Cracovia Kraków

1 4

Wi�cej o wydarzeniu

Ekstraklasa. Ulatowski: Po czwartym golu nie zniosłem upokorzenia

PRZEGLĄD PRASY. - Ten gest nie miał żadnego innego znaczenia poza tym, że po czwartym golu nie zniosłem upokorzenia - mówi w rozmowie z ?Rzeczpospolitą? odwołany trener Cracovii Rafał Ulatowski, który wyszedł przed końcem przegranego 1:4 meczu z Lechem, po którym został zwolniony.

Odśwież
29
Koniec.

90. min. +2 Gol dla Lecha! Kikut zagrał w polu karnym do niepilnowanego Wilka, a ten, jak wcześniej Rudnevs, spróbował rozerwać siatkę bramki Cabaja.

90. min. Cabaj wygarnął piłkę spod nóg Tshibamby. Było blisko, by Lech strzelił czwartego gola.

87. min. Jakub Wilk z 30 m z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Gdyby Cabaj nie musnął piłki koniuszkami palców, byłby gol.

86. min. Ładnie z dystansu próbował trafić Tomasz Bandrowski. Pomocnik Lecha wraca po kontuzji. Nie licząc występu w Młodej Ekstraklasie to jego pierwszy mecz od spotkania Polski z Ukrainą na początku września.

83. min. Groźne uderzenie Klicha z 30 m. Piłka długo szybowała i wydawało się, że musi wpaść za plecy Kotorowskiego. Ostatecznie przeleciała nad poprzeczką.

81. min. Nie wiadomo co się musi stać, żeby Joel Tshibamba trafił do siatki, ale okazję miał idealną. Sam na sam z bramkarzem, piłka opanowana, pod nogą, bramkarz leżał przed nim. Wystarczyło... strzelić. Ale napastnik Lecha trafił w Cabaja.

76. min. Groźne dośrodkowanie Ntibazonkizy w pole karne Lecha, ale Kotorowski w ostatniej chwili wyprzedził Polczaka.

71. min. Świetnie Cabaj obronił uderzenie Joela Tshibamby. Napastnik Lecha strzelał groźnie, bo piłkę bramkarzowi Lecha zasłaniali obrońcy. Cabaj popisał się refleksem. Ale w polu karnym Cracovii lechici robią co chcą.

67. min. Dziwna sytuacja. Krzysztof Kotorowski wybiegł daleko przed pole karne, ale minął się z piłką, którą przejął Ślusarski. Napastnik Cracovii pogubił się w dryblingu i gdy obrońca Lecha zabrał mu piłkę teatralnie próbował wymusić rzut karny. W tym czasie Kotorowski wrócił do bramki po czym padł na murawę. Musieli mu pomagać lekarze, ale już wszystko w porządku.

64. min. Świetna okazja dla Lecha zmarnowana przez Kriwca. Po kontrze Sławomir Peszko znalazł się zam na sam z Cabajem, minął go i zdecydował się na podanie do tyłu do Białorusina. Ten uderzył nad poprzeczką.

60. min. Gol dla Lecha! Błyskawiczna odpowiedź. Pierwszy strzał zza pola karnego Cabaj obronił, ale obrońcy wybili piłkę wprost pod nogi Rudnevsa. Ten atomowym uderzeniem prawie rozerwał siatkę.

60. min. Gol dla Cracovii! W końcu się udało. Ntibazonkiza wpadł w pole karne, skiksował, ale tak, ze piłka trafiła w nogę Slusarskiego. Napastnik strzelił w samo okienko bramki Lecha.

56. min. Stilić próbował uderzać z rzutu wolnego, ale trafił w mur. W odpowiedzi anemiczny strzał krakowian, który nie mógł zagrozić bramce Kotorowskiego.

50. min. Cracovia wymienia mnóstwo podań ok. 30 m od bramki Krzysztofa Kotorowskiego. Ale zbliżyć się nie może.

46. min. Gramy po przerwie.

45. min. Koniec pierwszej połowy.

42. min. Gol dla Lecha! Po raz kolejny obrona Cracovii zawiniła przy golu. Stilić nie miał problemu z wbiegnięciem w pole karne i dośrodkowaniem na głowę Rudnevsa. Łotysz strzelił głową, a stojący przed nim i za nim obrońcy tylko się przyglądali. To trzeci gol strzelony przez Rudnevsa Cracovii w tym sezonie.

37. min. Dośrodkowanie Ślusarskiego ląduje na głowie jednego z obrońców Lecha. Cracovia próbuje, ale nie ma pomysłu jak przerwać obronę z Poznania.

32. min. Ależ okazja! Bardzo groźny strzał Sergieja Kriwca. Białorusin nic sobie nie robiąc ze stojących przed polem karnym obrońców uderzył z dystansu. Cabaj obronił z trudem.

29. min. Po stracie gola krakowianie wzięli się do roboty. Są częściej na połowie rywali, ale nie przynosi to efektów.

22. min. Gol dla Lecha! Forma obrońców Cracovii jest zastraszająca. Peszko doszedł do dośrodkowania z lewego skrzydła i wepchnął piłkę do siatki. Przepchnął przy tym wyższego o kilkanaście centymetrów Wasiluka, który miał do piłki bliżej i powinien ją wybić.

20. min. Cracovia na razie łatwiej stwarza sobie sytuacje do strzelenia gola. Bartosz Ślusarski głową zgrał piłkę do Mariusza Sachy, a ten uderzył mocno i niewiele się pomylił.

16. min. Kolejna kontra Cracovii. I znów Ntibazonkiza podawał do Ślusarskiego, ale zbyt mocno. Piłka w rękach Kotorowskiego.

12. min. Na razie częściej przy piłce jest Lech. Cracovia jeśli atakuje, to popełnia błędy. Przed momentem Ślusarski zgubił piłkę.

8. min. Bardzo groźna kontra Cracovii. Ntibazonkiza znalazł w polu karnym Ślusarskiego, ten z ostrego kąta próbował strzelić gola ale nie trafił w bramkę.

4. min. Stilić strzelał sprzed pola karnego, ale posłał piłkę obok bramki.