15.03.2019, godzina 19:00

H.Hurkacz

0 2

• 4:6. Koniec meczu. Szkoda, bo Hurkacz miał break point, jednak w kluczowym momencie zabrakło doświadczenia. Ale tak czy inaczej brawa dla Polaka za bardzo ambitną i dobrą grę!

• 4:5. Bardzo dobry gem Hurkacza. Przed nami podanie Szwajcara. No trzeba przełamać, jeśli Polak chce pozostać w tym meczu. Nie oszukujmy się jednak - łatwo nie będzie.

• 3:5. Co tu dużo mówić, Hurkacz walczy, stara się, ale Federer... no nie zostawia mu nadziei. Szwajcar blisko wygranej.

• 3:4. Uff, był break point dla Federera, ale na szczęście tym razem Szwajcar go nie wykorzystał. Gem dla Polaka i jeszcze cień nadziei w tym meczu jest.

• 2:4. Najbardziej wyrównany gem w meczu. Polak miał nawet jednego (pierwszego) break pointa, jednak zdecydowało doświadczenie Szwajcara, który wciąż nie przegrał gema przy swoim podaniu.

• 2:3. Dobry gem Hurkacza. Polak nie składa broni, ambitnie walczy o jak najlepszy wynik.

• 1:3. Ajjj, szkoda. Było 30:30, Hurkacz miał szansę na break point, jednak dwa złe uderzenie spowodowały, że kolejnego gema wygrał Federer.

• 1:2. Zaczęło się dobrze, od kilku efektownych piłek. Niestety później Federer zaczął wywierać presję i Hurkacz się pogubił... Jeśli mecz nie zmieni swojego przebiegu, to niestety będziemy mogli zacząć wsteczne odliczanie.

• 1:1. Jedna piłka dla Hurkacza, cztery dla Federera. Szwajcar robi wszystko, by wygrać jak najszybciej. Na razie mamy remis, ale widać, że legenda nie zlekceważyła Polaka.

• 1:0. Dobre otwarcie drugiej partii w wykonaniu Hurkacza. Polak prowadzi, serwować będzie Szwajcar.

• 4:6. Set dla Federera. Szkoda, bo było na przewagi, jednak Szwajcar rozegrał dwie bardzo dobre piłki i skończył pierwszą partię, która trwała równo 30 minut.

• 4:5. Jest gem dla Hurkacza po dobrym gemie. Za chwilę Federer jednak będzie serwował, by wygrać seta.

• 3:5. Nie ma co ukrywać, widać różnicę w jakości gry obu zawodników. Federer spokojnie rozgrywa swoje podania, kolejne wygrał bardzo pewnie. Hurkacz walczy, ale Szwajcar ma wszystko pod kontrolą. Wydaje się wręcz, że wygrywa, kiedy tylko chce.

• 3:4. Brawo Hubert! Było 15:30, jednak Polak wygrał trzy piłki z rzędu i utrzymał serwis oraz szanse w tym secie.

• 2:4. Walczy, ambitnie walczy Hurkacz, ale na każde jego uderzenie Federer ma odpowiedź. Szwajcar prowadzi.

• 2:3. Niestety pierwsze przełamanie. Zawiodło pierwsze podanie Hurkacza i od razu są problemy.

• 2:2. Serwis za serwis. Bezbłędny Federer, remis.

• 2:1. Bardzo dobry gem Hurkacza! Polak przegrał tylko jedną piłkę, bardzo dobrze prezentował się przy pierwszym serwisie.

• 1:1. Bardzo dobra postawa serwisowa Federera. Niewiele do powiedzenia miał Hurkacz. Remis.