Parken Stadion

Chelsea

Odśwież
38
Chelsea wygrała zasłużenie i jest faworytem w rewanżowym meczu. Zwycięstwo na FC Kopenhagą dał londyńczykom Nicolas Anelka. Francuz pokonał bramkarza gospodarzy w 16. i 54. minucie.

Koniec

90. min. +2 Kvist wrzuca w pole karne. N'Doya w końcu uderza w światło bramki. Wprost w ręce Cecha.

89. min. Drogba uderza niecelnie. Piłka ląduje na reklamach obok bramki.

87. min. Kolejna zmiana. Schodzi Gronkjaer, wchodzi Sohora.

85. min. Piłka z cornera wpada wprost w ręce Wilanda.

84. min. Didier Drogba wywalczył rzut rożny. Wchodzi Żirkow za Maloude. Francuz żegnany gwizdami kibiców i ... żółtą kartką przez arbitra. Zdaniem sędziego piłkarz opuszczał za wolno boisko.

80. min. Claudemir próbował pokonać Cecha. Jednak dla klasowego golkipera strzał w środek bramki to betka. Czech dalej zachowuje czyste konto.

79. min. Bengtsson, który wszedł na boisko w 75 minucie posyłał świetne dośrodkowanie z rogu boiska. Cóż z tego, jeśli po raz kolejny Cech wyłapuje podanie.

78. min. Vingaard dostaje podanie od Pospecha i z środka próbuje pokonać Cecha. Czech znowu bezbłędny.

74. min. El Nino wbiega w pole karne, otrzymuje podanie od Maloudy, mija bramkarza i posyła piłkę w stronę bramki. Spóźnia się jednak Lampard. Za to na miejscu jest obrońca. Defensor wybija futbolówkę.

72. min. Anelka schodzi z boiska. Zastępuje go Didier Drogba.

69. min. Rzut wolny dla Chelsea. Frank Lampard podchodzi do piłki i posyła ją w trybuny. Wcześniej za faul na Torresie żółtą kartkę otrzymuje Pospech.

67. min. Gronkajer otrzymuje świetne podanie na pograniczu spalonego, wpada w pole karne, kiwa i "podcięty" przez obrońcę pada na murawę. Nie ma jednak karnego. Słusznie, Duńczyk nie był faulowany. Zdaniem bocznego arbitra był spalony.

65. min. Kopenhaga stara się budować akcję pozycyjną. Piłkarze gospodarzy przenoszą ciężar gry na prawą stronę, jednak futbolówki nie przyjmuje Wendt.

60. min. Marna odpowiedź N'Doya. Piłkarz posyła piłkę daleko, daleko w trybuny. Jak to mówią "Panu Bogu w okno".

58. min. Torres bliski pokonania bramkarza. Hiszpan wpada w pole karne, zwodzi dwóch obrońców i strzela w sam środek bramki. Wiland wybija piłkę przed siebie.

54. min. GOOOOLLL!!! Znowu Anelka!! Świetne podanie od Torresa. Francuz posyła piłkę z 7 metrów w długi róg.

51. min. Gospodarze śmielej poczynają sobie w ataku. Kolejny strzał Vingaarda. Tym razem Cech nie miał najmniejszego problemu, aby złapać piłkę.

46. min. Zaczęli drugą połowę. W składzie gospodarzy za Santina wszedł Vingaard. Duńczyk pojawił się na boisku i od razu zagroził Petrowi Cechowi. Strzałem z dystansu zmusił czeskiego golkipera do interwencji.

I połowa

45. min. +1 Arbiter dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

44. min. Ostatnie 10 minut to agresywna, często przerywana gwizdkiem sędziego gra w środku pola.

34. min. Fernando Torres ukarany żółtą kartką za faul na Bolanosie.

31. min. Anelka bliski zdobycia drugiej bramki! Francuz wpada jak burza w pole karne gości. Piłka trafia do niego po podaniu Maloudy. Znowu kapitalnie interweniuje Wiland.

27. min. Po starciu z piłkarzem Kopenhagi na boisku leży Ramires. Malouda przerywa grę.

25. min. Rzut wolny z 30 metrów dla Kopenhagi. Jednak z poradzeniem sobie z dośrodkowaniem nie mieli żadnych problemów obrońcy Chelsea.

23. min. Malouda otrzymuje podanie z środka, podbiega pod pole karne i dośrodkowuje do Anelki. Ten jednak nad poprzeczką.

18. min. Goście nie zwalniają tempa. Nieprzerwanie atakują. Znowu Torres zagroził bramce gospodarzy. Wbiegł lewą stroną w pole karne, "czarując" defensora dryblingiem. Po raz kolejny golkiper świetnie zasłonił ciałem bramkę.

16. min. GOLLLL!!!! Indywidualna akcja Nicolasa Anelki. Francuz przechwycił piłkę blisko środkowej linii boiska. Minął obrońcę i silnym strzałem z 20 metrów pokonał golkipera gospodarzy!

13. min. Torres lewą stroną. Kiwa obrońców, podaje do Maloudy, a Francuz do środka. Bramkarz przytomnie przecina podanie i łapie futbolówkę w ręce.

11. min. Podopieczni Ancelottiego rzucili się do ataku. Najpierw świetna akcja Torresa, później spalony Andy Cole'a.

8. min. Torres w doskonałej sytuacji, żeby pokonać bramkarza gospodarzy. Jednak golkiper zachowuje czyste konto.

4. min. Początek meczu to głównie wymiana piłki w środkowej części boiska.

1. min. Pierwszy gwizdek. Zaczęli!

Piłkarze obu drużyn tradycyjnie zostali wprowadzeni na stadion przez dzieci. Odsłuchali również hymnu UEFA. Na stadionie wspaniała atmosfera i piękna oprawa przygotowana przez kibiców Kopenhagi. W oczy rzuca się ogromna biało-niebieska flaga "sektorówka".

Przed meczem

Londyńczycy dostali się do 1/8 finału tegorocznej edycji Ligi Mistrzów wygrywając grupę F. Na swojej drodze do fazy pucharowej przegrali tylko jeden mecz z Olympiquem Maryslia. Duńczycy niepokonani u siebie, swoją grą w grupowych rozgrywkach LM remisując z FC Barceloną pokazali, że nie boją się najlepszych europejskich klubów. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo