1 1

Odśwież
40
Z czuba.tv: Zobacz skrót tego meczu »

Na Stadionie Olimpijskim w Turynie kibice byli świadkami dobrego, szybkiego meczu, obfitego w sytuacje bramkowe i kontrowersje. Jak przystało na klasyk Serie A.

Konto bramkowe Juve otworzył fenomenalnym strzałem Iaquinta. W 30. minucie Włoch kapitalnie złożył się do strzału i piękną półprzewrotką z linii pola karnego pokonał Julio Sergio. To Roma jednak dominowała w pierwszej połowie, a sprawiedliwości jeszcze przed gwizdkiem sędziego stało się zadość.

W do pierwszej połowy doliczonym czasie Francesco Totti strzelał z rzutu wolnego. Piłka trafiła w ramię Pepe, który zasłaniał się przed strzałem. Sędzia zdecydował się na podyktowanie kontrowersyjnej jedenastki, którą na bramkę zamienił Totti. Do połowy na tablicy wyników widniał więc remis.

Mimo wielkiej walki, więcej bramek w drugiej połowie nie padło. Swoje szanse mieli Quagliarella, a po drugiej stronie boiska Simplicio. W ostatniej minucie meczu szansę na zostanie bohaterem miał del Piero, ale z rzutu wolnego trafił w mur.

Dla Juventusu i Romy był to odpowiednio 20. i 19. punkt w tym sezonie. W niedzielne popołudnie kibiców włoskiej piłki czeka kolejny wielki spektakl. Na San Siro zmierzą się bowiem Milan i Inter. Relacja na żywo w Sport.pl

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +4 Del Piero trafia w mur! Koniec meczu! Klasyk kończy się wynikiem 1:1.

90. min. +4 Zakrwawiony Cheillini jest odsyłany przez sędziego poza boisko. Włoch jednak nie chce zejść - protestuje.

90. min. +4 Rzut wolny dla Juventusu. Ostatnia akcja tego meczu. Alessandro del Piero.

90. min. 4 minuty dolicza arbiter.

86. min. Quagliarella z 35 metrów z pierwszej piłki. Julio Sergio miał problemy, ale wypiąstkował futbolówkę!

84. min. W polu karnym upadł Alessandro del Piero, sędzia jednak jest niewzruszony.

82. min. Aquilani dostał piłkę na 15. metrze od bramki, pozostało mu tylko wcelować w bramkę... Trafił jednak w obrońcę i nadal jest 1:1.

79. min. Głowami zderzyli się Chiellini i Vucinic. Bardziej ucierpiał gracz Juve, który zalał się krwią. Lekarze zdążyli już założyć mu opatrunek.

72. min. Melo obsłużył Quagliarellę świetnym podaniem, ale ten został zablokowany przez obrońcę. Świetna szansa Juve.

65. min. Kapitalne podanie w pełnym biegu Pepe do Marchisio, który fatalnie zachował się w polu karnym i nie zdołał pokonać Julio Sergio.

60. min. Simplicio strzelał z linii pola karnego. Strzał zablokowany przez obrońców.

60. min. Del Piero ma duże chęci do gry i agresywnie zaczął swój udział w tym meczu.

59. min. Menez próbował wbiec w pole karne, ale tuż przed nim upadł powalony przez obrońców. Sędzia każe grać dalej.

55. min. Greco bezmyślnie fauluje. Żółta kartka.

53. min. Na boisku pojawi się Alessandro del Piero, witany owacjami kibiców. Schodzi strzelec gola Iaquinta.

48. min. Masa walki od pierwszych minut drugiej części. Poczynaniom kolegów przyglądają się rozgrzewający się Del Piero i Amauri.

46. min. Druga połowa, gwizdek sędziego, czas start. Totti nadal dyskutuje z sędzią.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę.

45. min. +4 Koniec pierwszej połowy. Wracamy po przerwie.

45. min. +3 1:1! Totti ! Rzymianin pewnie wykorzystał jedenastkę.

45. min. +1 Nieprawdpodobne! Rzut karny dla Romy! Z rzutu wolnego strzelał Totti, piłka trafiła w łokieć odwróconego twarzą do bramki Pepe. Sędzia dyktuje jedenastkę!

40. min. Vucinić przerzucił piłkę nad piłkarzem Juve, ale Totti nie trafił bramkę.

36. min. Roma atakowała, ale to Juventus zdobył pierwszego gola na 10 minut przed końcem pierwszej połowy.

35. min. 1:0 dla Juve! Iaquinta! Napastnik Starej Damy wspaniale złożył się do strzału i piękną półprzewrotką z linii pola karnego pokonał Julio Sergio! Cudowny gol.

31. min. Świetnie dośrodkowanie Pepe, Julio Sergio ładnie przeciął trudną piłkę, któtra trafiła pod nogi Melo. Brazylijczyk jednak fatalnie skiksował. Nadal bez gola da Juve.

28. min. Jak przystało na mecz na szczycie Serie A, tempo spotkania nadal jest szybkie. Oby tak dalej.

24. min. Dobre dośrodkowanie w pole karne Romy, ale żaden z piłkarzy w białych strojach nie zdołał przeciąć tej piłki.

20. min. Od początku na Stadio Olimpico w Turynie oglądamy dobry, żwawy mecz. Oby tak dalej.

16. min. Bardzo niebezpieczna kontra Romy, po głupiej stracie Melo. Było groźnie, ale skończyło się na rzucie rożnym.

14. min. Strzelał Riise, bardzo mocno, ale wysoko nad bramką.

11. min. Z lini pola karnego próbował Menez. Storari jednak na posterunku. Rożny dla Romy.

7. min. Pierwsza dobra okazja Juve. Iaquinta wyszedł sam na sam z Julio Sergio, ale z ostrego kąta nie potrafił tego wykorzystać.

3. min. W pierwszym składzie Juve nie wybiegł niestety Alessandro del Piero, więc póki co musimy odłożyć na później obserwowanie starcia gigantów włoskiego futbolu. Drugim wielkim jest oczywiście Totti, który biega po boisku w Turynie.

1. min. Pierwsza minuta i od razu pierwsza żółta kartka. Menez bardzo brzydko zdeptał Bonucciego.

1. min. Rozpoczynamy relację z meczu. Juventus zagra w białych strojach, Roma jak zwykle czerwono-biało

Przed meczem: Już w niedzielę rozegranie zostanie drugi wielki klasyk tego weekendu. Na San Siro zmierzą się Milan z Interem. Czytaj więcej o tym meczu

W pierwszym meczu tej kolejki Fiorentina pokonała Cesenę, a Artur Boruc zachował czyste konto. Tak relacjonowaliśmy to spotkanie na żywo