1 0

Odśwież
39
Z czuba.tv: Zobacz jak Boruc zachował czyste konto »

Kibice, którzy zasiedli na trybunach Stadio Artemio Franchi byli świadkami meczu toczonego w wolnym tempie, z małą ilością sytuacji podbramkowych. Fiorentina przeważała, ale w pierwszej połowie nie potrafiła zagrozić bramce Antonioliego. Artur Boruc miał jeszcze mniej pracy, ograniczał się raczej do wyłapywania łatwych dośrodkowań.

Bramka dająca Fiorentinie zwycięstwo padła w 59. minucie. Z prawej strony dośrodkowywał Cerci, piłka trafiła do Gilardinio, który momentalnie obrócił się i huknął z woleja. Futbolówka wylądowała w okienku, a Antonioli był bezradny.

Gospodarze stworzyli sobie jeszcze kilka korzystnych sytuacji, ale żadnej nie potrafili wykorzystać. Cesena zaczęła groźnie atakować po 80. minucie meczu, ale albo brakowało precyzji, albo na drodze stawał Artur Boruc, nadal pewnie spisujący się w bramce. Polak nie dał sobie strzelić bramki, mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Fiorentina ma już tym samym na koncie 15 punktów. Cesena jest w trudnej sytuacji i nadal okupuje przed ostatnie miejsce w tabeli Serie A.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu! Fiorentina po pięknym golu Gilardino pokonała Cesenę. Artur Boruc kończy mecz z czystym kontem bramkowym.

90. min. Sędzie dolicza 3 minuty.

88. min. Coraz goręcej jest w polu karnym Fioletowych. Ostre wrzutki nie trafiają jednak pod nogi napastników Ceseny. Jak któraś jednak trafi Boruc może nie mieć nic do powiedzenia.

85. min. Fiorentina chce dotrwać do końca, a przy piłce jest Cesena. Oby to się nie zemściło na gospodarzach.

82. min. Zamieszanie pod bramką Boruca po rzucie rożnym, ale wszystko kończy się wybiciem piłki.

78. min. Boruc znowu pewnie łapie piłkę. Może nie są to najtrudniejsze interwencje, ale ważne, że Polak znowu gra pewnie.

74. min. Schodzi Schelotto, na boisku pojawia się Luca Ceccarelli.

70. min. Powinno być 2:0... Comotto z kilku metrów nie trafił głową w bramkę.

68. min. Znowu było groźnie. Antonioli wypchnięty z bramki, następnie D'Agostino próbował z woleja. Nadal jest jednak 1:0.

65. min. Boruc ładnie przecina groźne dośrodkowanie. Polak, mimo, że nie ma zbyt dużo pracy, bardzo pewnie spisuje się dzisiaj się bramce.

60. min. Na boisku pojawił się Gennaro D'Agostino.

59. min. Fiorentina prowadzi 1:0! Kapitalna bramka Gilardino! Cerci znalazł lukę między dwom obrońcami gości i dośrodkował w pole karne. Piłka trafiła do napastnika Fioletowych, który podbił sobie ją i po obrocie, wspaniałym wolejem pokonał Antonioliego!

53. min. Uderzenie Cerciego ofiarnie zablokowali obrońcy.

52. min. Prawą stroną boiska pomknął Jimenez i przez chwilę Artur Boruc musiał wyrwać się z letargu. Nie musiał jednak interweniować i Fiorentina zacznie od bramki.

49. min. Żółta kartka dla Vargasa.

50. min. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Nadal wolne tempo meczu.

46. min. Druga połowa. Czas start.

Piłkarze wracają na boisko, a my do relacji. Za chwile początek drugiej połowy.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Na razie Artur Boruc nie miał zbyt wiele pracy, choć piłkarze Ceseny kilkukrotnie groźnie podchodzili pod jego bramkę. Fiorentina stworzyło sobie kilka okazji strzeleckich, ale ani Mutu, ani Gilardino nie potrafili ich wykorzystać. Dodatkowo, Rumun musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę

44. min. Boruc wyłapuje kolejne dośrodkowanie i szybko rozpoczyna akcję dalekim wyrzutem.

42. min. Groźnie pod bramką Boruca! W pole karne wpadł Jimenez, ale zamiast strzelać z dobrej pozycji, dośrodkował po ziemi. Gamberini wybija piłkę.

40. min. Na Stadio Artemio Franchi tempo gry nie porywa. Czekamy na pierwszą bramkę, która być może ożywi piłkarzy obu drużyn. Tymczasem z boiska schodzi Adrian Mutu, którego zastępuje Adem Ljajić.

36. min. Żółty kartonik dla Benalouane za faul na Gilardino.

34. min. Gamberini wygrał walkę o górną piłkę i niemal zaskoczył Antonioliego! Bramkarz Cesany był jednak dobrze ustawiony i pewnie piąstkuje piłkę.

33. min. Gilardino walczy, biega, ale dostać dobrej piłki nie może.

30. min. Goście nie pozostają jednak dłużni. W polu karnym Fiorentiny przez chwilę było bardzo gorąco, ale piłka wychodzi poza boisko.

26. min. Coraz odważniej poczyna sobie Mutu. Rumun został sfaulowany tuż przed polem karnym, ale rozwiązanie tego stałego fragmentu gry pozostawia dużo do życzenia.

24. min. Tym razem groźnie w polu karnym Boruca. Strzał z woleja zablokowali jednak obrońcy i piłka ląduje w rękach Polaka.

20. min. Zza linii pola karnego strzelał Vargas. Obok bramki.

16. min. Kolejna szansa Fioletowych! Mutu przedzierał się prawą stroną pola karnego, ale oddał zbyt lekkie strzał. Piłka w rękach Antonioliego.

12. min. Pierwsza groźna okazja dla gospodarzy! Cerci przebił się w polu karnym przez kilku obrońców i oddał mocny strzał z bliskiej odległości. Nie trafił jednak w bramkę.

10. min. Cesena w tym sezonie nie imponuje. Z 11 punktami na koncie zajmuje 19. miejsce. Aby wydostać się ze strefy spadkowej gościom są potrzebne punkty. Czy to oznacza, że Boruc będzie miał dużo pracy?

7. min. Cesena na razie częściej przedziera się pod bramkę Boruca, niż gospodarze w pole karne Antonioliego.

6. min. Pierwszy kontakt z piłką Boruca. Pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Nagamoto i rozpoczyna akcję Fiorentiny.

2. min. Artur Boruc nadal strzeże bramki gospodarzy. Trener Mihajlović podobno nie ma pretensji do Polaka, ale ten nie powinien już nadwyrężać jego zaufania.

1. min. Zaczynamy. Przy piłce Fiorentina.