• na żywo
Skomentuj:

Więcej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Niemieckie media: Schalke upokorzyło Inter

PRZEGLĄD PRASY. To był niesamowity, pełen błyskotliwości, gigantyczny piłkarski wieczór - emocjonują się niemieckie gazety po sensacyjnym zwycięstwie Schalke nad Interem. Tak się zapisuje w historii piłki nożnej - zgodnie przyznają wszystkie tytuły, dumne z pomszczenia Bayernu Monachium.

Liga Mistrzów. Włoska prasa: Inter, co za bałagan!

PRZEGLĄD PRASY. Włoskie gazety po porażce Interu z Schalke 2:5 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów nie przebierają w słowach i stawiają sprawę jasno: mediolańczycy w Niemczech nie mają już czego szukać. Przegrana 2:5 na własnym stadionie jest katastrofą, klęską, poniżeniem. Na San Siro kibice byli świadkami prawdziwego psychodramatu.

Odśwież
34
90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. +2 Okazja dla Eto'o. Kameruńczyk wbiegł w pole karne, ale nie trafił w bramkę.

89. min. Inter jest zupełnie rozbity. Schalke kontroluje mecz.

84. min. Inter jeszcze próbuje strzelić gola. Przed momentem strzelał Sneijder, po zbyt krótkim wybiciu piłki przez obrońców Schalke. Trafił jednak w środek bramki i dobrze ustawiony Neuer nie miał kłopotów ze złapaniem piłki.

80. min. Wciąż atakuje Schalke. Piłkarze Interu snują się po boisku.

75. min. Inter na kolanach. Kolejny gol dla Schalke! Piłkarze z Niemiec hasali sobie w polu karnym Interu jak sarenki. Najpierw Farfan minął obrońców i z ostrego kąta próbował zdobyć bramkę, ale piłka zatańczyła między obrońcą a słupkiem i została wybita. Po chwili z powrotem w pole karne dostał ją Edu, który nie dał szans Julio Cesarowi. Jeszcze nigdy w Lidze Mistrzów niemiecki klub nie strzelił we Wloszech pięciu goli. - Fantastyczna atmosfera San Siro zamieniła się w atmosferę przypominającą pogrzeb - powiedział niemiecki komentator.

71. min. Milito wpadł w pole karne, ale tak długo zwlekał z oddaniem strzału, że gdy się w końcu zdecydował, został zablokowany.

68. min. Brutalny wślizg Papadopoulosa w nogi Sneijdera. Holender może się cieszyć, że zdążył podskoczyć, a jego rywal, że sędzia pokazał mu tylko żółtą kartkę.

65. min. Inter w niczym nie przypomina drużyny z pierwszej połowy. Gospodarze nie mają pomysłu na to jak zaatakować. Schalke gra spokojnie, nie dopuszcza rywali pod własne pole karne.

61. min. Piłkarzom Interu puszczają nerwy. Cristian Chivu sfaulował rywala i dostał drugą żółtą kartkę. Inter gra w dziesiątkę. Trener Leonardo próbuje coś zmienić. Kharja, który w pierwszej połowie zastąpił kontuzjowanego Stankovicia, już nie gra. Wszedł za niego Cordoba.

57. min. Kolejny gol dla Schalke! Niesłychane jak łatwo mediolańczycy tracą gole! Jurado przejął piłkę w środku boiska, poędził w stronę bramki, dośrodkował, a w polu karnym Ranocchia przeciął podanie. Tak nieszczęśliwie, że wepchną piłkę do własnej bramki.

53. min. Gol dla Schalke! Bajeczna akcja gości. Jefferson Farfan świetnie zagrał do wbiegającego w pole karne Raula. Hiszpański napastnik nic nie robił sobie z asysty obrońcy i strzelił obok Julio Cesara.

48. min. Kolejna doskonała okazja dla Interu! Gospodarze w pierwszych minutach drugiej połowy imponują. Eto'o przyjął w polu karnym podanie Sneijdera, minął dwóch rywali i wycelował w okienko bramki Neuera. Niemiecki bramkarz fenomenalnie obronił.

47. min. Ależ okazję zmarnował Diego Milito! Dostał świetne podanie ze środka boiska i próbował trafić z pierwszej piłki. Chybił minimalnie. Piłka przeleciała obok słupka.

46. min. Już grają po przerwie.

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy.

44. min. W ostatnich minutach pierwszej połowy Schalke jest częściej przy piłce. Przed momentem dośrodkowanie z rzutu rożnego nie sprawiło kłopotów obronie Interu.

40. min. Gol dla Schalke! Drużyna z Niemiec rzadko ma piłkę, ale strzela gole. Edu na rady pokonał Julio Cesara. Najpierw po kontrze próbował przelobować Julio Cesara, który w ekwilibrystyczny sposób odbił piłkę, ale Edu zewnętrzną częścią stopy, mimo asysty obrońców, dobił swój strzał.

38. min. Schalke ma problem z wyjście z własnej połowy. Inter dość swobodnie wymienia podania pod polem karnym rywali.

34. min. Gol dla Interu! Diego Milito zakończył ładną akcję Interu. Sneijder dojrzał z boku pola karnego Cambiasso. Argentyńczyk, będąc na granicy spalonego, zagrał od razu głową do rodaka. Milito, będąc tuż przed bramką, kopnął obok Neuera.

32. min. Thiago Motta uderzał z 25 metrów, ale jego strzał był bardzo niecelny.

31. min. Dwa kolejne dośrodkowania Uchidy z prawego skrzydła z dużymi problemami zostały wybite przez obrońców Interu. Wrzutki ze skrzydeł sprawiają gospodarzom kłopoty.

28. min. Cambiasso ładnie zagrał w pole karne do Sneijdera, ale jeden z obrońców Schalke pewnym wślizgiem zabrał piłkę Holendrowi.

25. min. Akcje Interu straciły na płynności. Schalke głównie się broni.

20. min. Dwie groźne okazje z dwóch stron. Najpierw Milito prawie doszedł do podania z głębi pola, w starciu z Uchidą padł na murawę i domagał się rzutu karnego. Jak pokazały powtórki, niesłusznie. Po chwili kontra Schalke spowodowała, że w sytuacji sam na sam znalazł się Jurado. Julio Cesar świetnie obronił.

17. min. Gol dla Schalke! I jest wyrównanie! W ogromnym zamieszaniu po rzucie rożnym piłkę do siatki próbowało wepchnąć dwóch piłkarzy Schalke. Ostatecznie udało się Matipowi, który znalazł gdzieś lukę między nogami obrońców Interu.

15. min. Strzał Jurado przeleciał kilka metrów nad poprzeczką. Wcześniej jednak piłkarze Schalke ładnie wyszli z kontrą i gdyby piłka nie odbiła się od nogi obrońcy Interu, akcja mogła być groźna.

14. min. Na lewym skrzydle Javier Zanetti prawie przedryblował trzech obrońców. niebezpiecznie zbliżał się do bramki, ale ten ostatni wybił mu piłkę.

11. min. Wciąż atakuje Inter. Schalke rzadko ma okazję wymienić kilka podań. Przed momentem prawym skrzydłem szarżował Farfan, ale piłkę wybił mu spod nóg Zanetti.

8. min. Świetna dynamiczna akcja Diego Milito, który w polu karnym wypatrzył Sneijdera. Zagrał mu jednak zbyt wysoką piłkę i holenderski pomocnik strzelił nad poprzeczką.

4. min. Teraz świetna okazja dla Schalke. Uchida zagrał w pole karne do Raula, który głową minimalnie przestrzelił.

1. min. Gol dla Interu! Coś niesamowitego! Dośrodkowanie do Diego Milito, którego, wychodząc poza pole karne, uprzedza Neuer. Bramkarz Schalke wybił piłkę głową daleko, ale w okolicach połowy boiska Dejan Stanković uderzył z powietrza! Trafił tuż pod poprzeczkę. Niesamowity gol!