0 4

Odśwież
29
Zobacz bramki Polaków na Zczuba.tv »

Borussia wyszła na prowadzenie już w jedenastej minucie meczu, gdy po ograniu jednego obrońcy do bramki rywali trafił Shinji Kagawa. Do 72. minuty rezultat nie uległ zmianie, a spora zasługa w tym bramkarza gospodarzy Floriana Fromlowitza.

Osiemnaście minut przed końcem Łukasz Piszczek uciekł obrońcom prawym skrzydłem i bardzo precyzyjnie zacentrował do Lucasa Barriosa, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Trzy minuty później na boisku pojawili się dwaj pozostali Polacy - Błaszczykowski i Lewandowski, który zmienił strzelca drugiej bramki.

W 81. minucie to właśnie dwaj zawodnicy, którzy weszli na boisko, przeprowadzili fantastyczną akcję. Błaszczykowski zagrał do Lewandowskiego, a ten "z klepki" odegrał do Kuby, który strzelił na bramkę gospodarzy. Fromlowitz obronił, ale tak niefortunnie odbił piłkę, że ta trafiła do Lewandowskiego, a były piłkarz Lecha z powietrza dobił piłkę do bramki.

Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Błaszczykowski, do którego z głębi pola fantastycznie zagrał Da Silva, a Polak atomowym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

91. min. Drugi gol Polaka!!! Tym razem na listę strzelców wpisał się Błaszczykowski, który dostał fantastyczne podanie z głębi pola od Da Silvy, uciekł obrońcom i z narożnika pola karnego potężnym uderzeniem trafia do siatki rywali. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

88. min. Da Silva strzela z wolnego, ale Fromlowitz efektowną paradą wybija piłkę na róg

85. min. Piszczek pozazdrościł rodakowi i też chciał wpisać się na listę strzelców, uderza z narożnika pola karnego, ale jego strzał paruje bramkarz

81. min. Fantastyczna akcja Polaków!!! Błaszczykowski pędzi na bramkę, zagrywa do Lewandowskiego, a ten "z klepki" odgrywa do Kuby, który strzela na bramkę gospodarzy. Fromlowitz broni, ale tak niefortunnie odbił piłkę, że ta trafiła do Lewandowskiego, a były piłkarz Lecha z powietrza dobija piłkę do bramki

78. min. Karny dla Borussii! Czerwona kartka dla Hagguia, ale Sahin nie strzela swojego drugiego karnego w tym sezonie! Fromlowitz pewnie broni

75. min. Dwaj Polacy wchodzą na boisko - Lewandowski za Barriosa, Błaszczykowski za Goetzego

72. min. Fantastyczna asysta Piszczka! Polak uciekł prawym skrzydłem, gdzie dostał podanie z głębi pola, dośrodkowuje w pole karne, gdzie wynik podwyższa bezwzględny Lucas Barrios

64. min. Kagawa szarżuje na bramkę, ale obrońcy Hannoveru powstrzymają go faulem tuż przed polem karnym. Rzut wolny w wykonaniu Sahina - piłka zmierzała tuż pod poprzeczkę, ale bramkarz wybił ją na róg

59. min. Wymarzona okazja dla Hannoveru - Forssell strzela z ostrego kąta, ale Widenfeller wyśmienicie broni

57. min. Stoppelkamp poważnie kontuzjowany w kostkę, leżał przez chwilę na murawie, gdy była mu udzielana pomoc medyczna. Zmienił go Amerykanin Beasley

54. min. Podwójna szansa dla gości, ale wpierw Goetze, a po chwili Barrios nie zdołali pokonać Fromlowitza.

II połowa

46. min. Sędzia kończy pierwszą połowę nie doliczając żadnego czasu dodatkowego

40. min. Ya Konan pomaga sobie ręką w przyjęciu piłką - co unika uwadze sędziego - i po chwili strzela na bramkę BVB, jednak niecelnie

39. min. Grosskreutz uderza z ostrego kąta, ale Fromlowitz pewnie łapie piłkę

32. min. Piszczek powstrzymuje atak rywala - łapie go za koszulkę i powala na ziemię. Żółta kartka dla Polaka.

30. min. Wreszcie szansa dla gospodarzy - strzał jednak daleko od bramki Weidenfellera.

26. min. Piszczek wpada w pole karne, ogrywa obrońcę, strzela, ale piłka ugrzęzła gdzieś w gąszczu nóg rywali. Bardzo dobra akcja Polaka.

21. min. Znów próba Kagawy - technicznie lewą nogą, ale tuż obok bramki.

16. min. Hannover aktywniej, ostrzej, ale brakuje mu na razie sportowych argumentów.

11. min. GOL dla Borussii! Goetze tuż przed polem karnym odbiera piłkę rywalom, ta trafia pod nogi Kagawy, który pociągnął kilka metrów, ograł obrońcę i precyzyjnym strzałem po ziemi z około 16 metrów nie dał szans Fromlowitzowi. 1:0! Japończyk zachował się sprytnie i bardzo efektywnie - jakby na przekór poprzedniemu wpisowi.

8. min. Teraz Kagawa z lewej strony - podanie w pole karne jednak zbyt słabe. Japończyk jest bardzo aktywnym, jak na razie jednak nieefektywny.

4. min. Piękne wyjście z kontrą Borussii. Pięć, sześć szybkich podań, przerzut na skrzydło do Goetzego, a ten, kopiując Kagawę, drybluje i gubi futbolówkę.

3. min. Kagawa szarżuje lewą stroną, wdaje się w drybling z dwoma rywalami i, jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, traci piłkę.

1. min. Zaczęli!

Przed meczem:

Patrząc na tabelę, ale także na prezentowaną ostatnio formę, to Borussia jest faworytem spotkania. Podopieczni Juergena Kloppa zgromadzili w dziesięciu meczach 25 punktów, strzelili 23 bramki, stracili tylko 7 i są liderami Bundesligi. Hannover zgromadził 16 punktów i zajmuje dziesiątą lokatę.