Chelsea

2 1

Odśwież
47
Choć już w 11. min. Ramires zdecydowanie za łatwo minął Enriquego i również bez trudu pokonał Reinę, to żeby nie wyłączyć telewizora po pierwszej połowie trzeba było mieć w sobie naprawdę dużo samozaparcia.

Druga część spotkania była już dużo ciekawsza. Siedem minut po jej rozpoczęciu Drogba wyczekał dwóch obrońców i wykorzystał dobre podanie, podwyższając prowadzenie "The Blues".

W Liverpoolu wiele zmieniło się po wprowadzeniu trzy minuty później Andy'ego Carrolla. To on już dziewięć minut później przyjął piłkę w polu karnym, serią zwodów w miejscu wkręcił w ziemię Terry'ego i bardzo dobrym uderzeniem pokonał Cecha.

Carroll jeszcze wielokrotnie zagrażał bramce Chelsea. Najbliżej wyrównania był w 82. min., gdy po uderzeniu głową z trzech metrów pobiegł cieszyć się z bramki, ale Cech zatrzymał piłkę na centymetry przed tym, zanim przeszła całym obwodem linię bramkową. Powtórka pokazała, że gol rzeczywiście nie powinien zostać uznany. Mimo oblężenia bramki Chelsea Liverpool nie zdołał już wyrównać.

90. min. +6 Koniec meczu.

90. min. +4 Chelsea coraz lepiej oddala zagrożenie od swojego pola karnego.

90. min. +2 Suarez posłał w pole karne świetną piłkę Carrollowi, ale ten uderzył bardzo słabo.

90. min. +1 Zmiana w Chelsea. Malouda za Matę.

90. min. Sędzia dolicza pięć minut.

89. min. Trwa oblężenie bramki Chelsea. Ale "The Reds" nie są w stanie strzelić gola.

86. min. I znowu zamieszanie w polu karnym Chelsea, ale "The Blues" nadal się bronią.

83. min. Protesty przyniosły tylko żółtą kartkę Suarezowi.

82. min. Niesamowita sytuacja! Jeszcze nie ma gola, ale jest świetna piłka wzdłuż linii bramkowej, na którą naskakuje Carroll i uderza głową z trzech metrów. Cech zatrzymuje piłkę jedną ręką na milimetry przed tym, zanim przekroczyła linię całym obwodem! Zabrakło naprawdę niewiele, ale piłka nie wpadła w całości do bramki. Carroll, zamiast dobijać, pobiegł w bok i cieszył się z gola. Obrońca w tym czasie spokojnie wykopał piłkę.

80. min. Tym razem Henderson próbuje z dystansu. I bardzo się myli.

77. min. Zmiana w Chelsea. Meireles za Ramiresa.

76. min. Dwie kolejne próby głową Carrolla. Obie dość blisko.

73. min. Luis Suarez strzela z dystansu. Cech rzuca się i łapie.

70. min. Gerrard strzela z woleja z 20 m. Katastrofalnie pudłuje.

67. min. Liverpoolczycy ostrzeliwują bramkę Chelsea. A właściwie jej okolice, ale są blisko.

64. min. GOL! 2:1! Carroll! Po dziewięciu minutach na boisku Carroll dostaje piłkę w polu karnym, serią zwodów w miejscu totalnie wkręca w ziemię Terry'ego i świetnie uderza!

63. min. Bardzo ładna akcja Chelsea. Świetna klepka zakończona strzałem w boczną siatkę.

61. min. Lampard z ponad 25 m z rzutu wolnego. Piłka leciała nieźle, ale ostatecznie dość mocno minęła słupek.

58. min. "The Blues" posyłają teraz techniczne uderzenia na bramkę Reiny, ale, tak naprawdę, wszystkie ją mijają.

55. min. Zmiana w Liverpoolu. Carroll za Spearinga.

54. min. Okazja Liverpoolu! Cech wybija piłkę przed siebie po uderzeniu, ale na szczęście dla niego jest tam Terry, który wykopuje piłkę.

52. min. GOL! 2:0! Drogba! Napastnik dostał dobre podanie w lewej części pola karnego, wyczekał dwóch obrońców i uderzył na dalszy słupek.

50. min. Ataki Liverpoolu przybierają na sile. Obrońcy Chelsea nadal jednak dają radę.

47. min. Świetna piłka w pole karne do Cole'a, którego zagranie w poprzek zostaje jednak zatrzymane. Mógł uderzać.

46. min. Znowu gramy.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Sędzia dolicza minutę.

45. min. Żółta kartka dla Aggera za faul na Mikelu.

43. min. W końcu do roboty wziął się Liverpool. Obrona Chelsea radzi sobie jednak z próbami przeciwników.

41. min. Niepewna interwencja Cecha przy wrzutce z rogu.

40. min. Cole wybija niebezpieczną wrzutkę na rzut rożny.

39. min. Drogba ładnie strzela z dystansu, ale piłka mija bramkę Reiny.

38. min. Żółta kartka dla Mikela za brutalny faul na Gerrardzie.

36. min. Niezłe dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale sędzia dostrzega minimalnego spalonego Skrtela.

33. min. Mata z wolnego w pole karne, piłka wybita.

30. min. Po pół godzinie można już bezpiecznie powiedzieć, że spotkanie jest potwornie nudne.

27. min. Dobra wymiana piłek w Chelsea, ale Ramires w kolejnym zagraniu myli się koszmarnie i podaje do rywala.

23. min. Nadal to Chelsea jest stroną dominującą. Obrońcy "The Reds" nadal radzą sobie jednak dość pewnie.

19. min. Chelsea znowu mozolnie buduje ataki. Na Wembley gorąco, tempo dość spacerowe.

16. min. Ramires zagrywa jakby wrzutkę, ale piłka prawie wpada za kołnierz zaskoczonego Reiny, który nie miał prawa tego wpuścić. A kłopotów miał sporo.

13. min. I dobra okazja Liverpoolu! Ładnie przecięta wrzutka trafia pod nogi Bellamy'ego, który ze skraju pola karnego uderza bez zastanowienia. Szczęśliwie dla Chelsea choć na drodze piłki nie stał już Cech, to był tam Ivanović.

11. min. GOL! 1:0! Ramires! Brazylijczyk dostał dobre, długie podanie i bez trudu minął Enriquego, po czym uderzył na bramkę kiepsko interweniującego Reiny.

7. min. Liverpool cały czas nie jest w stanie wyprowadzić ataku. "The Blues" naciskają, ale obrońcy rywali nadal jeszcze sobie radzą.

4. min. Gracze Chelsea postarali się o postraszenie Reiny już na początku spotkania, ale strzały z daleka nie były celne. Spokojny początek spotkania.

1. min. Początek meczu.

18:10 O FA Cup walczą drużyny mocno poobijane. Co prawda "The Blues" niespodziewanie dotarli do finału Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się z Bayernem Monachium, ale jeżeli go nie wygrają, w przyszłym sezonie w LM najprawdopodobniej nie wystąpią - obecnie zajmują w tabeli szóste miejsce po słabym sezonie. Do końca pozostały tylko dwie kolejki. Z długiego snu budzi się jednak Fernando Torres, co może napawać Chelsea optymizmem. Z kolei "The Reds" zajmują dopiero ósme miejsce i są jednym z większych zawodów ligi. Wcześniej wywalczyli jednak Carling Cup - w finale z Cardiff zdecydował dopiero konkurs rzutów karnych.