1 2

Odśwież
53
Koniec spotkania

W pierwszej połowie gospodarze mogli sobie zapewnić zwycięstwo, ale byli bardzo nieskuteczni. Zawodzili szczególnie Adrian Mutu i Alberto Gilardino. W drugiej lekką przewagę miał Inter i udokumentował to trafieniem Giampaolo Pazziniego. Nerazzurri zdobywają komplet punktów i zmniejszają stratę do liderującego Milanu do pięciu punktów. W sobotę czeka ich spotkanie z Cagliari. Fiorentina w najbliższej kolejce podejmie Sampdorię.

Artur Boruc nie miał zbyt wiele pracy, a i przy straconych bramkach nie można mieć raczej do niego pretensji. W drugiej połowie obronił jeden groźny strzał Stankovicia.

90. min. +3 Koniec spotkania! Inter wywozi z Florencji trzy punkty.

90. min. +2 Po szarży Eto'o czeka nas jeszcze rzut rożny dla Interu.

90. min. +1 Jeszcze rozpaczliwy strzał z dystansu Montolivo. Bardzo niecelny.

89. min. A z boiska schodzi Stanković. Pojawia się za niego Obi.

89. min. Gospodarzom na wyrwanie chociaż jednego punktu pozostaje już bardzo mało czasu...

86. min. W Fiorentinie Babacar zmienia Behramiego.

84. min. Holendra zmienia Mariga.

83. min. Sneijder sugeruje zmianę. Prawdopodobna kontuzja mięśnia czworogłowego.

79. min. Ładna klepka przed polem karnym Ljalicia i Mutu, ale ten pierwszy strzela wysoko nad bramką.

76. min. Dośrodkowanie Sneijdera z rzutu wolnego spod linii bocznej mija wszystkich w polu karnym i przelatuje metr od bramki.

73. min. I od razu zmiana w Fiorentinie. Za pomocnika Donadela wchodzi napastnik D'Agostino.

71. min. Pierwsza zmiana w Interze. Rozgrywającego dobre spotkanie Nagatomo zmienił Kharja.

71. min. Rajd Maicona i podanie do Stankovicia. Ten potężnie uderze z 20 metrów, ale piłka mija poprzeczkę o 20 centymentrów. Boruc nie miałby żadnych szans.

67. min. Po stracie pierwszej bramki Fiorentina rzuciła się do ataku. Teraz wygląda na to, że nie ma już siły. Piłkarze Florencji nie mają pomysłu na skonstruowanie ciekawej akcji.

61. min. Gol Interu! Prawym skrzydłem przedarł się Eto'o i zagrał piłkę po ziemi w kierunku Pazziniego. Były zawodnik Sampdorii mimo asysty kilku obrońców z pięciu metrów trafia do siatki.

60. min. Druga połowa zdecydowanie mniej ciekawa od pierwszej odsłony spotkania.

56. min. Świetna okazja Gilardino! Włoski napastnik jednak za wolny i w sytuacji sam na sam dogonił go obrońca Interu.

54. min. Stały fragment gry nie przyniósł żadnych korzyści. Tymczasem w Genui Genoa prowadzi z Sampdorią 1:0 po golu Rafinhi.

53. min. Okres lekkiej przewagi Interu. Rzut rożny dla mistrzów Włoch.

49. min. Eto'o po ziemi w pole karne, a uderzał Stanković. Boruc z małymi trudnościami odbija piłkę przed siebie. Chwilę później pewnie wyłapuje dośrodkowanie.

47. min. Zespoły do drugiej połowy przystąpiły bez zmian. Jeszcze w pierwszej połowie Ljalić zastąpił kontuzjowanego Santanę.

46. min. Rozpoczynamy drugą połowę meczu.

Przerwa

Pierwsza połowa przyniosła nam wiele emocji. Szybko bramkę zdobył Inter, ale od tego momentu przeważała już zdecydowanie Fiorentina. Fiołki powinny prowadzić, ale nieskuteczni byli Mutu, Gilardino i Ljalić.

Boruc nie miał zbyt wiele pracy. Wyłapał kilka dośrodkowań i obronił jeden lekki strzał Sneijdera. Przy samobójczym golu nie miał żadnych szans.

45. min. +3 Koniec I połowy.

45. min. +2 Na koniej jeszcze świetny strzał Ljalicia, ale Julio Cesar broni we wspaniałym stylu. Jednak nawet jeśli piłka wpadłaby do siatki to bramka nie byłaby uznana. Przy strzale Serba jeden z zawodników Fiorentiny był na pozycji spalonej.

45. min. +1 I znowu jesteśmy po drugiej stronie boiska. Podanie Pazziniego i Maicon miał przed sobą tylko Boruca. Strzelił obok.

45. min. I szybka kontra Fiorentiny uruchomiona przez Boruca. W świetnej sytuacji znalazł się Gilardino, ale strzelił za wysoko.

44. min. Pierwszy celny strzał Interu. Boruc nie miał problemów ze strzałem Sneijdera.

43. min. Inter przedostał się pod bramkę Boruca. Dośrodkowywał Maicon, Pazzini uderzył głową wysoko ponad bramką.

39. min. Artur Boruc bezrobotny od dłuższego czasu. Inter nie oddał jeszcze celnego strzału.

36. min. Kolejna akcja Fiorentiny. Mutu uderzał z dystansu, ale Julio Cesar na posterunku. Coraz większa przewaga podopiecznych Mihailovicia.

35. min. Mogła paść kolejna bramka dla gospodarzy. Comotto wyłożył piłkę Montolivo, ale jego strzał zablokował... Gilardino.

33. min. Gol dla Fiorentiny! Dośrodkowanie Pasquala z lewej strony w pole karne, blisko przejęcia piłki był Gilardino, ale jej nie sięgnął. Zmyliło to jednak Julio Cesara i piłka wpadła do siatki przy lewym słupku.

32. min. Niebezpieczny wślizg Mutu w nogi Nagatomo, ale sędzia był dla Rumuna łaskawy.

29. min. Bardzo aktywny w dzisiejszym meczu Nagatomo wywalczył rzut rożny. Stały fragment gry nie przyniósł niczego ciekawego.

26. min. I mamy zmianę. Ljalić zastąpił Santanę. Serb od razu ruszył do rzutu wolnego, ale jego dośrodkowanie wylądowało w rękach Julio Cesara.

25. min. Zanetti wyłuskał piłkę Santanie, ale błąd sędziego i będziemy mieli rzut wolny. Argentyńczyk przy tej akcji upadł i sugeruje, że będzie musiał zejść z boiska.

23. min. Po rzucie rożnym Fiorentiny okazję do strzału miał Santana. Strzelił... w aut.

21. min. Dośrodkowanie Sneijdera z rzutu wolnego pewnie wyłapuje Boruc.

20. min. Bezmyślny faul Comotto na Nagatomo. Żółta kartka.

18. min. Fiorentina wyraźnie otrząsnęła się po stracie bramki. Kolejne zamieszanie w polu karnym Interu. Najpier zablokowany strzał Gamberiniego, a potem Mutu chciał powtórzyć wyczyn Wayne'a Rooneya z meczu z Manchesterem City. Nie powtórzył.

16. min. Świetne prostopadłe podanie Montolivo! Mutu nie był na spalonym, ale uderzył z siedmiu metrów zbyt lekko. Julio Cesar nie miał kłopotów z obroną tego strzału.

15. min. Płaski strzał z dystansu Stankovicia. Boruc nie musiał interweniować.

12. min. Ranocchia w zamieszaniu w polu karnym Interu przypadkowo uderzył głową Gilardino. Na boisku służby medyczne. Zmiana raczej nie będzie konieczna.

11. min. I sam poszkodowany potężnie uderza, ale w sam środek bramki. Julio Cesar, mimo że był zasłonięty, pewnie chwycił piłkę.

10. min. 35 metrów od bramki faulowany Mutu.

6. min. Gol dla Interu! Prawą stroną pola karnego pomknął Eto'o, jego płaskie dośrodkowanie trafiło w nogi Camporese i piłka wpadła w krótki róg bramki. Zmylony Artur Boruc nie miał szans.

4. min. Piłka po rzucie rożnym wybita przez obrońców gości.

3. min. Ładne podanie Montolivo z głębi pola, ale Gilardino nie zdołał opanować piłki i Cordoba wybija na rzut rożny.

2. min. Pierwszy atak Interu, jednak dośrodkowanie Maicona za wysokie.

1. min. Fiorentina rozpoczyna spotkanie.

Przed meczem

Piłkarze Fiorentiny są w doskonałych nastrojach po pierwszym w tym sezonie wyjazdowym zwycięstwie przeciwko Palermo. Z kolei zawodnicy Nerazzurrich chcą szybko zapomnieć o porażce z Juventusem Turyn. Obie drużyny w tabeli dzieli 12 punktów.

W bramce gospodarzy zobaczymy Artura Boruca, który będzie musiał w tym meczu zatrzymać m.in. Samuela Eto'o, Giampaolo Pazziniego czy Wesley'a Sneijdera.