Genoa

0 2

Odśwież
24
Gościom z Turynu wystarczyło zaledwie pięć minut, by wypunktować Genoę i ustalić wynik meczu. W 18. min. po dośrodkowaniu z głębokiego prawego skrzydła, Marchisio strzelił kąśliwie, piłka po drodze odbiła się od nóg jednego z obrońców, następnie od słupka, a po chwili wpadła do bramki, po tym jak odbiła się jeszcze od... głowy interweniującego bramkarza Eduardo.

Pięć minut później fantastyczną akcję przeprowadził Krasic, który wbiegł z prawego skrzydła, pięknym zwodem minął Criscito i sprytnym strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza rywali. Serb zwany także "Nowym Nedvedem" popisywał się podobnymi akcjami przez resztę meczu, zanim zszedł z boiska w 61. minucie, gdyż dopiero niedawno wyleczył kontuzję.

Genoa próbowała odpowiedzieć na dwie bramki rywali, jednak obrona "Starej Damy" nie dała się pokonać. Gospodarze trafili w poprzeczkę, a później także do siatki w pierwszej połowie, jednak gol nie został uznany z powodu zagrania ręką Luki Toniego.

Juventus bezpiecznie dowiózł zwycięstwo do końca meczu i był to dziewiąty mecz z rzędu bez porażki. Dzięki temu rywale Lecha w LE wskoczyli na podium ligi, a w następnej kolejce grają z Fiorentiną Artura Boruca.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

Koniec meczu, który w drugiej połowie był wybitnie bezbarwny

93. min. Kolejna sytuacja dla gospodarzy, strzelał Mesto, bramkarz z problemami, ale łapie piłkę

91. min. Kolejna okazja dla gospodarzy w doliczonym czasie gry, ale strzał wbiegającego w pole karne napastnika sparowany na róg prze bramkarza

80. min. Szansa dla Genoi! Toni zgrywa głową do Mesto, a ten strzela obok słupka. A jednak Alex nie pojawi się na boisku! Żywa legenda Juve już stała na linii i przygotowywała się do gry, jednak trenerzy posadzili go z powrotem na ławce. Zamiast niego wszedł na boisku Hasan Salihamidzic, który zmienił Aquilaniego

77. min. Zmiana w Juventusie - na boisko wchodzi Alessandro del Piero. 36-latek zastąpi słabo spisującego się Quagliarellę

73. min. Genoa mogła zaskoczyć Juventus - Kharja strzela z dystansu, piłka odbija się jeszcze od nogi obrońcy i wysokim lobem zmierzała prosto pod poprzeczkę. Zastępujący Buffona Storari nie dał się jednak zaskoczyć i wybił piłkę nad bramkę

64. min. Mecz znów się zaostrzył - w odstępie dwóch minut dwie żółte kartki dla Grosso z Juve i Rafinhi z Genoi. Ten drugi nie zagra w następnym ligowym meczu

61. min. Zaskakująca zmiana w Juve - wyróżniającego się Krasicia zmienił Momo Sissoko

57. min. Toni drybluje w polu karnym, podaje do lepiej ustawionego kolegi, jednak robi to zdecydowanie za późno i zdecydowanie zbyt niedokładnie. Zmarnowana okazja gospodarzy

51. min. Okazja dla Juve - Acquilani dostał piłkę w polu karnym, strzela na bramkę, ale piłka przechodzi obok słupka. Próbował ją sięgnąć jeszcze jeden z piłkarzy gości, wyciągnął nogę jak mógł najmocniej, ale zabrakło mu centymetrów

47. min. Rozpoczęła się już druga część spotkania. W ekipie Genoi dwie zmiany - Destro za Mesto oraz Kharja za Ranocchię

II połowa

46. min. Do końca połowy nie zdarzyło się już nic godnego uwagi. Sędzia nie doliczając wiele czasu zakończył pierwszą część meczu, w której goście z Turynu wyraźnie dominowali

38. min. Znów fantastyczna akcja Krasicia prawym skrzydłem - przebiega z piłką między dwoma obrońcami i dośrodkowuje w pole karne, gdzie Iaquinta strzela z pierwszej piłki, ale minimalnie obok słupka

32. min. Genoa trafia do siatki, ale po zagraniu ręką Toniego, który w stylu Maradony próbował wbić piłkę do bramki. Po jej dotknięciu, jeden z obrońców Juve wbija "samobója", jednak oczywiście nie zostaje on uznany przez sędziego, który dodatkowo karze napastnika gospodarzy żółtą kartką

27. min. Odgryza się Genoa. Po rzucie rożnym strzał z woleja zza pola karnego Criscito ląduje na poprzeczce, piłka trafia do Luki Toniego, który jednak w momencie strzału był na wyraźnym spalonym

26. min. Znów goście przypuszczają atak - daleka piłka na wolne pole do Quagliarelli, jednak Włoch strzela z ostrego kąta daleko od słupka

23. min. Juve idzie za ciosem! Fantastyczna akcja Krasicia, który wbiega z prawego skrzydła, pięknym zwodem mija Criscito i sprytnym strzałem z ostrego kąta pokonuje bramkarza rywali. Piękna akcja "Nowego Nedveda", który w tym sezonie przypomina słynnego Czecha już nie tylko identyczną fryzurą

18. min. Przedziwny gol dla Juve! Dośrodkowanie z głębokiego prawego skrzydła, Marchisio strzela kąśliwie, piłka po drodze odbija się od nóg jednego z obrońców, następnie od słupka, a po chwili wpada do bramki, po tym jak odbiła się jeszcze od... głowy interweniującego bramkarza Eduardo

15. min. Brutalny faul na Krasiciu w wykonaniu Criscito, za który piłkarz Genoi otrzymał żółtą kartkę

8. min. Na boisku jak na razie toczy się ostra, momentami brutalna gra. Przodują w tym zwłaszcza obrońcy, którzy nie pozwalają rywalom na przedarcie się pod bramkę

2. min. Pierwszy gwizdek już za nami. W ostatnich dwóch spotkaniach dzisiejsi gospodarze nie stracili bramki, więc napastników Juventusu czeka dziś ciężkie zadanie.