FC Koeln

3 2

Wi�cej o wydarzeniu

Peszko: Lahm nie pograł sobie za dużo

PRZEGLĄD PRASY. Sławomir Peszko, który w sobotnim meczu z gwiazdami z Bayernu Monachium zaliczył asystę i owacją był żegnany przez kibiców, przyznaje że to jeden z meczów, o których długo będzie pamiętać. - Lahm ma niesamowitą kondycję, cały czas musiałem za nim biegać, ale nie pograł sobie za dużo - mówi Polak w wywiadzie dla ?Przeglądu Sportowego?.

Bundesliga. Peszko chwalony za mecz z Bayernem

?Polski pomocnik pracował bez wytchnienia, i zapewnił wiele dobrych piłek Podolskiemu i Novakovicowi? - napisał o występie Sławomira Peszki w meczu z Bayernem portal Goal.com. Polak zaliczył asystę przy drugiej bramce i został oceniony jako jeden z najlepszych graczy swojej drużyny.

Odśwież
40
Asysty Peszki i Matuszczaka na Zczuba.tv

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że w Kolonii może dojść do niespodzianki. Bayern przeważał od początku, i od 22. minuty wygrywał po bramce Mario Gomeza.

Po objęciu prowadzenia Bayern cofnął się lekko, ale kontrolował wydarzenia na boisku, nie pozwalając gospodarzom na zbyt wiele. Tuż przed przerwą drugą bramkę dla mistrzów Niemiec strzelił Hamit Altintop, wykorzystując niepewną postawę obrony i bramkarza.

W drugiej połowie zobaczyliśmy zupełnie odmienioną drużynę Koeln. Od początku gospodarze wyprowadzali atak za atakiem i w 55. minucie kontaktową bramkę strzelił Christian Clemens. Siedem minut potem był już remis. Sławomir Peszko odbił piłkę po dośrodkowaniu, a głową wpakował ją do siatki Milivoje Novaković.

Wtedy obudził się Bayern, między innymi za przyczyną wprowadzonego na boisko Francka Ribery'ego. Tymczasem trzecią bramkę zdobyło Koeln. Tym razem asystował Matuszczyk, zgrywając piłkę do Słoweńca, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Bayern do końca próbował ocalić choćby punkt, ale więcej goli już nie padło. Sensacja stała się faktem!

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +2 Koniec meczu! Sensacja w Kolonii!

90. min. Fabrice Ehret zmienił Peszkę. Ostatnie sekundy.

88. min. W dodatku Koeln wciąż szuka swojej szansy na czwartą bramkę w kontrach. Clemens uderzał z prawej strony, ale bardzo niecelnie.

85. min. Główkował Gomez, ale bramka Koeln wydaje się być zaczarowana.

81. min. Mato Jajalo wszedł za strzelca dwóch goli Novakovicia. Dalej napiera Bayern.

78. min. Miroslav Klose wszedł za Luiza Gustavo.

76. min. Bayern rzucił się do ataku. Niezłe sytuacje zmarnowali Gomez i Holger Badstuber.

73. min. Gooooollll!!!!! 3:2 dla Koeln!!! Matuszczyk wygrał walkę o górną piłkę, zgrał ją do Novakovicia a ten wyprowadził swój zespół na sensacyjne prowadzenie.

71. min. Ribery szarżował, ale jego uderzenie zablokowali obrońcy.

67. min. Bayern się zerwał. Potężnie uderzał Bastian Schweinsteiger, ale minimalnie niecelnie.

64. min. Franck Ribery wszedł w miejsce Hamita Altintopa.

63. min. Milivoje Novaković głową doprowadza do wyrównania. Asystę można zapisać, Sławomirowi Peszce, który trochę przypadkowo skierował piłkę do Słoweńca.

62. min. Goooollll!!!! 2:2!

55. min. Christian Eichner pięknie zagrał do Christiana Clemensa, który uderzył w krótki róg. Przy tej bramce nie popisał się bramkarz Bayernu.

54. min. Gooooolll! Już tylko 2:1!

52. min. Niecelny strzał Matuszczyka.

50. min. Podolski miał świetną okazję, ale przestrzelił.

48. min. Żółtą kartkę za faul otrzymał Philipp Lahm.

46. min. Zaczęła się druga połowa spotkania.

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Kolejna szansa dla Gomeza, ależ niewiele brakowało!

43. min. Goooollll!!! 2:0 dla Bayernu! Hamit Altintop dostał podanie od Philippa Lahma na prawej stronie, pociągnął kilka metrów i huknął umieszczając piłkę przy dalszym słupku. Nie popisali się obrońcy, podobnie jak bramkarz.

39. min. Z dystansu uderzył Matuszczyk, ale wysoko ponad bramką.

34. min. Koeln atakuje, a Bayern czyha na kontry. Dobrych sytuacji z obu stron brak.

29. min. Lukas Podolski uderzał głową, ale niedokładnie.

26. min. Peszko sfaulował Gomeza, napastnik Bayernu ociągał się ze wstaniem, ale już wznowiona gra.

22. min. GOL dla Bayernu! Świetne dośrodkowanie Muellera w pole karne do Gomeza, który miał zbyt dużo miejsca, uprzedził obrońców i akrobatycznym strzałem z kilku metrów pokonał Rensinga. Futbol bywa niesprawiedliwy...

19. min. Ależ szansa dla Koeln! Błąd w środku pola Schweinsteigera, gospodarze wychodzą z kontrą, podanie do Novakovica, który wyprzedził rywala i został powalony na murawę - powinna być czerwona kartka! Badstuber ujrzał jednak tylko żółtą. A z rzutu wolnego nic nie wyszło...

15. min. Kwadrans za nami - Bayern w przewadze, ale bez dogodnych sytuacji.

11. min. Mueller przedzierał się w polu karnym gospodarzy, dość przypadkowo wypracował sobie sytuację bramkową, huknął z kilkunastu metrów, ale obrońca wyłapał ten strzał na ciało.

10. min. Rzut rożny dla Bayernu - było groźnie, ale strzał głową bardzo niecelny.

9. min. Agresywnie, odważnie Kolonia. Gospodarzom zależy na punktach równie mocno, jak aktualnemu mistrzowi Niemiec.

6. min. Bayern przejmuje inicjatywę - na razie ugrał jeden niecelny strzał. I trochę zestresował rywali.

3. min. Dobra akcja Kolonii i szans Peszki - do zagranej w pole karne piłki Polak ruszył odważnie, uprzedził obrońcę, ale nie zdołał trafić czysto w piłkę. Przestrzelił o metr.

1. min. Zaczęli.

Przed meczem:

FC Koeln znajduje się tuż nad strefą spadkową. Zgromadziło w 20 meczach 19 punktów i ledwie o trzy punkty wyprzedza VfB Stuttgart. Bayern jest znacznie wyżej, ale też ma swoje problemy. Musiałby się zdarzyć cud, by obronił mistrzostwo Niemiec, bowiem prowadząca w tabeli Borussia Dortmund ma nad Bawarczykami 15 punktów przewagi (jeden mecz rozegrany więcej).