Old Trafford

Chelsea

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. Diabły blisko nieba

Jednego punktu w ostatnich dwóch kolejkach potrzebuje Manchester United do 19., rekordowego mistrzostwa Anglii. Drużyna z Old Trafford pokonała Chelsea 2:1

Odśwież
Poczta działa. Piszcie na zczuba@g.pl.

Jesteśmy też na Facebooku. Również można coś napisać.

70
KONIEC Ten mecz całkiem nieźle oddawał przebieg całego sezonu. W pewnym momencie wydawało się, że Chelsea nie ma w ogóle o czym marzyć, później jednak jej heroiczna walka pozwoliła przedłużyć nadzieję. Trochę pomogli piłkarze Man Utd, którzy zmarnowali całą serię okazji do dobicia rywali, przez co emocje mieliśmy niemal do samego końca. Manchester United (prawie) wygrywa mistrzostwo Anglii po raz 19. i staje się pod tym względem samodzielnym liderem. Alex Ferguson jest pewnie dumny, ale podejrzewam, że już w poniedziałek będzie myślał tylko o tym, jak zdobyć tytuł po raz dwudziesty. A wcześniej ograć Barcelonę w finale Ligi Mistrzów. Dziękuję bardzo za udział w relacji.

90. min. +5 Koniec meczu! Man Utd (prawie) mistrzem Anglii!

90. min. +5 Ivanović dostaje piłkę na prawym skrzydle, ale nie ma za bardzo komu podać. Wycofuje przed pole karne, gdy wtem!

90. min. +3 Alex zauważył, że van der Sar wyszedł z bramki. Stoper Chelsea uderza zza połowy, piłka leci centymetry nad poprzeczką. Van der Sar wzdycha z ulgą tak głośno, że słychać to nawet u nas w redakcji.

90. min. +2 Akcja Terry'ego i Lamparda. Dośrodkowanie do Drogby, ale ten gubi piłkę. Przejmuje ją Park i rozpoczyna akcję, która kończy się wyjątkowo nieoczekiwanym - samotnym rajdem Smallinga.

90. min. +1 Znów Valencia wpada w pole karne. Tym razem już celowo unika Hernandeza, wykłada piłkę Rooneyowi, który... Również marnuje. Ale w odróżnieniu od Meksykanina nie pudłuje, tylko trafia w nogi obrońców.

89. min. Hernandez marnuje kolejną piłkę meczową. Znów szybki rajd Valencii, znów dośrodkowanie, po którym piłka trafia do Giggsa. Walijczyk może strzelać, ale zamiast tego odegrał do Hernandeza, który miał siedem metrów do bramki, żadnego rywala w okolicy, ale spanikował i nie trafił czysto w piłkę.

88. min. Zmiana w Man Utd. Za Fabio wchodzi Smalling.

88. min. Torres marnuje kapitalną okazję. Świetne podanie Maloudy, Hiszpan przyjmuje piłkę, oszukuje Vidicia, po czym strzela mocno i precyzyjnie w samo okienko stojącej obok bramki bandy.

87. min. Hernandez miał piłkę meczową. Sprytne podanie do Valencii, który ogrywa Cole'a i dośrodkowuje. Hernandez kapitalnie omija Alexa, skacze i z sześciu metrów strzela nad poprzeczką!

85. min. Chelsea przeprowadza na połowie Man Utd natarcie za natarciem, tymczasem Czerwone Diabły kiedy odzyskają piłkę nie nacierają. To, co robią raczej przypomina zlodowacenie, przynajmniej jeśli chodzi o tempo.

83. min. Bład obrony Chelsea. Podanie do Rooneya, który wpada w pole karne, ale zamiast strzelać, zaczyna biegać w kółko. Później piłka jeszcze raz trafia do Rooneya, który tym razem postanawia strzelić. Piłka jednak podbita przez jednego z obrońców leci nad poprzeczką.

82. min. Evans ładnie ogrywa Ramiresa, podaje przed pole karne do Rooneya, który jednak nie trafia w bramkę.

80. min. Kapitalna okazja dla Chelsea. Korzystając z tego, że dwóch rywali jest poza boiskiem Chelsea atakuje. Rzut z autu, zgranie piłki głową przez Alexa do Torresa, który uderza mocno, ale prosto w jednego z obrońców. Lampard uściśla sędziemu, że w ręce jednego z obrońców, ale Howard Webb uściśla, że wcześniej Alex faulował Vidicia.

79. min. Evans odzyskał kontakt, ale niespecjalnie podoba mu się to, co widzi, szczególnie jeśli chodzi o jego zdrowie. A obok utykają również Fabio i Rio Ferdinand.

78. min. Kolejna wrzutka w pole karne Man Utd. Malouda dośrodkowuje, Ramires uderza głową, wpadając jednocześnie na Evansa, który wygląda, jakby stracił kontakt z rzeczywistością.

76. min. Ivanović dośrodkowuje w pole karne Man Utd. Drogba powinien zgrywać przed bramkę, ale postanawia strzelić. Piłka szybuje nad poprzeczką i spada na górę siatki.

74. min. Rzut rożny dla Man Utd. Giggs rozgrywa krótko z Parkiem, szybko piłka trafia do Valencii, który dośrodkowuje za linię boczną. Trzeba przyznać, że Man Utd rozgrywa dzisiaj rzuty rożne na przeróżne nieszablonowe sposoby, ale chyba skończyły im się już sposoby jednocześnie nieszablonowe i skuteczne.

72. min. Torres wpada w pole karne. Czai się, czai, po czym zamiast do Franka Lamparda podaje do Michaela Carricka, stając się pierwszym w historii człowiekiem, któremu udało się pomylić tych dwóch zawodników.

70. min. Niesamowite! Rooney nie strzela stając sam na sam z pustą bramką! Hernandez wpada w pole karne, wychodzi sam na sam z Cechem, wykłada piłkę Rooneyowi, ale ten strzela na tyle słabo, że Alex ma czas, żeby wyciągnąć nogę i zablokować uderzenie.

69. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Lampard! Miękka wrzutka w pole karne Man Utd, Ivanović lekko zgrywa piłkę, a stojący przed bramką Lampard z bliska wpycha ją do siatki.

66. min. Chelsea odgryza się swoim prześladowcom, a potem odgryza się im po raz kolejny. Najpierw Alex uderza z dystansu, ale prosto w van der Sara, a chwilę później Drogba uderza minimalnie obok słupka. Ale to i tak bez znaczenia, bo wcześniej przy przyjęciu pomagał sobie ręką.

65. min. Piłkarze Man Utd poczuli się chyba zbyt pewnie, przynajmniej niektórzy. Valencia wpada w pole karne, ale zamiast... Zamiast zrobić cokolwiek sensownego - wolał zacząć się bawić z dwoma rywalami. A potem przewrócił się o własną nogę. Rooney natomiast zamiast biec za piłką, wolał domagać się karnego, który z całą pewnością się Man Utd nie należał.

64. min. Torres rozpoczął strzelanie hat tricka od wycofania piłki do Maloudy, który strzela prosto w nogi obrońców.

63. min. Michał potwierdza moje obawy:
Oto i ON!!!!! Już czuję hattrick w powietrzu.

A ja chyba czuję rozczarowanie.

62. min. O, teraz. Ostatnia zmiana w Chelsea, za Kalou wchodzi Torres. Jeśli kiedyś miałby spłacić to 50 mln funtów, to lepszego momentu raczej nie znajdzie.

59. min. Ancelotti sięga po środki rozpaczy ostateczne. Za chwilę na boisko wejdzie Torres.

57. min. Powiedziałbym, że piłkarze obu drużyn wzięli się za realizowanie przedmeczowych założeń taktycznych, ale nie podejrzewam, żeby Ancelotti zakładał przed meczem, że będzie przegrywał 0:2, a jego piłkarze będą wyglądać na dość bezradnych.

55. min. Mateusz:
Czy wygrają, czy przegrają, mistrzostwa im nie oddają! Go ManUtd!

Wszystko fajnie, ale gdyby Man Utd przegrało, nie miałoby czego oddawać, bo przestałoby być liderem.

53. min. Man Utd jest w plecy o rzut karny. Valencia wpada w pole karne, dośrodkowuje, Lampard próbuje blokować wślizgiem, ale piłka trafia go w ramię. Webb, który podobno miał dyktować rzuty karne dla United nawet za co bardziej marsowe spojrzenia pod adresem jego piłkarzy uznaje, że nic nie było.

52. min. Patrząc na to, jak Giggs zabrał piłkę Drogbie, mam wrażenie, że Walijczyk uznał, że jak już mu się znudzi granie w pomocy - zostanie stoperem. I będzie grał przez kolejne dziesięć lat.

50. min. Malouda strzela, van der Sar się rzuca. Wspólnymi siłami prawie udaje im się sprawić wrażenie, że strzał był groźny.

48. min. Ivanović świetnie odbiera piłke Rooneyowi, po czym zabiega goniącemu za nią rywalowi drogę. Rooney się przewraca, ale natychmiast wstaje, Ivanović się śmieje, sędzie nie sięga po kartkę. Ale mam wrażenie, że nie musi tak być do końca meczu.

46. min. Gramy.

PRZERWA Podwójna zmiana w Chelsea. Za Luiza wchodzi Alex, a za Mikela Ramires. Zmiana też w Man Utd - za O'Shea wchodzi Johnny Evans.

PRZERWA Konrad chyba zaczął już świętowanie:
Jako kibic Man Utd wiem, że my od 25 lat mamy sir Alexa Fergusona, więc jak ktoś z Chelsea strzeli hat-tricka to on wpuści Berbatova który zrobi to samo.

PRZERWA Arcypotężny cios na początek, potem drugi i sprawa mistrzostwa wygląda... Napisałbym, że na przesądzoną, ale wtedy 22 facetów na boisku zapewne zrobiłoby wszystko, żeby tylko mi udowodnić, że się nie znam. Manchester od początku miał przewagę, a kiedy Chelsea mu się odwinęła okazało się, że oprócz przewagi ma też van der Sara. Z takim zestawem naprawdę trudno walczyć.

45. min. +3 Widząc, że piłkarze obu drużyn już się wyłącznie popychają, a piłkę wykopują najszybciej jak się da, Howard Webb kończy pierwszą połowę.

45. min. +2 Carlo Ancelotti ma minę, jakby postanowił zostać żywą reklamą zabiegu balsamowania.

45. min. +1 Jedna wrzutka, druga wrzutka i też trzecia, kurde bele, leci. Man Utd bombarduje pole karne Chelsea, chwilami dość dosłownie - jak teraz, kiedy Vidić wpada na Terry'ego. Brzmiało to, jak zderzenie dwóch transatlantyków.

45. min. Rzut rożny dla Chelsea zakończony wybiciem Giggsa przejętym pod linią końcową przez Essiena. I rzutem rożnym dla Man Utd, bo Essien nie zauważył, że kończy mu się boisko. Rozkojarzony jakiś.

43. min. Świetna akcja Valencii i Rooneya. Skrzydłowy Man Utd zgrywa piłkę głową, Rooney natychmiast oddaje. Valencia wpada w pole karne i zgrywa do Hernandeza, ale Meksykaninowi piłkę spod nóg wybija wracający Obi Mikel.

41. min. Ivanović wycina bez piłki Rooneya. Nie wygląda to zbyt brutalnie, Rooney w pierwszej chwili również nie wygląda, jakby coś mu się stało. Dopiero kiedy przekalkulował, że rywal ma już żółtą kartkę napastnik Man Utd poważnie podupadł na zdrowiu. Ciekawe, czy przekalkulował, że on też ma, a symulować jest bardzo nieładnie?

39. min. Żółta kartka dla Rooneya, który w pełnym biegu wpada na Davida Luiza i kopie go w słabiznę. Inna sprawa, że chyba dość przypadkowo.

38. min. Man Utd od kilku minut nie może wyjść z własnej połowy. Kolejna wrzutka w pole karne van der Sara, ale piłkę lecącą na wysokości kolan wybija głową Nemanja Vidić, czyli człowiek, który mógłby głową krawaty wiązać.

36. min. Znów Drogba wpada w pole karne Man Utd. Strzela z ostrego kąta, ale znów tak, żeby van der Sar nie mógł łapać. Innymi słowy, znów nie trafia w bramkę.

35. min. Michał:
Jako fan Chelsea nie przejmuje się w ogóle tym wynikiem. Ponieważ wiem, że za chwilę wejdzie ON!!.....i będzie hattrick.

No tak, on. Kisiel z żurawiny? Gollum? Wczesnośredniowieczny miecz półtoraręczny? Bo chyba nie mówisz o... Nim?

32. min. Znów wolny dla Chelsea, tym razem z mniejszej odległości. Do piłki znów podchodzi Drogba, ale w bramce nadal stoi van der Sar. Napastnik Chelsea postanawia więc go oszukać i strzelić tak, żeby na pewno nie skończyło się interwencją. Po prostu uderza obok bramki.

30. min. Wolny dla Cheslea niespełna 30 m od bramki van der Sara. Drogba nie bawi się w niuanse - uderza mocno i parszywie, tuż przy słupku. Holender jednak po raz kolejny ślicznie broni.

28. min. David Luiz postanowił się odgryźć swoim prześladowcom. Znienacka uderza z 25 m, ale van der Sar już dzisiaj kilka razy pokazał, że naprawdę jest van der Sarem, a nie na przykład Tomaszem Kuszczakiem z przyklejonymi wąsami. Krótko mówiąc, nie z nim takie numery.

27. min. Znów okazja dla Man Utd! Valencia przejmuje piłkę na prawym skrzydle, pędzi do niego trzech obrońców. Skrzydłowy United zgrywa piłkę do środka, do niepilnowanego Rooneya, ale wracający Ivanović w ostatniej chwili wybija mu piłkę.

25. min. Ależ okazja dla Chelsea! Miękkie dośrodkowanie w pole karne, Kalou uderza głową z pięciu metrów, ale interwencja van der Sara jest NIE-PRAW-DO-PO-DOB-NA! Jeden z zawodników Chelsea próbuje jeszcze uderzyć z dwóch metrów z ostrego kąta przewrotką, ale trafia tylko w boczną siatkę.

23. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Vidić! Krótko wykonany rzut rożny, podanie Parka do Giggsa, który ośmiesza na skrzydle Kalou, podaje przed bramkę, a Vidić z bliska nie daje szans Cechowi!

22. min. Rooney długo się czaił, w końcu zamiast uderzyć, podał na prawe skrzydło do Fabio, który dośrodkował prosto na głowy obrońców. Piłkę szybko jednak przejmuje Park, wpada w pole karne i uderza w krótki róg. Cech paruje piłke na rzut rożny.

21. min. Rooney przejmuje piłkę przed polem karnym. Chce podać Hernandezowi, podczas gdy Ivanović chce urwać mu głowę. Howard Webb chce za to podyktować rzut wolny dla Man Utd.

17. min. Ależ okazja dla Chelsea! Obrońcy Man Utd tracą piłkę we własnym polem karnym, co w połączeniu z obecnością w okolicy Drogby jest proszeniem się o kłopoty. Kłopoty zostają więc wyproszone. Drogba uderza, van der Sar broni. Piłkę przejmuje jeszcze Essien, ale uderza prosto w holenderskiego bramkarza.

15. min. Dominik:
Może Wy potraficie wyjaśnić, co się stało ze starym dobrym kijem od miotły biegającym w koszulce Hernandeza? Potrafimy. Wystrzelił.

12. min. Kolejna kapitalna okazja dla Man Utd. Park znienacka przyjmuje piłkę i dośrodkowuje. Obrońcy sądzą, że do nikogo, stojący samotnie przed Cechem Hernandez uważa, że do niego. Meksykanin nie sięga jednak piłki.

9. min. Rooney przyjmuje piłkę 30 m od bramki Cecha. Chwilę zastanawia się co zrobić, po czym strzela tak, że Cech musi wykorzystać każdy centymetr wzrostu, żeby sięgnąć piłki i sparować ją na rzut rożny.

7. min. Znów Man Utd atakuje - Valencia przyjmuje piłkę w polu karnym, ale pod nogi rzuca mu się trzech obrońców, którzy wspólnymi siłami blokują strzał.

6. min. Kolejny błąd obrony Chelsea. Hernandez przyjmuje piłkę przed polem karnym, podaje do Rooneya, który chce strzelać, ale zamiast tego z jakiegoś powodu się przewraca kiedy tylko Ivanović się do niego zbliża. Czyżby napastnik Man Utd się przestraszył? Bo przecież nie chodziło o wymuszenie karnego, prawda?

5. min. Czyżby Ancelotti wkurzył się na Luiza? Alexz już się rozgrzewa.

3. min. Rzut wolny dla Man Utd z boku pola karnego. Giggs dośrodkowuje prosto na głowę obrońcy, który wybija piłkę. Może nie chce, żeby emocje skończyły się za szybko.

2. min. Dalekie podanie Rooneya do Hernandeza, który ucieka przed Davidem Luizem w kierunku linii bocznej. David Luiz nie lubi, jak się przed nim ucieka, więc na wszelki wypadek fauluje Meksykanina.

1. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Hernandez! Giggs do Parka, prostopadłe podanie Parka w pole karne Chelsea, Luiz nie sięga piłki i Hernandez wychodzi sam na sam z Cechem. Płaskim strzałem Meksykanin nie daje Cechowi szans.

1. min. Gramy. I od razu...

17:05 Agnieszka:
tylko maturzyści przejmują się matematyką...więc za Chelsea

17:00 Piłkarze Man Utd wyjdą na dzisiejszy mecz wyjątkowo zmotywowani. Raz, że mogą dziś zdobyć dla swojego klubu 19. mistrzostwo Anglii, dzięki czemu stanie się on najbardziej utytułowanym klubem w Anglii. Dwa, że za zwycięstwo i mistrzostwo dostaną do podziału 9 milionów funtów. A trzy, że są piłkarzami Man Utd i gdyby nie byli odpowiednio zmotywowani, już teraz mogliby się szykować na suszarkę Alexa Fergusona.

16:55 Matematyka mówi, że większe szanse na zwycięstwo mają gospodarze, którzy w tym sezonie na Old Trafford nie przegrali, a w lidze stracili u siebie tylko dwa punkty. Ale w marcu matematyka mówiła, że Chelsea powinna się cieszyć, jeśli w ogóle zajmie miejsce pozwalające grać o Ligę Mistrzów, do liderów z Man Utd traciła bowiem 15 punktów. Chyba chcę w tym momencie powiedzieć, że musimy poczekać i zobaczyć jak będzie.