3 1

Odśwież
38
Zobacz jak Inter pokonał Fiorentinę - na Z Czuba.tv »

To był bardzo szybki, ciekawy i emocjonujący mecz. Fiorentina nie była chłopcem do bicia - grała otwarty futbol, często przedostawała się pod bramkę gospodarzy, ale napastnicy gości nie imponowali skutecznością.

Inter w trzy minuty zbudował sobie przewagę, która pozwoliła mu kontrolować spotkanie. Najpierw w 25. minucie Boruca pokonał Pazzini. Napastnik przyjął piłkę 7 metrów przed bramką Polaka, i mając na plecach Nataliego, uderzył w kierunku długiego słupka bramki Fiorentiny. Zasłonięty Boruc był bez szans. 180 sekund później polski golkiper znów musiał wyciągać piłkę z siatki. Samuel Eto'o dośrodkował piłkę z rzutu wolnego wprost na głowę Cambiasso. Ten zdecydował się na strzał głową, a piłka po jego uderzeniu przeleciała nad interweniującym Borucem.

Fiorentina długo i uporczywie dążyła do strzelenia gola kontaktowego. Ta sztuka udała się dopiero w 74. minucie. Efektownym strzałem z powietrza popisał się Gilardino. Wydawało się, że rozpędzeni goście mają szanse na wywiezienie punktu z Mediolanu, ale fantastyczny gol z rzutu wolnego Coutinho zniweczył jakiekolwiek nadzieje ekipy Boruca. Inter ustalił rezultat spotkania w 77. minucie zawodów.

90. min. +5 Koniec meczu

90. min. +4 Mogło być 4:1 i to po błędzie Boruca. Polak źle wybił piłkę nogą, ta trafiła do gracza Interu, który od razu podał do Pazziniego. Reprezentant Włoch został jednak zablokowany i piłka nie powędrowała w światło bramki

90. min. To mógł być cudowny gol! Maicon zdecydował się na potężne uderzenie z woleja. Piłka o milimetry minęła bramkę Boruca!

88. min. Fiorentina marnuje doskonałą okazję! Lucio w dziecinnym sposób stracił piłkę. Tę przejął Mutu i pognał w kierunku bramki rywala. W sukurs poszedł mu Gilardino i okazało się, że goście atakują 2 na 1. Rumun w kluczowym momencie źle dograł futbolówkę do kolegi i Julio Cesar zdołał wyprzedzić napastnika z Włoch

85. min. Sprytny strzał Coutinho, który zobaczył, że Boruc przygotowując się na dośrodkowanie odkrył krótki słupek swojej bramki i bez namysłu uderzył. Polski bramkarz szybko doskoczył do swojej prawej stronie i pewnie i złapał piłkę

80. min. Kapitalna kontra Fiorentiny. Piłkarze gości bardzo szybko przedostali się pod bramkę rywala, dwoma szybkimi podaniami otworzyli drogę do strzału Mutu. Rumun uderzył z całych sił, ale nie zdołał pokonać Julio Cesara

77. min. Ależ odpowiedź Interu! Rzut wolny dla gospodarzy i fantastyczny strzał Coutinho. Artur Boruc nie miał najmniejszych szans!

74. min. Gol dla Fiorentiny! Kapitalne podanie do Gilardino, ten efektownie przyjął piłkę klatką piersiową i mocnym strzałem z powietrza nie dał szans Julio Cesarowi Fiorentina wciąż ma szanse na remis

72. min. Kolejna szansa dla Fiorentiny! Behrami zgrał piłkę głową do Mutu, ten próbował efektownie lobować bramkarza, ale piłka po jego strzale spadła na górną siatkę bramki

67. min. Odważna próba z dystansu Montolivo. Julio Cesar nie mógł się pomylić. Piłka leciała zbyt wolno i kierowała się w sam środek bramki Interu

65. min. Pięć minut słabej, bezproduktywnej gry z obu stron. Artur Boruc nie musiał jeszcze interweniować w drugiej części spotkania

60. min. Fiorentina wciąż nie ustaje w swoich atakach. Tym razem na bramkę rywala strzelał Mutu. Uderzenie było całkiem udane, kąśliwe i Junior Cesar miał problemy z paradą. Uratował swój zespół przed utratą gola na raty

57. min. Efektowna akcja Cerciego zakończona strzałem, ale Julio Cesar nie dał się zaskoczyć

53. min. Powinno być 1:2! Gilardino zmarnował doskonałą sytuację. Snajper najpierw wypracował sobie dogodną sytuację - przepchał w polu karnym Ranocchię, stanął oko w oko z Cesarem, ale fatalnie przestrzelił!

52. min. Dłuższa przerwa w grze. Na boisku leży kontuzjowany Chivu. Obrońca być może będzie musiał opuścić plac gry

50. min. Pierwsza groźna akcja Fiorentiny w tej części meczu. W polu karnym podanie otrzymał Gilardino, ale Włoch nie opanował piłki i ta padła łupem Juniora Cesara

47. min. Początek drugiej połowy dla Interu. Fiorentina wciąż nie może przeciwstawić się rywalowi

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Obrona gości jest dziś wyjątkowo dziurawa. Tym razem kompletnie bez krycia w polu karnym znalazł się Maicon, jednak nie zdołał on pokonać Boruca strzałem po ziemi. Znakomita interwencja!

42. min. Kolejna dobra okazja Interu. Eto'o do będącego na 10 metrze niepilnowanego Coutinho, jednak ten przy próbie strzału...wywraca się i nie trafia w piłkę.

39. min. D'Agostino zagrywał wzdłuż linii bramkowej, ale Cerci będący tuż przed bramką Cesara uderzył nieczysto i piłka przeleciała obok prawego słupka bramki Interu.

38. min. Rzut wolny dla Fiorentiny z 18 metrów. Piłka trafiła w mur i opuściła boisko.

34. min. Gra zdecydowanie się zaostrzyła. Piłkarze gości zaczęli brutalnie faulować rywali. Tym razem Behrami podcinał Samuela Eto'o.

28. min. Inter idzie za ciosem! 2-0! Samuel Eto'o wrzuca piłkę z rzutu wolnego wprost na głowę Cambiasso. Ten decyduje się na strzał głową, a piłka po jego uderzeniu przelatuje nad interweniującym Borucem. Polak mógł to wybronić.

25. min. 1-0 dla Interu! Pazzini! Eto'o przedarł się lewą stroną, oszukał dwóch nieudolnie interweniujących obrońców i podał do Pazziniego. Ten przyjął piłkę 7 metrów przed bramką Boruca, i mając na plecach Nataliego, uderzył w kierunku długiego słupka bramki Fiorentiny. Zasłonięty Boruc był bez szans. Bramka zasila konto obrońców.

22. min. Rzut wolny dla Interu z 18 metrów. Faulowany był Eto'o. Poszkodowany sam wykonuje stały fragment gry. Trafia jednak w mur.

19. min. W pole karne z piłką wbiegł Gilardino. Przełożył piłkę na lewą nogę i uderzył w kierunku dalszego słupka. Julio Cesar wyciągnął się jak struna i zdołał odpić piłkę.

17. min. Kolejny rzut rożny. Tym razem głową uderzał Marco Materazzi. Niecelnie.

14. min. Po raz kolejny aktywny w pierwszym kwadransie Pazzini! Napastnik Interu strzelał z kilku metrów, jednak Boruc pewnie złapał piłkę.

13. min. Dobre wyjście i piąstkowanie Polaka przy rzucie rożnym.

12. min. Natychmiastowa odpowiedź gospodarzy! Pazzini przyjmuje piłkę na 10 metrze, będąc plecami do bramki Fiorentiny. Znajduje miejsce, obraza się i uderza. Boruc zbija piłkę na poprzeczkę i mamy rzut rożny dla Interu!

10. min. Znakomita okazja dla Fiorentiny! Gilardino uderzał z powietrza, a piłka po interwencji Julio Cesara trafiła w poprzeczkę!

7. min. Prostopadłe podanie do Pazziniego, który podejmuje natychmiastową decyzję o strzale. Piłka uderzona z 16 metrów przelatuje w znacznej odległości nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Boruca.

4. min. Piłkarze Fiorentiny od dwóch minut wymieniają między sobą kolejne podania. Wszystko dzieje się jednak w okolicach linii środkowej boiska.

1. min. Rozpoczynamy!