Kontinen/Peers

2 0
Skomentuj:

• 2-6

Znakomity wolej Peersa przy siatce kończy mecz! Australijczyk był najlepszym tenisistą na korcie dzisiaj. Absolutnie zasłużone zwycięstwo Kontinena i Peersa, czyli drugiej pary w rankingu ATP, która obroniła tytuł zdobyty w Londynie przed rokiem. Szczegółowe podsumowanie spotkania poniżej. Dobranoc!

ATP Finals. Łukasz Kubot i Marcelo Melo bezradni w finale

Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie zdołali wygrać kończącego sezonu turnieju ATP Finals. Polsko-brazylijska para przegrała z Henrim Kontinenem i Johnem Peersem 4-6, 2-6.

• 2-5

Kubot i Melo jeszcze się nie poddali, ale jest 2-5 i teraz pora na serwis rywali. A jeszcze nie zostali ani razu przełamani w tym spotkaniu.

• 1-5

Peers wygrał serwis do 15. Czy to będzie ostatni gem?

• 1-4

Kubot i Melo przegrywają już 1-4. Było już 15-40, polsko-brazylijska para doprowadziła do remisu, ale Peers jest dzisiaj znakomity, serwis nie sprawił mu żadnego problemu przy decydującej piłce.

• 1-3

Kubot i Melo mieli okazję na przełamanie rywali po podwójnym błędzie serwisowym Kontinena, ale niestety nie udała im się ta sztuka - dobry return Kubota, ale potem Melo odbił woleja Kontinena, który prawdopodobnie zmierzał na aut.

• 1-2

Sytuacja Kubota i Melo była już zła, przegrywali 30-40 m.in. po błędzie Polaka. Jednak potężny serwis Melo doprowadził do "nagłej śmierci", a Kubot zdobył decydujący punkt.

• 0-2

Kontinen i Peers grają znakomicie, wygrali gema do zera przy serwisie Peersa.

• 0-1

Kubot i Melo zostali przełamani na początku drugiego seta. Nie zaczyna się on za dobrze... Gem zakończył się podwójnym błędem serwisowym Kubota.

• Kubot i Melo zaczynają drugiego seta. Oby nie ostatniego.

• Co do poprawy w drugim secie? Przede wszystkim gra przy serwisie rywali - Kubot i Melo wygrali zaledwie trzy piłki (jedną po podwójnym błędzie serwisowym Peersa).

• 4-6

"Niebywałe zagranie Kubota", zachwyca się Polakiem komentator Sky Sports. Ale to nie pomogło liderom światowego rankingu w uratowaniu tego seta. Kontinen i Peers wygrali gema do 30 i seta do 4.

• 4-5

Kontinen i Peers prowadzili już 40-30 i mieli piłkę setową, ale polsko-brazylijska para zdołała się uratować dzięki dobrej grze Kubota przy siatce. Serwis Melo nieco zawodzi.

• 3-5

Kontinen i Peers wygrywają ósmego gema do zera. Jeszcze nie przegrali piłki przy swoim serwisie.

• 3-4

Piękny wolej Kubota kończy siódmego gema! Polak na początku popełnił dwa podwójne błędy serwisowe, ale na szczęście opanował nerwy. Rywale prowadzą 4-3.

• 2-4

Świetnie prezentują się Kontinen i Peers, w tym gemie przegrali tylko jedną piłkę - jedyną w tym spotkaniu przy swoim serwisie. Tego gema zakończyli asem serwisowym.

• 2-3

Świetny return Peersa i Kubot / Melo zostali przełamani! Chwilę wcześniej Brazylijczyk posłał woleja w aut. Rywale prowadzą 3-2 w pierwszym secie.

• 2-2

Świetny serwis Kontinena i znowu mamy szybkie wyrównanie.

• 2-1

Polsko-brazylijski duet zdołał wygrać trzeciego gema, aczkolwiek przy swoim serwisie męczy się znacznie bardziej od rywali - przynajmniej na razie.

• 1-1

Szybkie wyrównanie, znakomity serwis Peersa i gra Kontinena przy siatce. Do zera.

• 0-1

Bardzo wyrównany gem. Kubot i Peers zaciekle walczyli pod siatką, ale to Polak i Melo wygrali pierwszego gema dzięki "nagłej śmierci".