Kuba

0 3

Wi�cej o wydarzeniu

MŚ siatkarzy. Murilo MVP mundialu

Na zakończenie mundialu we Włoszech rozdano nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem wybrano Brazylijczyka Murilo, który poprowadził swoją drużynę do złotego medalu.

Siatkówka. Finał mistrzostw świata: Brazylia potęgą jest i basta

Prowadzeni przez niesamowicie wszechstronnego Murilo, dowodzeni przez trenerskiego guru Bernardo Rezende siatkarze Brazylii trzeci raz z rzędu triumfowali na mundialu. Choć srebrne medale odebrali Kubańczycy, zakończone w niedzielę mistrzostwa to symboliczny triumf nad Europą.

Odśwież
null
81
Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Trzeci set:

22:25 Vissotto! BRAZYLIA MISTRZEM ŚWIATA!

22:24 Murilo atakuje w aut!

21:24 A teraz blok na Vissotto!

19:24 I kolejny blok Brazylii! Piłka meczowa!

19:23 Blok Brazylii! Rodrigao i Bruno.

19:21 Kontra Kuby, Leon skutecznie po bloku, ale przewaga wciąż spora.

18:20 I robi się ciekawie. Złe rozegranie, Dante wrzucony w siatkę i skuteczny blok.

17:20 As serwisowy Kuby! Piłka po siatce, spada w sam środek boiska.

15:20 Trwa zabawa po stronie brazylijskiej - Vissotto znów skutecznie, tym razem po bloku.

14:19 To jest brazylijska gra - podbity atak, kontra przez środek.

14:18 I odpowiedź Brazylii - Vissotto nad blokiem!

14:17 Z trudem przychodzi Kubie zdobywanie punktów. Teraz skuteczny atak po bloku Leona.

13:16 Po czasie szybka krótka Kuby i punkt.

12:16 Atak w aut Leona, mnożą się błędy.

12:15 Prosty błąd Leala - atak nad blokiem, ale w aut.

12:13 Potężny atak Leona, po chwili sprytna kiwka Bruno. To pokazuje, jak dziś grają obie drużyny - Kuba stawia na siłę, Brazylia na technikę.

11:12 Vissotto po raz kolejny bardzo skutecznie.

10:10 Trochę statystki. Najlepiej punktują: Vissotto 13 pkt, Leon 10, Dante 8, Leal 8.

9:9 Trwa walka punkt za punkt. Kubańczycy ograniczyli ilość błędów.

6:6 Z prowadzenia Kuby nie zostało już nic.

5:5 Leal przekracza linię trzeciego metra. Po raz drugi w dzisiejszym meczu. Szkoda dobrej akcji.

5:4 Lucas kończy kontrę. Bardzo dobre rozegranie Bruno.

4:2 Leon bardzo mocno z drugiej linii. Skutkuje lepsze przyjęcie.

3:1 Lepszy początek Kuby. Dobry atak, po chwili Dantemu odgwizdana rzucona piłka.

Drugi set:

Kubańczycy nie istnieją w tym meczu. Popełniają mnóstwo błędów, zachowują się jak juniorzy w starciu z mistrzami świata. Brazylia gra po prostu dobrze, bezbłędnie, czekając na pomyłki rywala.

14:25 Vissotto atakuje z prawej strony i kończy tę jednostronną partię.

14:24 Pojedynczy blok Dantego.

14:23 Mnożą się błędy Kuby.

13:21 Lucas serwuje w aut.

12:20 Dobre przyjęcie Kuby, szybkie rozegranie na krótką i punkt.

11:20 Co się stało z drużyną, która wczoraj ograła Serbów? Atak za atakiem frunie w aut, przyjęcie niedokładne, kłótnie... pogubiony także trener...

10:18 Kolejne błędy Kuby. Najpierw aut w ataku, potem przejście linii. Rozbici Kubańczycy nie mają pomysłu, jak ugryźć bezbłędną Brazylię.

10:16 Brazylia wciąż odrzuca rywali zagrywką. Kuba nie ma recepty na potężne bomby Brazylii.

9:14 Po dobrej akcji Kubańczycy psują zagrywkę. Sami sobie nie pozwalają rozwinąć skrzydeł.

8:12 Hernandez poradził sobie z trudną piłką. Wciąż jednak przewaga Brazylii duża.

7:11 Z dużym trudem Leon kończy z prawego skrzydła.

6:11 Kolejny błąd Kuby... Brazylia na fali.

5:8 Rewelacyjna obrona Kuby i kiwka na kontrze!

3:8 Błąd Dantego z lewego skrzydła, ale Kuba rewanżuje się zepsutą zagrywką.

1:7 Blok na Leonie. Po chwili piękna, długa akcja wygrana przez Brazylię. Murilo z drugiej linii.

1:5 Dante z wielkim spokojem i premedytacją obija blok...

1:4 Wreszcie punkt! Hernandez mocno z lewej strony, obok bloku.

0:3 Murilo rozbija Kubę zagrywką, podobnie zresztą jak w pierwszym secie. Wciąż błędy po stronie Wyspiarzy.

Pierwszy set:

Pierwszy set pokazał, jak mocna jest Brazylia. Mimo niezłej gry, Kubańczycy nawet na chwilę poważnie nie zagrozili mistrzom świata. Jeśli chcą wygrać drugą partię, muszą ograniczyć błędy własne (popełnili ich w secie 7) oraz zatrzymać Vissotto (zdobył 6 oczek).

22:25 Drugie podejście Brazylia już wykorzystała - Theo, który wszedł za Vissotto, atakuje z lewej strony po bloku w aut. Koniec seta - Brazylia prowadzi 1:0.

22:24 Ależ akcja Kuby! Zagrywka potężna, piłka wraca na stronę Kuby, a jej rozgrywający zaatakował z drugiej piłki!

20:24 Leal w aut z zagrywki... zdecydowanie za dużo takich błędów.

19:23 Sędzia odgwizduje piłkę rzuconą Kubie... a taka była piękna obrona!

19:22 Hernandez po czasie w aut...

19:21 Hernandez przełamał Mario potężną zagrywką!

17:20 Przejście linii ataku przez Dante - Rezende prosi o czas.

16:20 Wreszcie Kuba zatrzymała Murilo!

14:19 A teraz Leon już nie dał rady... zatrzymał go potrójny blok.

14:18 Leon, 17-letni siatkarz, omija podwójny blok Brazylii.

13:17 Wreszcie skutecznie Hernandez. Brazylia jednak jest bezbłędna w swoich akcjach.

12:16 Cóż za obrona Kuby! A co najlepsze, kontra była jeszcze lepsza.

10:16 Na razie najskuteczniejsi są Simon (3 oczka) z Kuby i Vissotto (4 oczka) z Brazylii.

10:16 Bruno posłał do Vissotto ekspresową piłkę, a ten 212-centymetrowy kolos z premedytacją obił blok Kuby.

10:15 Grę trzyma środkowy Simon. Piękny gwóźdź.

9:15 Hernandez po prostej w aut. Kolejny błąd leworęcznego atakującego.

9:13 Krótka z tyłu Kuby - bardzo dobre rozegranie, blok oszukany, punkt.

8:12 Bruno wyrzucił Vissotto za antenkę, a atakujący nadział się na blok.

5:11 W odpowiedzi błąd Kubańczyków.

5:9 Błąd Vissotto w ataku, Kuba rusza z miejsca.

4:9 Wreszcie niezłe przyjęcie i atak Leona nad blokiem.

3:9 Brazylijska lokomotywa rozjeżdża Kubę! Potrójny blok.

3:8 Dante potężnie zagrywa, przyjmujący bez szans. Z tak zagrywającą Brazylią nikt nie miałby szans...

2:6 Radrigao pewnie z przechodzącej piłki. Czas dla Kuby.

2:5 Ależ zagrywka Vissotto! W ostatniej chwili zwolnił rękę i zagrał skrót tuż przy linii.

2:4 Hernandez zablokowany w ataku z prawej strony.

1:2 Vissotto potężnie i Brazylia na prowadzeniu.

17:16 Gramy!

Składy:

Brazylia: Bruno, Vissotto, Murilo, Lucas, Rodrigao, Dante, Mario (libero)
Kuba: Leon, Leal, Camejo, Simon Aties, Hierrezuelo, Hernandez, Gutierrez (libero)

21:12 Hymny narodowe za nami, za chwilę poznamy pierwsze szóstki.

Podsumowanie mistrzostw znajdziesz na blogu Rafała Steca - czytaj tutaj.

Przed meczem:

W półfinale Kuba pokonała po pięknym, emocjonującym i pełnym dramaturgii meczu Serbię 3:2, chociaż w piątym secie przegrywała już 11:13. ostatecznie jednak potęga fizyczna i bezkompromisowość Kuby zwyciężyły - czytaj relację z tego meczu.

Brazylia w swoim meczu półfinałowym nie miała większych problemów z ograniem Włochów. Gospodarze mistrzostw zdołali wygrać tylko jednego seta, w czym duża zasługa bardzo skutecznego atakującego Brazylii Vissotto - czytaj relację z tego meczu.

Pokonani w półfinałach zmierzyli się w meczu o brązowy medal. Lepsi okazali się Serbowie - czytaj relację z tego meczu.