Stamford Bridge

Manchester United

Wi�cej o wydarzeniu

Chelsea się podniosła. MU się podniesie?

Mimo zwycięstwa nad Manchesterem United 2:1 trener Carlo Ancelotti wciąż uważa, że jego piłkarze stracili już szanse na obronę mistrzostwa Anglii. Alex Ferguson winę za porażkę zrzucił na sędziego

Premier League. Alex Ferguson grzmi i obwinia sędziego

Sir Alex Ferguson po porażce z Chelsea Londyn na Stamford Bridge w meczu 18. kolejki Premier League skomentował wybór na głównego arbitra Martina Atkinsona, który sędziował spotkanie. - Nie potrafię powiedzieć, dlaczego sędziował ten mecz. Obawiałem się najgorszego. Nie zasłużyliśmy na to - skarżył się szkoleniowiec ?Czerwonych Diabłów?.

Odśwież
50
Mecz miał swoje mniej ciekawe fragmenty, ale podsumowując, można stwierdzić, że kibice zobaczyli naprawdę dobre widowisko.

Przez pierwszy kwadrans lepiej prezentowała się Chelsea, ale potem kontrolę nad spotkaniem przejął Manchester, udowodniając to bramką Rooneya z niczego w 29 min.

W drugiej połowie królowała jednak Chelsea. W miarę szybkie wyrównanie zapewnił w 54 min. Luiz, uderzając przy słupku z woleja z bliskiej odległości.

Dwanaście minut przed końcem meczu Smalling podstawił nogę przebiegającemu Żirkowowi i zapewnił gospodarzom rzut karny, pewnie wykorzystany przez Lamparda.

W ostatnich minutach Manchester nie próbował wyrównać, lecz desperacko bronił się przed utratą trzeciej bramki, której zdobycia napierająca Chelsea była bardzo blisko.

90. min. +5 Koniec meczu.

90. min. +4 Dwie świetne akcje Torresa, ale gdy przychodzi do kluczowego momentu, nie udaje się zdobyć bramki.

90. min. +3 Ramires już prawie wbiega w pole karne, ale nie dający mu rady Vidic łapie go wtedy za koszulkę i wywraca. Słuszna druga żółta kartka, Manchester dokończy mecz w dziesiątkę.

90. min. +2 Krótkie rozegranie piłki, okropny faul Giggsa na Drogbie, ale sędzia oszczędza Walijczyka, dając mu tylko żółtą kartkę.

90. min. +1 Vidic ostro fauluje uciekającego mu w pole karne Drogbę, ale nie dostaje od sędziego drugiej żółtej kartki.

90. min. Sędzia dolicza cztery minuty.

87. min. Znakomita akcja Manchesteru, seria krótkich podań w polu karnym, aż wreszcie Cech wygarnia klatką piłkę spod nóg Giggsa.

85. min. Chelsea potwornie ciśnie Manchester, jeden rzut rożny po drugim, ale goście desperacko i skutecznie się bronią.

83. min. Rzut rożny, piłka wybita przed pole karne, Żirkow nabiega, uderza z woleja, piłka zmierza do bramki, ale przelatuje między nogami Vidica, lekko się po nich prześlizgując, co wystarczająco zmienia tor jej lotu, żeby wypadła poza bramkę, ocierając się jeszcze o słupek.

81. min. Kolejna zmiana. Za Luiza Bosingwa.

79. min. GOL! 2:1! Lampard z całej siły pod poprzeczkę.

78. min. Smalling podstawia nogę Żirkowowi i sędzia dyktuje rzut karny.

77. min. Coraz więcej dzieje się pod polem karnym Manchesteru. Drogba jest żądny bramki, Torres może i też, ale jemu akurat niewiele dzisiaj wychodzi.

74. min. Żółta kartka dla Essiena za faul na Evrze.

73. min. Drogba bardzo mocno i jednocześnie dość mocno niecelnie z rzutu wolnego.

71. min. Zmiana w Chelsea. Żirkow za Maloudę.

70. min. Na boisku od jakiegoś czasu jest już Drogba, czas więc na Berbatowa za Hernandeza. Do tego Giggs za Scholesa.

68. min. Torres minimalnie na spalonym. Wychodził już na sam na sam z van der Sarem.

66. min. I rewanż z drugiej strony boiska, ale Smalling wybija piłkę z pola karnego.

64. min. Rooney popędził lewą stroną, pół pola karnego miał zupełnie niepilnowane, więc wpadł w środek i z ostrego kąta uderzył. Piłka minęła bramkę, więc spóźniony Terry może się cieszyć, że w ostatniej chwili zrezygnował z wykonania kolejnej interwencji ręką.

63. min. Torres uderza raz za razem. Raz wychodzi mu średnio, innym razem gorzej.

60. min. Teraz Luiz mści się delikatnie na Rooney'u za faul na Ramiresie sprzed chwili, ale był to faul bez piłki i gracz Chelsea ogląda żółtą kartkę.

57. min. Luiz uderzył łokciem Hernandeza, ale trudno ocenić, czy było to specjalnie, czy przypadkowo.

54. min. GOL! 1:1! Wrzutka głęboko w pole karne, przedłużenie głową, Nani zobaczył komendę, żeby pobiec do niepilnowanego Luiza, ale było już za późno. Uderzenie z woleja tuż przy słupku, nie do zatrzymania.

52. min. Evra minął trzech rywali na lewym skrzydle, ale akcja Manchesteru została w końca powstrzymana.

49. min. Do roboty bierze się Chelsea, która atakuje od początku tej części spotkania.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Sędzia dolicza minutę.

45. min. Świetny drybling Essiena, który zostaje powalony na ziemię przez Vidica tuż przed polem karnym.

41. min. Torres groźnie uderza, ale van der Sar łapie piłkę.

40. min. Strzał z rzutu wolnego, od kogoś piłka się odbiła, van der Sar broni, piłka zmierza w stronę Ivanovica, który dobija, a z linii bramkowej klatką piersiową wybija Vidic, który ma po prostu szczęście, że akurat biegł w tamtym kierunku.

36. min. I tempo znowu trochę spadło. Chimeryczne spotkanie.

32. min. Torres strzela z bardzo daleka i jeszcze dalej od bramki leci piłka.

29. min. GOL! 0:1! Niemrawa akcja, Cech nie zdążył do strzału Rooneya sprzed pola karnego i piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.

27. min. Rooney do Hernandeza, ale tym razem to on nie dostawia nogi w porę. Potem świetna sztuczka techniczna Fletchera, ale atak w końca zostaje zażegnany. Luiz zwija się z bólu, bo schował ręce z tyłu, nie chcąc popełnić błędu Terry'ego i porządnie oberwał piłką.

25. min. A na boisku nadal niewiele. Po znakomitym pierwszym kwadransie, teraz gra toczy się głównie w środku pola.

21. min. Niezła piłka w pole karne do Rooneya, ale napastnik - zamiast głową - trafił w piłkę ramieniem.

20. min. Od kilku minut niewiele się dzieje.

16. min. Gdyby Evra uderzył, mógłby być z tego gol, ale on wolał być pewny i zagrać do Rooneya, dla którego miała to już być tylko formalność. Anglik jednak nie zdążył dostawić nogi i nie ma bramki.

13. min. Okropny wślizg Ramiresa. Poszkodowanym Carrick. Żółta kartka.

12. min. Świetny drybling Naniego, ale próbował minąć jednego piłkarza za dużo. Manchester rusza w końcu do ataku.

11. min. Wściekły Nani żąda rzutu karnego. Terry celowo ręką zablokował strzał gracza gości. Arbiter nie reaguje.

9. min. Ashley Cole brzydko kopnął Carricka, ale sędzia puścił grę, bo przy piłce był Fletcher.

7. min. Tym razem Torres do Maloudy, ale napastnik nie radzi sobie z uderzeniem głową.

5. min. Ramires minął Carricka, ruszył prawym skrzydłem, zagrał w pole karne do zupełnie niepilnowanego Maloudy, ale ten uderzył prosto w bramkarza.

2. min. Bardzo ładny gol Maloudy z woleja, ale sędzia dużo wcześniej zaczął gwizdać, żeby dać znać, że przerywa akcję z powodu faulu.

1. min. Początek meczu.

20:40 Mecz rozpocznie się za pięć minut.