The City of Manchester Stadium

Everton

Odśwież
33
90. min. +5 Koniec meczu.

90. min. +4 Koniec meczu... dla Kolo Toure. Druga żółta kartka za faul taktyczny na Bilaletdinowie.

90. min. +2 Howard broni jak natchniony. Tevez zszedł do środka, ułożył sobie piłkę na prawej nodze i wycelował w okienko. Parada bramkarza Evertonu byłaby ozdobą każdego meczu.

89. min. Silva mocno, ale prosto w bramkarza Evertonu. Wcześniej w zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła w rękę Hibberta. Manchesterowi po raz drugi należał się w tym meczu rzut karny i po raz drugi sędzia go nie podyktował.

87. min. Yaya Toure z 25 metrów strzelił tak, że niejeden bramkarz nawet by się nie ruszył. Tim Howard wyciągnął się jak długi i koniuszkami palców wybił piłkę.

85. min. Kolarov z ostrego kąta próbował strzelić gola. Uderzał prawie z rogu boiska i piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

83. min. Trzech piłkarzy Evertonu bardzo wysoko broni. Nie pozwalają piłkarzom Manchesteru na wyprowadzenie piłki. To działa. Zyskują cenne sekundy.

80. min. Coś niedobrego stało się z kolanem Balotellego. Utyka i chyba czeka go zmiana.

77. min. Jakim cudem Manchester City nie remisuje? Doskonałe podanie Yaya Toure do Balotellego. Włoch świetnie przyjął sobie piłkę, biegł sam na bramkę Evertonu, przelobował Howarda ale piła potoczyła się na słupek. Dobitkę Teveza w nieprawdopodobny sposób obronił bramkarz Evertonu.

72. min. Gol dla Manchesteru City! Wreszcie gospodarzom się udało. Akcja Teveza i Silvy, którzy podawali sobie w polu karnym Evertonu. Piłka trafiła do Yaya Toure, który niewiele myśląc kopnął z ostrego kąta w stronę bramki. Piłka po nodze Jagielki trafiła do siatki.

68. min. Tevez przedarł się przez dwóch obrońców. Na trzecim się skończyło. Argentyńczyk gra dziś świetnie, ale brakuje mu szczęścia. Zawsze pod koniec jego akcji piłkę trąci jeden z piłkarzy gości. Po chwili piłkę, która wróciła pod pole karne Evertonu, uderzył Barry. Groźnie ale nad bramką.

64. min. Po wyrzuceniu Anichebe przewaga Manchesteru wzrosła. Ale z licznych podań jakie wymieniają piłkarze City nic nie wynika. Podobnie jak z dośrodkowań, które wybijają obrońcy Evertonu.

60. min. Everton gra w dziesiątkę! Anicheba w ciągu kilku minut został ukarany dwiema żółtymi kartkami. Za faul na Zabalecie sędzia wyrzucił go z boiska. Przez godzinę Everton bronił się rozpaczliwie. Jak da sobie radę w osłabieniu?

57. min. Balotelli przed polem karnym przekładał piłkę z nogi na nogę. W końcu został zablokowany.

54. min. Ależ walka. Distin dobiegł do piłki, po chwili zabrał mu ją Tevez, moment później Argentyńczyk stracił ją na rzecz obrońcy Evertonu. Walka na całego.

50. min. W drugiej połowie tak jak w pierwszej - Manchester City oblega bramkę Evertonu. Przed momentem potężnie uderzył Kolarov. Tuż obok słupka.

46. min. Już gramy.

45. min. Koniec pierwszej połowy.

44. min. Manchester rozgrywa piłkę zbyt wolno. Piłkarze Evertonu, choć biegają za piłką, to świetnie się ustawiają.

41. min. Anichebe lub Cahill biegają w okolicy linii środkowej. Pozostali piłkarze Evertonu bronią dostępu do własnej bramki. Manchester City ma ogromną przewagę w posiadaniu piłki.

37. min. Kolarov uderzył z rzutu wolnego tak, ze Howard musiał rzucić się w samo okienko, by wybić piłkę na rzut rożny. Po chwili Balotelli strzelił nad bramką Evertonu. Trwa kanonada gospodarzy.

32. min. Kolarov... Silva... Zabaleta... Balotelli. Co sie przez dwie minuty działo w polu karnym Evertonu!. Piłkarze Manchesteru ostrzeliwali bramkę Howarda. Raz nawet trafili w rękę Phila Nevilla, czego nie zauważył sędzia. Ale rozpaczliwie rzucający się im pod nogi piłkarze Evertonu blokowali wszystko.

29. min. Kontra Evertonu. Osman był sam przed polem karnym, nie wiedział co zrobić i kopnął w stronę bramki. Piłka po rykoszecie straciła impet i wpadła prosto w ręce Harta.

27. min. Znów groźna akcja City. Tevez miał piłkę na nodze po podaniu z prawego skrzydła. Był jednak zaskoczony tym, że podanie przeszło między obrońcami Evertonu i uderzył nad poprzeczką.

24. min. Gospodarze próbują odpowiedzieć. Przed momentem Tevez ładnie podał w pole karne do Silvy, ale przy piłce szybciej był Howard.

19. min. Drugi Gol dla Evertonu! Jaki piękny! Znów akcja lewym skrzydłem. Baines podał do Anichebe. Ten zagrał po ziemi w pole karne. Tam Cahill wyłożył piłkę Bainesowi, który w międzyczasie obiegł dwóch obrońców i pięknym strzałem z woleja trafił tuż przy słupku. To wszystko między bezradnymi obrońcami City.

16. min. Świetne podanie Teveza do Balotellego. Argentyńczyk wrzucił piłkę miękko, za plecy obrońców. Włoch był jednak na niewielkim spalonym.

14. min. Gospodarze wymienili kilkanaście podań na połowie Evertonu, ale nie potrafili znaleźć miejsca na prostopadłe podanie w pole karne. W końcu wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu głową strzelał Mario Balotelli, ale uderzył w sam środek bramki.

11. min. Pierwsza groźna akcja City. Yaya Toure wrzucił piłkę na lewą stronę pola karnego Evertonu. Tam dopadł do niej Silva i huknął lewą nogą. Trochę zbyt szybko. Trafił w boczną siatkę.

8. min. Everton zaskakująco prowadzi i wciąż utrzymuje się przy piłce. Gospodarze ani razu nie zaatakowali groźnie bramki Howarda. Goście utrzymują się brzy piłce w środku pola.

4. min. Gol dla Evertonu! Goście z łatwością rozmontowali obronę Manchesteru. Dośrodkowanie z lewej strony zostało podbite przez obrońców, ale piłka trafiła do Anichebe, który szybko znów wbił ją w pole karne City. Tam Cahill głową skierował ją do bramki.

3. min. Dośrodkowanie Zabalety trafia w nogi pierwszego obrońcy. City chce atakować skrzydłami, ale na razie jest nieskuteczne.