podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Primera Division. Neymar jak Ronaldinho?

Cztery gole, asysta, dwa wywalczone karne i dwa niepodyktowane. W meczu z Rayo Neymar oczarował Camp Nou, całą Europę, a jednak wciąż czegoś do szczęścia mu brakuje - pisze o Neymarze na swoim blogu "W polu karnym" dziennikarz "Wyborczej" i Sport.pl Dariusz Wołowski.

• KONIEC MECZU

KONIEC

FC Barcelona pokonała na Camp Nou Rayo Vallecano 5:2 w 8. kolejce Primera Division. Katalończycy rozpoczęli spotkanie od nieskutecznych ataków pod bramką Tono i zimnego prysznica w postaci straconej bramki. Później jednak popisowo grał Neymar. Brazylijczyk wywalczył dwa rzuty karne, które osobiście zamienił na gole. W drugiej połowie dołożył kolejne dwa trafienia. na listę strzelców wpisał się też Suarez i Jozabed.

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne. Dobranoc.

• 90. min. + 2

Koniec spotkania. Barcelona - Rayo 5:2.

Arbiter doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• 89. min.

Kontratak Barcelony. Suarez dostał piłkę na wolne pole, a Tono musiał szybko wracać do bramki. Urugwajczyk mógł go lobować, ale nie zdecydował się na to zagranie i piłkę chwilę później przejęli gracze Rayo.

• 86. min.

Akcja Rayo lewą stroną boiska. Dogranie pod bramkę Barcy, piłka minęła Bravo, ale wybił ją wślizgiem Alba. Przejął ją jeszcze Jozabed, obrócił się i pokonał Bravo.

• GOOOOOOL

86. min.

5:2! Jozabed!

• 84. min.

Bangoura znów dynamicznie wbiegł w pole karne Barcelony, ale jego strzał zablokowali obrońcy.

• 82. min.

A na Camp Nou głośne "Messi Messi Messi".

• 81. min.

Ebert z 6. metrów nie trafił w bramkę!

• 79. min.

Żółta kartka dla Pique.

• 78. min.

Douglas wszedł na boisko za Alvesa.

• 77. min.

Neymar dostał piłkę na skrzydło od Suareza, a Urugwajczyk pobiegł w pole karne. Brazylijczyk popatrzył, przymierzył i dośrodkował. Suarez musiał tylko dostawić nogę.

• GOOOOOOL

77. min.

5:1! Suarez!

• 76. min.

Zmiana w Barcelonie. Gumbau za Busquetsa.

• 73. min.

Guerra próbował zaskoczyć Bravo strzałem zza pola karnego, ale uderzył obok bramki.

• 70. min.

Błąd przy wyprowadzaniu piłki graczy Rayo wykorzystał Suarez. Przejął i popędził w pole karne. Miał dogodną okazję do strzału, wyszedł do niego bramkarz, ale Urugwajczyk podał jeszcze do Neymara, który miał przed sobą pustą bramkę.

• GOOOOOOL

70. min.

4:1! Neymar!

• 69. min.

Długa piłka do Neymara. Brazylijczyk wyłożył ją w pole karne Suarezowi, ale strzał Urugwajczyka obronił Tono. Przy dobitce Neymara nie miał jednak szans.

• GOOOOOOL

69. min.

3:1! Neymar!

• 66. min.

przed szansą znów stanął Bangoura. Dobre spotkanie rozgrywa dziś Gwijnejczyk. Dostał podanie w pole karne, ograł zwodem Albę, i strzelał na bramkę. W ostatniej chwili został zablokowany. Coraz groźniej pod bramką Barcy.