Manchester United

2 1

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. Ancelotti niepewny swojej przyszłości w Chelsea

Słaba postawa Chelsea w Premier League i odpadnięcie już w ćwierćfinale Ligi Mistrzów może przesądzić o losach jej włoskiego szkoleniowca. Jak podaje angielski "Guardian", niewykluczone, że trener z posadą pożegna się już latem, mimo że jego kontrakt kończy się dopiero za 14 miesięcy. We wtorek "The Blues" przegrali w drugim meczu ćwierćfinału 1:2 z Manchesterem United.

Liga Mistrzów. Dotknięcia Giggsa dały awans MU

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów. Manchester United nie zagrał wielkiego meczu, ale pokonał Chelsea 2:1 i wciąż ma szansę na trzy trofea w sezonie. Do półfinału weszła też Barcelona, która wygrała w Doniecku z Szachtarem 1:0

Odśwież

Poczta działa. Piszcie na zczuba@g.pl.

Jesteśmy też na Facebooku. Również można coś napisać.

79
KONIEC Chelsea impetu wystarczyło na pół meczu i jedną akcję. Przez pół meczu nie udało im się strzelić gola, przez jedną akcję już tak, ale za każdym razem Man Utd natychmiast odpowiadał golem. Napisalibyśmy, że teraz czekamy na to, z kim piłkarze Alexa Fergusona zagrają w półfinale, ale przecież to wiemy. No, chyba, że Inter zagra naprawdę kosmiczny mecz, co zresztą chętnie zobaczymy. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na jutro. Dobranoc.

90. min. +4 Dopiero teraz sędzia kończy mecz.

90. min. +3 Na boisku dzieje się już tak niewiele, że Alex Ferguson zaczął podskakiwać z radości i gratulować swojemu asystentowi. Dopiero po chwili zorientował się, że mecz jeszcze trwa.

90. min. +1 Park kapitalnie zabiera piłkę Ferreirze i natychmiast podaje do Hernandeza. Meksykanin wychodzi sam na sam z Cechem, a szkoda, bo gdyby wybiegał, może strzeliłby drugą bramkę. A tak Ferreira dogania do i zabiera mu piłkę.

90. min.

89. min. Akcje Chelsea zaczynają przypominać elokwencję Mikołajka, czyli ilość zaczyna mieć w nich znaczącą przewagę nad jakością. Kalou dośrodkowuje w pole karne Man Utd - idealnie pod nogi Giggsa.

87. min. Wygląda na to, że van der Sarowi spodobało się gnębienie rywali. Robił to w pierwszym meczu, robi i tym razem. Bardzo groźny strzał Maloudy, ale van der Sar tak odbija piłkę, że Chelsea nie ma nawet rzutu rożnego.

86. min. Chelsea uparcie nie chce zrezygnować z walki o zwycięstwo. Kolejna akcja, kolejne podanie do Drogby, który dla odmiany nie strzela, ale mięciutko dośrodkowuje w pole karne. Kalou jednak nie zdążył - van der Sar łapie piłkę.

85. min. Długie podanie do Drogby. Van der Sar wybiega daleko poza pole karne i wykopuje piłkę ze stadionu.

83. min. Kolejna akcja Chelsea. Kalou strzela, jak nie piłkarz Chelsea w tym meczu, bo trafia w bramkę, ale van der Sar broni.

82. min. Ostatnia zmiana w Chelsea. Za Alexa wchodzi Ferreira.

80. min. Piotr o tym, jak zaoszczędzić 45 mln i mieć równie dobre efekty:
zamiast wydać 50 mln za Torresa Duży Romek mógl kupic np. Dawida Nowaka za 5 mln i nie dośc, że pobiłby transwerowy rekord Eklasy to jeszcze miałby zawodnika, ktory też ostatnio nie strzela.

79. min. Jeszcze jeden? Man Utd natychmiast atakuje po raz kolejny, ale Hernandez znów zaczyna atakować, zanim jeszcze doczeka się na podanie. Sędzia odgwizduje spalonego.

77. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kapitalna odpowiedź Man Utd! Rooney przed pole karne do Giggsa, który idealnie podaje do wbiegającego Parka! Koreańczyk wychodzi sam na sam z Cechem i pewnie uderza obok bramkarza.

77. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kapitalne podanie Essiena do Drogby, który ucieka Vidiciowi, wychodzi sam na sam z van der Sarem i nie daje Holendrowi szans!

75. min. Zmiana w Man Utd. Za Naniego wchodzi Valencia.

74. min. Bardzo ładna akcja Man Utd. Nani mija Alexa, który go kopie, ale Portugalczyk biegnie dalej. Próbuje mijać Terry'ego, który kopie go również i przerywa akcję.

72. min. Malouda podaje w pole karne do Drogby, który ładnym zwodem zwodzi Evrę. Jest z siebie tak dumny, że uznaje, że już nie musi ładnie strzelać. I strzela prosto w van der Sara. Chociaż to i tak wyczyn - jeśli wierzyć statystykom, to drugi celny strzał Chelsea.

71. min.

70. min. CZERWONA KARTKA DLA RAMIRESA! Brazylijczyk w kompletnie niegroźnej sytuacji fauluje od tyłu Naniego i dostaje drugą żółtą kartkę. Bardzo mądrze, szczególnie, że Nani biegł w kierunku swojej bramki i generalnie nie wyglądał na zainteresowanego nacieraniem.

69. min. Ależ okazja dla Man Utd! Kapitalna wrzutka, po której Ryan Giggs staje sam przed ogromną bramką i biednym, skulonym w jej rogu Cechem. Walijczyk jednak uderza tak słabo, że bramkarz Chelsea zdążył urosnąć, nabrać sił i spokojnie złapać piłkę.

68. min. Wrzutka w pole karne Chelsea. Alex lecącą na wysokości kolan piłkę próbuje wybijać głową, ale wybijają ją prosto pod nogi Naniego. Portugalczyk mocno uderza, ale Cech odbija piłkę na rzut rożny.

67. min. Rzut rożny dla Chelsea. Dośrodkowanie, Alex skacze wyżej niż O'Shea, ale dzisiaj chyba prędzej dośrodkowanie polskiego ligowca przejdzie przez ucho igielne, niż piłkarze Chelsea trafią w bramkę van der Sara.

65. min. Patrząc na wydarzenia ostatnich kilku minut zaczynamy się niepokoić. Wygląda, jakby zaczęła nam grozić twarda walka o ligomistrzowe punkty i realizowanie przedmeczowych założeń taktycznych. Na przykład ten faul Essiena na Nanim wyglądał całkiem realistycznie.

63. min. Groźna akcja Chelsea. Przynajmniej do momentu, w którym Lampard nie postanowił podać do Kalou, który zapomniał, że piłkę trzeba przyjmować i zmienił akcję w satyryczną.

61. min. Zmiana w Chelsea. Za Anelkę wchodzi Kalou.

60. min. Ależ zamieszanie pod bramką van der Sara. Uderzenie Drogby odbija van der Sar, piłka spada jeszcze pod nogi Terry'ego, który uderza prosto w obrońców. Mógłby w bramkę, ale bramka tak mu nie działa na nerwy jak rywale.

58. min. Szybka akcja Man Utd. Rooney przepycha Alexa i dośrodkowuje prosto na głowę... A nie, powietrze nie ma głowy.

56. min. Ładna akcja Chelsea. Anelka podaje do Drogby, który tym razem zamiast się zderzać, zgrabnie ogrywa Ferdinanda i strzela. W tym momencie akcja przestaje być ładna.

55. min.

54. min. Rzut wolny dla Man Utd z tego miejsca, że nie będziemy z tego żartować. Wrzutka Giggsa prosto na głowę Vidicia, ale piłkę w ostatniej chwili strąca mu Hernandez. Potem wykonuje gest uwieczniony w legendarnym pliku facepalm.gif.

52. min. Prostopadłe podanie Maloudy do Drogby, który zderza się z Vidiciem, co przypominało nieco zderzenie płyt tektonicznych. Nic dziwnego, że nikt nie miał w takiej sytuacji głowy do zajmowania się piłką.

50. min. Rzut z autu dla Chelsea. Podanie do Lamparda, który ładnie ogrywa Parka, ale potem strzela tak, jak Chelsea strzela dziś przez cały mecz. Czyli jak? Cóż, biedni siedzący za bramką kibice.

49. min. Czyżby Bartek z Londynu kpił z Torresa?
dziwie sie fanom Fulham, ktorzy niechetnie patrza na statue Michaela Jacksona na Craven Cottage. W koncu nie kosztowala tyle ile 50-cio milionowa na Stamford Bridge :))

48. min. Rozpędzony Hernandez na prawym skrzydle ogrywa Ashleya Cole'a, ale nie zatrzymuje się i ogryza Ashleya Cole'a ponownie. Potem ogrywa sam siebie i jeszcze raz próbuje ograć Cole'a. W końcu przy drugiej próbie ogrania samego siebie traci piłkę.

47. min. Wrzutka Ivanovicia na dalszy słupek w stylu późnego Wojciecha Szali. Piłkę, wyskakując najwyżej jak się da, łapie van der Sar.

46. min. Gramy. W Chelsea jedna zmiana - za Torresa wchodzi Drogba, co oznacza, że hat tricka raczej nie będzie, ale może będą jakieś bramki.

PRZERWA Krzysiek:
Przypadek? Gole padły niemal w tym samym czasie,może to oznacza,ze te zespoły spotkają sie w finale LM?

A może to przypadek.

PRZERWA Chelsea atakowała, atakowała i jeszcze trochę atakowała, a bramki strzelał Man Utd. Najpierw ze spalonego, potem już zgodnie z regułami gry. I jak tu nie wierzyć, że niewykorzystane sytuacje się mszczą? Szczególnie, że późno strzelona bramka może ustawić mecz.

45. min. +1 Sędzia kończy pierwszą połowę.

45. min. I jeszcze jeden rzut rożny dla Man Utd. Tym razem nie będziemy żartować, żeby nikt nas nie posądził o stronniczość i sprzyjanie drużynie, z której żartujemy, której ewidentnie to pomaga.

43. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Okazuje się, że ciekawe to już. Przerzucenie piłki na prawe skrzydło, śliczne podanie do Giggsa, który wbiega w pole karne, świetnie zgrywa na dalszy słupek, a Hernandez z bliska wpycha piłkę do bramki!

43. min. Wrzutka prosto na głowy obrońców, którzy wybijają prosto pod nogi Michaela Carricka, a ten wycofuje. Wrócimy tu, kiedy zacznie się coś ciekawego.

43. min.

42. min. Rooney nabija piłkę prosto na rękę Essiena tuż przy narożniku pola karnego. Sędzia dyktuje rzut wolny. Bylibyśmy zaciekawieni, gdyby nie to, że już kilka takich rzutów wolnych.

40. min. Kolejny atak Man Utd. Nani wbiega w pole karne, zatrzymuje się, kiwa się sam ze sobą, po czym zbiega do środka i uderza prosto w nogi obrońcy.

38. min. O'Shea podaje do Parka, który lewą nogą idealnie przyjmuje swoją prawą nogę wzbudzając niemały aplauz nie znających takiej sztuki rywali. Piłka wprawdzie leci dość daleko, ale nie można mieć wszystkiego.

36. min. O, kolejna żółta kartka. Tym razem Malouda sprawdził, czy noga Hernandeza jest dobrze przytwierdzona do reszty Hernandeza. Na tyle dobrze, że nawet po tej próbie nadal jest na swoim miejscu.

34. min. Rooney ucieka Ashleyowi Cole'owi i dośrodkowuje na bliższy słupek. Tym razem Hernandez trzy razy powtarza sobie, żeby nie ruszyć za szybko. W efekcie tak jest zajęty powtarzaniem, że zapomina ruszyć w ogóle.

33. min. Giggs podchodzi do rzutu wolnego i pokazuje, że on również chciałby zakończyć karierę w Ekstraklasie.

32. min. Błyskawiczna kontra Manchesteru. Podanie Hernandeza do Naniego, który bierze się do mijania Ramiresa. Ponieważ Ramires bierze się do urywania Naniemu nogi - sędzia dyktuje rzut wolny i pokazuje mu żółtą kartkę.

30. min. Radek:
Chciałem coś tu napisać o meczu mojej ukochanej Chelsea z MU, ale zacytujecie mnie w relacji na żywo i dopiszecie jakąś ciętą ripostę.

No coś ty. Najwyżej podamy linka do Twojego profilu i napiszemy: drodzy czytelnicy, wiecie, co z nim zrobić, wszystkie cięte riposty na nasz koszt.

29. min. Vidić traci piłkę przed własnym polem karnym. Anelka natychmiast rusza, ale skręca w lewo w Albuquerque i zamiast biec w kierunku bramki, biegnie w kierunku narożnika boiska. Van der sar wychodzi z bramki i kapitalnym wślizgiem wybija mu piłkę.

27. min. Dośrodkowanie Naniego do Rooneya w stylu "na wczesnego Rzeźniczaka". Rooney jednak świetnie dośrodkowuje na bliższy słupek, Hernandez wyprzedza Cecha i goooooooool. A jednak nie ma, sędzia uznaje, że Hernandez był na spalonym i to w sensie ścisłym "o włos".

25. min. Man Utd po nieudanych próbach ataków Johna O'Shea zmienia taktykę i dla odmiany liczy na rajdy Evry. Francuz dośrodkowuje prosto do nóg obrońcy, które są tak uprzejme, że wybijają piłkę na rzut rożny.

23. min. Kolejna okazja dla Chelsea. Anelka uderza sprzed pola karnego, ale piłka leci minimalnie nad poprzeczką. Serce obrońców Man Utd zatrzymuje się minimalnie poniżej gardła.

22. min.

21. min. Atak Manchesteru w całości oparty na umiejętnościach ofensywnych O'Shea, sami więc możecie sobie wyobrazić, jak wyglądał. I nie zaskoczy was chyba fakt, że zaraz potem obrońcy musieli blokować uderzenie Maloudy.

19. min. Ładny rajd Ramiresa, podanie na lewe skrzydło do rozpędzonego Ashleya Cole'a, któremu John O'Shea pokazuje z bliska murawę i kilka konstelacji. Sędzia w nagrodę pokazuje mu żółtą kartkę.

18. min. Piotrek:
Naszła mnie taka małą refleksja filozoficzna: Zamiast transmisji meczu wybrałem waszą relację:D (i to nie po raz pierwszy) dlatego pytam: czy to jest normalne czy to się może jakoś leczy??

Są takie mecze, z których i my wolelibyśmy czytać naszą relację, zamiast je oglądać... Nie będziemy ci nic radzić, bo możemy nie być obiektywni.

17. min. Man Utd kontruje, ale specjalnie się do tego nie przykłada. Gdyby się przykładał, być może Hernandez nie zakończyłby akcji podaniem do swojego wyimaginowanego przyjaciela.

15. min. Szybka akcja Chelsea. Podanie w pole karne do Torresa, który wykłada piłkę Anelce, ale ten uderza minimalnie obok słupka. Chwilę później dla odmiany szybka akcja Chelsea. Ashley Cole po raz 157. w tym meczu ogrywa Parka, wykłada piłkę Lampardowi, który natychmiast strzela. Ale też się na tym strzale wykłada - strzela słabo i prosto w van der Sara.

14. min. Marcin na Facebooku:
jak napiszę tutaj to mnie pokażą na głównym kanale? :)

Zobaczymy, co da się zrobić.

13. min. Cech ładnie broni uderzenie Hernandeza. Giggs udaje, że na tyle ładnie, że rywale zasługują na piłkę, więc po prostu mu im z rzutu rożnego podaje.

11. min. Anelka ogrywa Evrę na lewym skrzydle i dośrodkowuje. Nikt nie traktuje dośrodkowania poważnie, bo skacze do niego Torres, tymczasem piłka po uderzeniu Hiszpana leci tuż obok słupka.

10. min. Maciej:
Będę kibicował dobremu długiemu widowisku zeby obie drużyny się zmęczyły i nie miały siły walczyć o mistrzostwo Anglii pozdro dla fanów Arsenalu:)

Można i tak. Nie chcemy cię zmartwić, ale dłużej niż 120 min. plus ew. kilka dodatkowych na karne to nie potrwa. A to może nie starczyć, aby zapewnić Arsenalowi mistrzostwo.

9. min. Park pokazuje, że też potrafi dryblować w polu karnym przeciwnika. Co więcej, pokazuje też, że potrafi podać piętą. Wprawdzie do nikogo konkretnego, ale i tak wyglądało ładnie.

8. min. Śliczny zwód Ashleya Cole'a, po którym John O'Shea zmienił się w wiatrak, jakiego nawet Holandia by się nie powstydziła. Cole oddaje piłkę Torresowi, który robi to, co ostatni wychodzi mu nie najgorzej - szybko ją traci. Ale błyskawicznie odzyskuje ją Ramires. Ładnie mija dwóch rywali, wpada w pole karne i przewraca się. Sprawiedliwości dziejowej nie stało się zadość - karnego nie ma.

7. min.

6. min. Rzut wolny dla Manchesteru z boku pola karnego Chelsea. Nani długo mierzył i obliczał jak powinien uderzyć, po czym po prostu podał Cechowi.

4. min. Terry traci piłkę przed własnym polem karnym, Hernandez szybko podaje do Rooneya, który jednak ewidentnie słyszał, że w Ekstraklasie sporo klubów szuka napastników i dośrodkował tak, żeby wszyscy wiedzieli, że się nadaje.

2. min. Chelsea swoje huraganowe ataki rozpoczęła od długotrwałego rozgrywania piłki przed własnym polem karnym. W końcu Ferdinand postanowił rywali ośmielić - po dalekim kopnięciu w okolice pola karnego van der Sara wybija piłkę prosto pod nogi rywala. Ale Park uznaje, że starczy tej litości i wybija piłkę.

1. min. Gramy.

20:43 Chelsea dzisiaj nie ma wyjścia, musi atakować, dlatego też Carlo Ancelotti rzucił na boisko wszystko, co ma najlepszego, szczególnie w ataku. Dlatego też na bramkę van der Sara nacierał będzie najdroższy napastnik Ancelottiego - Fernando Torres, a Didier Drogba spotkanie rozpocznie na ławce.

20:40 Gosia:
Torres! Ciekawe, czy w końcu doczekamy się wymarzonego hattricka? :P

Obawiamy się, że tu nie pomoże nawet powtarzanie sto razy. Przed lustrem, stojąc na głowie ani popijając mlekiem.

20:35 Podobno Liga Mistrzów to rozgrywki wyłącznie dla bogaczy. Być może, ale jednocześnie samo posiadanie monstrualnego budżetu sukcesu nie zapewni. Nie wierzycie? Spójrzcie na Chelsea.

20:25 Yossi Benayoun rzecze przed tym meczem tak:
Dla nas to finał. Jeśli wyeliminujemy MU, możemy wygrać Champions League.

To prawda, mogą. Ale nawet jeśli Chelsea dziś wygra i awansuje powstrzymalibyśmy się przed lekceważeniem kolejnego rywala. Prawdopodobnie będzie nim Schalke, a to dlatego, że Inter pokazał światu co się dzieje, kiedy ktoś Schalke zlekceważy.

20:15 Carlo Ancelotti zapowiedział po przegranym tydzień temu spotkaniu, że obejrzy je trzy razy i na dzisiaj wymyśli coś specjalnego. Oby tylko nie wynikło z tego dla niego coś naprawdę złego. "Candyman" trzeba było powiedzieć przed lustrem pięć razy, więc możliwe, że Włoch zrobił coś głupiego o dwa razy za mało i zachowa posadę trenera Chelsea. Z powtarzania błędów nie wynika raczej nic dobrego.