznie dogrywa do Berbatova, ale Bułgar dwa razy fatalnie pudłuje, choć wystarczyło tylko dołożyć nogę.

47. min. Nani przedryblował pół boiska, rozpędzony wpadł w pole karne, ale nie zdążył oddać strzału i stracił piłkę.

46. min. Rozpoczyna się druga połowa. Manchester prowadzi po pierwszej połowie 2:0. Jeśli chce być samodzielnym liderem Premier League musi strzelić jeszcze pięć bramek. Na razie w tabeli na pierwszym miejscu jest Chelsea, która pokonała West Bromwich Albion.

45. min. Sędzia kończy pierwszą połowę. Manchester United ma ogromna przewagę po pierwszych 45 minutach i zasłużenie prowadzi 2:0. Newcastle po dobrym początku, dało się zepchnąć do defensywy.

42. min. Gol! 2:0 dla Manchesteru United! Nani zagrał do Evry, ten wstrzelił piłkę w pole karne. Fletcher spokojnie przyjął, obrócił się i wpakował piłkę do siatki.

33. min. Gol! Berbatov strzela, Manchester prowadzi 1:0. Paul Scholes podał do czekającego przed polem karnym Berbatova, który płaskim strzałem pokonał Harpera.

29. min. Nani wstrzelił piłkę z lewego skrzydła, w ostatniej chwili na rzut rożny wybija Harper. Trwa oblężenie bramki Newcastle.

25. min. Barton i Perch z Newcastle dostali po żółtej kartce, a United coraz częściej zapędza się pod pole karne Harpera. Kilka razy groźnie strzela Rooney, na razie jest nieskuteczny.

14. min. Smith fauluje Scholesa. Rzut wolny wykonuje Nani, ale potężne uderzenie trafia tylko w mur. Dobijać próbował jeszcze Valencia, ale strzelił bardzo niecelnie. PO chwili odpowiedziało Newcastle, ale strzał po ziemi Carrolla z łatwością obronił Van der Sar.

10. min. Fantastyczna okazja dla Newcastle. Rzut rożny. Najwyżej wyskakuje Carroll, ale piłka przelatuje nad poprzeczką bramki Van der Sara.

5. min. Manchester przeważa w środku pola, ale Newcastle dobrą, aktywną obroną nie pozwala ani skrzydłami, ani środkiem przedrzeć się pod własne pole karne.

1. min. Gramy! Rozpoczął się ostatni mecz pierwszej kolejki Premier League. Tomasz Kuszczak zaczął na ławce

Manchester United przegrał w zeszłym sezonie walkę o tytuł z Chelsea Londyn. Piłkarze Alexa Fergusona stracili do mistrza zaledwie punkt. W tym sezonie będą bardzo zmotywowani, by taka sytuacja się nie powtórzyła.

Newcastle wraca do Premier League po roku przerwy i liczy na utrzymanie. Po wygraniu w dobrym stylu Championship, liczą w tym sezonie na równie udane występy w najwyższej klasie rozgrywkowej.