(13)

Liczba oddanych głosów: 59

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Europejska. Liverpool nie dogonił Zenitu. Super gol Suareza

Po golu Hulka w pierwszej połowie wydawało się, że na Anfield Road wielkich emocji już nie będzie. Liverpool ambitnie próbował odrobić straty, zdobył trzy bramki, ale w 1/8 finału zagrają Rosjanie, którzy w pierwszym meczu wygrali 2:0. Bohaterem meczu był Luis Suarez, który zdobył dwa gole z rzutów wolnych

• KONIEC MECZU

90. min. + 3

Liverpoolowi nie udaje się już stworzyć żadnej sytuacji. Gospodarze wygrywają 3:1, ale w następnej rundzie zagra Zenit.

• 90. min. + 1

Rzut rożny dla Liverpoolu, Pepe Reina w polu karnym Zenitu, ale nie udaje się nawet oddać strzału.

• 89. min.

Suarez biegnąc do piłki postawił stopę na leżącym Huboacnie. Obrońca Zenitu zwija się z bólu.

• 84. min.

Ostatnie zmiany w zespołach. Za Stewarta Downinga wchodzi Raheem Sterling. Milan Rodić zmienia Siergieja Siemaka.

• 82. min.

Gęstnieje pod polem karnym Małafiejewa, ale nie przekłada się to na konkretne sytuacje strzeleckie.

• 75. min.

Shelvey mógł strzelić na 4:1, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• 73. min.

A tak wyglądał bohater Liverpoolu tuż po strzelonej bramce:

Liverpool - Zenit

• 73. min.

Zenit uznał, że skoro nie wychodzi w obronie, to lepiej zaatakować. Sytuację ma Hulk, ale znakomicie spisuje się Reina.

• 72. min.

Małafiejew popełnia błąd i wypuszcza piłkę, Gerrard sprytnie uderza po koźle, ale Małafiejew świetnie broni i wybija na rzut rożny.

• 70. min.

Tym razem fani Zenitu mogą odetchnąć. Małafiejew odbija strzał Suareza.

• 69. min.

Neto fauluje Assaidiego przed polem karnym. Suarez już ustawia piłkę.

• 67. min.

Hulk postanawia uderzyć z rzutu wolnego, choć odległość do bramki jest spora. Myli się niewiele.

• 66. min.

Shelvey ostro fauluje Hulka, za co dostaje żółtą kartkę.

• 60. min.

Dwie zmiany w Liverpoolu. Jonjo Shelvey wchodzi za Allena, a w miejsce Hendersona pojawia się Oussama Assaidi.

• GOOOOOOL

59. min.

Niesamowity Luis Suarez! Urugwajczyk fenomenalnie uderzył z wolnego, piłka nabrała przedziwnej rotacji i wpadła w samo okienko bramki Zenitu. Cudowny gol! Teraz do awansu Liverpoolowi brakuje już tylko jednej bramki.

• 56. min.

Liverpool bardzo zdeterminowany, a najbardziej Luis Suarez. Każdy jego kontakt z piłką to zagrożenie.

• 50. min.

Zamieszanie w polu karnym Zenitu, Hubocan zagrywa piłkę ręką, ale sędzia nie dyktuje rzutu karnego. Piłkę przejmuje Suarez, strzela po ziemi, ale Małafiejew wybija na rzut rożny.

Zenit zaczyna drugą połowę z dwiema zmianami w składzie. Kontuzjowanego Lombaertsa zastępuje Domenico Criscito, a w miejsce Dannyego pojawia się Wiktor Fajzulin.

• PRZERWA

Wydawało się, że po golu dla Zenitu emocje w tym meczu się skończą, ale Liverpool uznał, że strzelenie czterech goli to wcale nie jest zadanie niemożliwe do wykonania. Po golach Suareza i Allena prowadzi 2:1 i zadanie na drugą połowę jest dokładnie takie jak to przed meczem - strzelić dwa gole i nie stracić żadnego.

• 45. min. + 1

Suarez faulowany przed polem karnym, Gerrard wykonuje coś między dośrodkowaniem a strzałem, ale cokolwiek to było, nie sprawiło Małafiejewowi żadnych kłopotów. Chwilę potem sędzia kończy pierwszą połowę.