Olimpico Grande Torino

Napoli

Odśwież
51
Juventus przyzwyczaił już, że mecze z jego udziałem są bardzo ciekawe. W hicie Serie A nie było inaczej. Choć mecz dość długo był wyrównany, to z czasem Juventus dominował Napoli coraz bardziej. W drugiej połowie rządzili gospodarze

Pierwszy gol padł osiem minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Po strzale Vucinicia piłka odbiła się od Bonucciego i świetnie do tej pory spisujący się De Sanctis nie mógł nic poradzić.

Kwadrans przed końcem meczu podwyższył wynik niesamowity jak zwykle Vidal. Przekładanką zwiódł dwóch obrońców, zszedł na ostry kąt i przyłożył na dalszy słupek.

W 83. min. Quagliarella wykończył akcję Del Piera, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku i przez ostatnie dziesięć minut powodował niesamowite zagrożenie pod bramką gości.

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. +2 Znowu Del Piero! Tym razem uderza już w polu karnym. De Sanctis broni.

90. min. +1 Del Piero znowu świetnie kiwa, holuje piłkę i uderza sprzed pola karnego. Nad poprzeczką.

90. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

88. min. Kapitalny drybling Del Piera. Niestety, jego strzał został zablokowany.

86. min. Czerwona kartka dla Zunigi, który celowo uderzył Chielliniego łokciem w twarz. To nadaje się nawet na zawieszenie.

83. min. GOL! 3:0! Quagliarella! Asysta Del Piera, który pojawił się na boisku przed chwileczką. De Sanctis mógł chyba zachować się przy tym golu lepiej.

82. min. Vidal przed znakomitą szansę, ale zachował się naprawdę kiepsko. Mógł też lepiej uderzyć.

81. min. Pandew ładnie kiwa w polu karnym, ale w końcu musi uznać wyższość trzech obrońców.

79. min. A teraz z ogromnej odległości Marchisio. Nieco nad poprzeczką.

76. min. Vucinić próbuje z kilkudziesięciu metrów, De Sanctis wyszedł nieznacznie z bramki i mało brakowało, a byłby piękny gol.

75. min. GOL! 2:0! Vidal! Oszukał w polu karnym dwóch obrońców przekładanką, zszedł na ostry kąt i przyłożył na dalszy słupek!

74. min. Żółta kartka dla Marchisia, który celowo przerywa kontrę faulem.

73. min. Marchisio uderza z dystansu po szybkiej kontrze. De Sanctis wybija do boku.

71. min. Ostatnia zmiana w Napoli. Dżemaili za Hamsika.

70. min. Zmiana w Juventusie. Quagliarella za Borriella.

68. min. Żółta kartka - brzydki faul Cannavara.

66. min. Napoli stara się atakować, ale obrońcy Juventusu jak na razie górę.

63. min. Żółta kartka dla Gargana za faul na Vidalu.

62. min. Zmiana w Napoli. Pandew zastąpił Inlera.

59. min. Bardzo szybkie przerzuty z jednej strony boiska na drugą. Dobrych sytuacji bramkowych jednak nie ma.

56. min. Vucinić podwyższa na 2:0, ale sędzia podnosi chorągiewkę. I chyba rzeczywiście, milimetrowy spalony.

53. min. GOL! 1:0! Bonucci! Barzagli do Vucinicia w polu karnym, gdzie panuje straszne zamieszanie. Vucinić od razu uderza z kilku metrów, piłka odbija się od Bonucciego i De Sanctis nie ma szans.

51. min. Więcej dzieje się pod bramką Napoli. Goście nie mają jak zaatakować.

49. min. Pirlo znowu zagrywa krosa z rzutu wolnego, w polu karnym jakieś potworne zamieszanie - albo piłki nie dotknął nikt, albo raczej jakiś z graczy gości - De Sanctis frunie w bramce i fantastycznie paruje piłkę.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Sędzia dolicza minutę.

45. min. Sędzia wahał się, ale w końcu dał De Cegliemu żółtą kartkę. Trener Conte ostro protestuje.

44. min. Znowu Pirlo z rzutu wolnego, De Sanctis rzuca się i wybija na rzut rożny. Błąd muru.

42. min. Po jednym rzucie wolnym z groźnej odległości po obu stronach. Napoli było nieco bliżej, ale i tak daleko od zamienienia go na gola.

39. min. Żółta kartka dla Vidala za faul na Hamsiku przed polem karnym.

37. min. Żółta kartka dla Lichtsteinera za protesty.

35. min. Piłka trafia przypadkowo do Hamsika, który od razu uderza. Obok bramki.

32. min. Cały czas gorąco pod polem karnym Napoli. Obrońcy cały czas wybijają piłkę.

30. min. Kros w pole karne z rzutu wolnego, Vidal nabiega na piłkę i uderza głową i myli się minimalnie. Świetna próba!

28. min. Teraz trochę więcej gry w środku pola.

25. min. Pierwsza zmiana w Napoli. Dossena za utykającego Maggia.

24. min. Po dwóch akcjach gości przyszedł czas na jedną w wykonaniu "Starej Damy". Tu też nic z tego.

22. min. Pirlo strzela z rzutu wolnego. Sporo nad poprzeczką.

20. min. Zgodnie z przewidywaniami, oglądamy szybki, ciekawy mecz.

17. min. Teraz mamy z kolei kilkuminutowy okres przewagi gości.

15. min. Lavezzi wpadł rozpędzony w pole karne, ale obrońca dostawił jeszcze nogę i wybił na rzut rożny.

13. min. Pierwsza akcja Napoli z prawdziwego zdarzenia. Świetna klepka, Hamsik wyszedł sam na sam z Buffonem, ale miał ostry kąt, dodatkowo kapitalnie skrócony przez bramkarza. Słowak nie dał rady.

10. min. Dobre, mocne dośrodkowanie w pole karne, znowu urywa się Borriello, dostawia głowę, ale zdecydowanie pudłuje.

8. min. Świetna akcja gospodarzy, ale był chyba jednak minimalny spalony.

5. min. Niepozorna akcja, aż tu nagle Vidal podaje ładnie Pirlowi, który świetnie kiwa i wrzuca w pole karne, gdzie Borriello rzuca się szczupakiem, ale nie sięga piłki!

3. min. Lichtsteiner próbuje pierwszej wrzutki w pole karne. Prosto w ręce De Sanctisa.

1. min. Początek meczu.

20:40 Juventus to fenomen. Nie przegrał jeszcze w tym sezonie meczu, ale do prowadzącego w tabeli Milanu traci pięć punktów (Milan w tej kolejce zremisował z Catanią). Napoli zajmuje czwarte miejsce - ma o 11 mniej punktów od "Starej Damy" i trzy punkty mniej od Lazio (które przegrało z Parmą). Zapowiada się prawdziwa uczta.