TAK!
NIE

Wi�cej o wydarzeniu

• Dobry wieczór!

Lech Poznań walczy w rewanżu z FC Basel, a jego awans do ostatniej rundy eliminacji Ligi Mistrzów - po porażce 1:3 u siebie - jest delikatnie mówiąc, trudny do osiągnięcia. Poznaniacy zechcą jednak pokazać, że niemożliwe nie istnieje i że hasło "20 lat bez polskiego klubu w Lidze Mistrzów" też nie istnieje.

To czwarte podejście Lecha do LM.

FC Basel - Lech Poznań. O Ligę Mistrzów po raz czwarty, trzy razy się nie udało...

Lech Poznań nie ma najlepszych wspomnień związanych z eliminacjami do Ligi Mistrzów. W środę o godz. 20.15 po raz czwarty poznaniacy spróbują zakwalifikować się do tych rozgrywek. Do tej pory wszystkie podejścia zakończyły się klęskami.

• Maciej Skorża postanowił zaatakować Szwajcarów bez napastnika w wyjściowym składzie.

• Kibice FC Basel poznaniaków pewnie i szanują, ale pytani o to, czy Lech ma jeszcze szanse, odpowiadają "ha ha ha". Na stadionie jest ich ok. 13 tysięcy. Czyli - umówmy się - mało.

FC Basel - Lech Poznań. Szwajcarscy kibice zmienili zdanie na temat Lecha. 'Nie są słabym zespołem'

- Przed meczem niektórzy pisali, że Lech to słaba drużyna, ale pierwszy mecz pokazał, że wcale tak nie jest - piszą kibice FC Basel na swoim forum internetowym. Rewanżowe spotkanie III rundy eliminacji Ligi Mistrzów odbędzie się w środę o 20.15, relacja ?na żywo? na Sport.pl.

• Piłkarze są już na boisku. Lech zagra na biało, Basel na granatowo-czerwono.

• 1. min.

Gramy!

• 2. min.

Pierwsza akcja Lecha. Szymon Pawłoski z prawej strony pola karnego, chyba nie wie, czy strzelać, czy podawać, więc zrobił coś pomiędzy. Piłka wpada prosto w ręce bramkarza.

• 4. min.

Lech tym razem nie gra z Tamasem Kadarem w obronie. W obronie Kadara - po błędach z Basel i Wisłą - staje mało kto, ale są tacy śmiałkowie. I robią nawet ciekawe analizy.

Tamas Kadar niewinny? Musi łatać dziury, które zostawia Barry Douglas

PRZEGLĄD PRASY. Tamas Kadar, wedle opinii mediów, zawalił niemal wszystkie bramki w tym sezonie. Tymczasem statystyki wskazują na to, że wcale tak nie jest. Za jego wpadki odpowiada np. Barry Douglas - czytamy na tylkoekstraklasa.pl

• 5. min.

I pierwszy strzał Basel - taki, który nie miał prawa skończyć się golem. Kalla dośrodkowuje piłkę z prawej strony, Janko wyciąga się jak żyrafa (i to taka, z której przez długą szyję śmieją się inne żyrafy) i uderza piłkę głową. Burić spokojnie łapie piłkę, miał tyle czasu, że przedtem mógł spokojnie nastawić sobie zegarek, jeśli takowy nabył.

• 6. min.

Kasper Hämäläinen staje oko w oko z bramkarzem Basel i w tym miejscu byłyby wykrzykniki, gdyby nie to, że sędzia odgwizduje faul lechity.

• 7. min.

Ajjj! Lech zaczyna być groźny. Najpierw kolejna akcja Pawłowskiego prawą stroną, a po chwili niezły strzał Jevticia. Niezły, ale niecelny.

• 9. min.

Jeśli ktoś liczył, że FC Basel odpuści ten mecz, to trener Szwajcarów na konferencji przed meczem wyprowadził go z błędów. Tyle - przynajmniej - jeśli chodzi o deklaracje.

FC Basel - Lech Poznań. Trener Urs Fischer: Chcielibyście, żebyśmy odpuścili rewanż. Nie ma szans

W podstawowym składzie FC Basel na rewanżowe spotkanie z Lechem Poznań w III rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów będzie kilka wymuszonych zmian. - Na pewno nie zlekceważymy Lecha - zapewnia trener Szwajcarów Urs Fischer. Mecz w środę o godzinie 20.45.

• 11. min.

Ładna akcja Lecha, poznaniacy wymieniają więcej podań bez przyjęcia niż chyba w całym meczu z Wisłą Kraków. W pewnym momencie wszystko rozbiło się o szwajcarski mur, ale Kolejorz ciągle jest przy piłce.

• 12. min.

W kąciku języka niemieckiego na Twitterze odnotowujemy ważny zwrot: ersten gute Chance.

• 15. min.

Ajjj - kolejny raz. Tym razem ładne podanie w pole karne, ale Kasper Hämäläinen był minimalnie spóźniony, czy też raczej podanie było ciut za mocne.

• 17. min.

Kalla zagrywa z prawej strony w pole karne i Dudka uprzedza napastnika rywali. A że tym napastnikiem był Marc Janko, to robimy ufff.

• 18. min.

Ufff. Strzał Kalli głową - niby nie mocny, ale w sumie groźny. Burić na posterunku.

• 20. min.

Są pozytywy w kwestii gry Lecha w eliminacjach Ligi Europejskiej - będzie w niej rozstawiony (jeśli odpadnie z Basel). Czekamy na pozytywy w el. LM?

• 22. min.

Ufff, wielkie ufff. Islandczycy to na ogół mili ludzie w swetrach, ale Bjarnason z Basel nie dość, że nie nosi swetra, to dla Lecha jest średnio miły. Dwie próby w dwie minuty. Na szczęście - dwa razy obrona Lecha była czujna.

• 23. min.

Są tacy, którym Bjarnason śnił się po pierwszym meczu. Nie wnikamy. Jednemu z prowadzących tę relację śniło się, że Odra Wodzisław weeliminowała Real Madryt.

O transferach Lecha i nie tylko...

Środowa porażka Lecha Poznań z FC Basel dała co poniektórym sporo do myślenia... - zaczyna swój felieton o transferach Lecha Poznań dziennikarz Sport.pl i Gazety Wyborczej Przemysław Zych.

• 25. min.

Szwajcarzy w polu karnym Lecha, czyli kłopoty. Janko dogrywa piłkę do Langa, a ten w nią nie trafia. Szczęście dla Lecha, bo w pierwszym meczu trafił tak, że był gol.