Odśwież
46
Manchester United - Everton 1:0. Hernandez [WIDEO Z Czuba.tv]

Po meczu:

Manchester United cały mecz przeważał i w 84. minucie dopiął swego. Gol Javiera Hernandeza pozwolił im zainkasować kolejne trzy punkty.

Już pierwsza połowa przebiegała po dyktando gospodarzy. Swoje sytuacje mieli Nani, Rooney i Valencia. Everton skupiał się na defensywie i rzadko pojawiał się pod bramką Van der Sara.

W drugiej połowie po niemrawym początku Manchester znowu przejął inicjatywę. Świetnie spisywał się bramkarz gości Tim Howard. Nie dał jednak rady w 84. minucie, gdy dośrodkowanie Antonio Valencii wykorzystał Hernandez. Jeszcze przed tym golem jedyną swoją groźną sytuację miał Everton, ale strzał Rodwella w znakomitym stylu obronił Van der Sar.

Po tym zwycięstwie Manchester ma już dziewięć punktów przewagi nad Chelsea Londyn i Arsenalem Londyn. The Blues swój mecz w 34. kolejce zaczynają o 18:30. Podejmują u siebie West Bromwich. Arsenal w niedzielę o 17 gra na wyjeździe z Boltonem.

Druga połowa:

90. min. +6 Koniec meczu. 3 punkty dla Manchesteru!

90. min. +2 Próba Cahilla głową wprost w ręce Van der Sara.

90. min. +1 Jagielka z powietrza z 20 metrów wysoko nad bramką.

90. min. Doliczono pięć minut.

87. min. Gueye zatrzymuje faulem w środku pola kontrę Andersona.

84. min. Gol dla Manchesteru! Valencia z prawej strony idealnie dośrodkował na głowę Hernandeza, a ten zmieścił piłkę tuż przy słupku bramki Howarda.

81. min. Manchester blisko strzelenia gola! Zamieszanie w polu karnym. Najpierw zablokowany strzał Valencii, a potem piłkę na głowę dostał Hernandez i Howard z najwyższym trudem przenosi piłką ponad poprzeczkę.

79. min. Rooney decyduje się na uderzenie z rzutu wolnego z 30 metrów. Howard wybija piłkę na rzut rożny!

75. min. Zmiana też w drużynie gości. Schodzi Coleman, za niego Gueye.

74. min. Giggs zmienia Gibsona.

74. min. Słupek! Fabio dośrodkowuje do Owena, ten nie trafia w piłkę, ale odbija się ona od Distina i trafia w słupek!

71. min. Próba prostopadłego podania do Anichebe. Szybszy bramkarz Manchesteru.

69. min. Van der Sar fenomenalnie! Rodwell z 20 metrów tuż przy słupku! Holenderski bramkarz wyciągnął się jak struna i palcami wybił piłkę na rzut rożny.

66. min. Anderson sprzed pola karnego. Kilka metrów obok. Pomocnik Manchesteru domagał się jeszcze rzutu rożnego, ale od bramki rozpocznie Howard.

63. min. Na boisku pojawia się Owen. Zmienia Naniego. Przeciętny występ Portugalczyka.

61. min. Nani w boczną siatkę z ostrego kąta.

56. min. Powinien być rzut karny dla Evertonu! Starcie Anichebe i Ferdinanda w polu karnym. Nigeryjczyk pada, ale sędzia nie decyduje się na podyktowanie rzutu karnego. Błąd arbitra.

55. min. A teraz żółtym kartonikiem ukarany Cahill.

54. min. Żółta kartka dla Andersona.

53. min. Doskonały wślizg Jagielki w polu karnym. Reprezentant Anglii uprzedził w ostatniej chwili Hernandeza.

49. min. Druga połowa na razie bez groźnych akcji z żadnej ze stron.

46. min. Na boisku Cahill i Anichebe. Zmienili Beckforda i Bilaletdinowa.

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

Pierwsza połowa:

46. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Sędzia dolicza jedną minutę.

44. min. Aktywny Rooney tym razem dośrodkowuje. Piłka wychodzi za linię końcową.

39. min. Rooney sam na prawej stronie, wpada w pole karne, ale koledzy mu się nie pokazują i podanie trafia w nogi jednego z obrońców. Okres dużej przewagi gospodarzy.

38. min. Valencia wygrywa pojedynek z Bainesem, wykłada piłkę Naniego, a ten trafia w leżącego Hernandeza! Howard był już przy przeciwnym rogu bramki!

37. min. Rooney próbuje z dystansu. Howard odprowadza piłkę wzrokiem. Metr za wysoko.

35. min. Nani ogrywa po lewej stronie Colemana, jego dośrodkowanie wyłapuje Howard. Blisko był już Hernandez.

31. min. Było blisko! Manchester o włos od objęcia prowadzenia. Rooney podał do Hernandeza, ten zdecydował się na potężne uderzenie z pierwszej piłki z 12 metrów. Howard odbija piłkę do boku.

27. min. Nani wykłada piłkę Gibsonowi, ten zdecydował się na uderzenie z 30 metrów. Bardzo niecelnie.

25. min. Znowu Hernandez, tym razem lepiej. Świetne prostopadłe podanie Andersona do Meksykanina, ten z ostrego kąta mocno, ale świetnie broni bramkarz gości. Rzut rożny.

21. min. Kontra Manchesteru. Fabio zagrał do Ronneya, ten świetnie wypuścił na skrzydło Hernandeza. Meksykanin jednak dośrodkowuje wprost w ręce Howarda.

19. min. O'Shea po raz kolejny znalazł się w polu karnym rywali. Irlandczyk dostał piłkę od Naniego, ale uderzył po ziemi niecelnie.

15. min. Dośrodkowanie z rzutu rożnego dla Manchesteru, O'Shea głową ponad bramkę.

13. min. Zbyt egoistyczne zagranie Naniego. Portugalczyk dostał na lewe skrzydło podanie od Rooneya. Wpadł w pole karne i zamiast podawać próbował dryblować. Z trudnej pozycji strzelił prosto w Howarda.

8. min. Pierwszy celny strzał Evertonu. Z 25 metrów po ziemi uderzył Osman. Za lekko, aby zaskoczyć Van der Sara.

5. min. Hibbert fauluje Naniego przy linii bocznej. Powinien się cieszyć, że nie dostał żółtej kartki.

3. min. Na razie inicjatywę przejęli gospodarze. Mieli rzut wolny z 40 metrów, ale dośrodkowanie wybili obrońcy.

1. min. Pierwszy gwizdek sędziego! Zaczyna Manchester.

Przed meczem:

Na pięć kolejek przed końcem sezonu Manchester United ma sześć punktów przewagi nad Chelsea Londyn i Arsenalem Londyn. Zwycięstwo nad Evertonem znacznie przybliżyłoby podopiecznych Aleksa Fergusona do mistrzostwa Anglii.

Jest to tym bardziej prawdopodobne, że Czerwone Diabły nie przegrały z Evertonem u siebie już od 17 spotkań w Premier League. A w tym sezonie są jedyną drużyną w lidze, która nie przegrała na własnym stadionie.

W dzisiejszym spotkaniu możemy spodziewać się wielu goli. W ostatnich trzech pojedynkach pomiędzy obiema drużynami padało średnio trochę ponad 4,25 bramki na mecz. Pierwsze spotkanie obu drużyn w tym sezonie zakończyło się remisem 3:3.

Manchester i Everton dotychczas w lidze spotkali się 163 razy. 71 razy wygrali United, 53 razy wygrał Everton i padło 39 remisów.