Wi�cej o wydarzeniu

Odśwież
36
Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu. Chelsea w ćwierćfinale dzięki wygranej 2:0 w pierwszym meczu. W środę na własnym boisku obroniła wywalczoną trzy tygodnie temu przewagę.

90. min. Sędzia doliczył trzy minuty.

87. min. Santin strzelał z 30 metrów, ale niecelnie.

85. min. Kopenhaga zepchnięta do defensywy. Szanse na awans do ćwierćfinału ma już tylko iluzoryczne. Trzech bramek w w pięć minut raczej nie strzeli.

80. min. Drogba strzelał z rzutu wolnego, ale Wiland nie miał problemów ze złapaniem piłki. 10 minut do końca.

78. min. N'doye rozpędzony wpada w pole karne, ale strzela wysoko ponad poprzeczką bramki Petra Cecha.

75. min. Kolejna dobra okazja Torresa, ale trafił prosto w ręce Wilanda. Wcześniej z powodu kontuzji boisko opuścił Vingaard, którego zmienił Santin.

69. min. Pierwsza akcja Torresa. Hiszpan strzelał z 15 metrów, ale uderzenia zablokował jeden z obrońców.

68. min. Fernando Torres zmienia Nicolasa Anelkę.

66. min. Rzut rożny pod bramką Kopenhagi. Ivanovic strzela głową, ale niecelnie.

62. min. N'doye strzelał zbyt lekko by zaskoczyć Cecha.

60. min. Zmiana w Kopenhadze: Zohora wchodzi, Bengtsson schodzi.

53. min. Antonsson wślizgiem powstrzymuje Anelkę. Francuz dostał doskonałe prostopadłe podanie, popędził kilkanaście metrów, ale obrońca Kopenhagi odważnym wejściem uratował swój zespół przed utratą bramki.

51. min. Rzut rożny. Anelka przedłuża głową do Drogby, ten, także głową, strzela, ale trafia tylko w poprzeczkę.

50. min. Anelka zatrzymany przed polem karnym, ale wywalczył rzut rożny.

46. min. Rozpoczęła się druga połowa

45. min. Koniec pierwszej połowy. Chelsea przeważa od samego początku, ale jej piłkarze na razie są nieskuteczni. N'doye mógł dać prowadzenie Kopenhadze, ale z rzutu wolnego trafił w słupek. Pomylił się niewiele.

41. min. Carlo Ancelotti tylko kręci głową. Jego piłkarze zmarnowali co najmniej trzy doskonałe okazje do strzelenia bramki.

37. min. Poza słupie N'doye Kopenahaga na razie nie zagroziła bramce Petra Cecha. Gospodarze choć mają dwa gole zaliczki z pierwszego meczu, nie 'murują' własnej bramki, a cały czas atakują.

32. min. Żirkow znów blisko pokonania Wilanda. Wspaniałe podanie od Anelki, ale Żirkow był zbyt rozpędzony by precyzyjnie uderzyć.

26. min. N'doye trafia z rzutu wolnego w słupek. Pomylił się niewiele. Petr Cech nawet się nie ruszył.

21. min. Wiland szczęśliwie zatrzymał Anelkę! Chelsea coraz częściej zagraża bramce Kopenhagi.

18. min. Ależ akcja Chelsea, zabrakło tylko wykończenia. Wszystko zaczęło się od Żirkowa, który dograł do Drogby, ten piętką podał do Lamparda. Anglik po chwili zawahania wyłożył Żirkowowi, ale ten spudłował.

15. min. Anelka wychodzi sam na sam z bramkarzem Kopenhagi, ale zdaniem sędziego jest na spalonym. Choć jak pokazały telewizyjne powtórki Francuz na spalonym nie był.

11. min. Drogba uderzał z dobrych 20 metrów, ale zbyt lekko by zaskoczyć Wilanda.

8. min. Odpowiedź Chelsea niemal błyskawiczna - świetne prostopadłe podanie Drogby do Cole'a, ale Anglik spudłował z trzech metrów.

6. min. Rzut wolny 17 metrów od bramki Petra Cecha po faulu Bosingwy. Strzał tylko w mur.

3. min. Gorąco pod bramką Kopenhagi. Szybka wymiana podań, Ashley Cole podaje do będącego w polu karnym Lamparda, ale ten skiksował.

2. min. Mogła być groźna akcja Chelsea, ale Bosingwa na spalonym.

1. min. Gramy!

20:45 Za chwilę początek meczu. Chelsea do awansu wystarczy nawet porażka 0:1.

20:40 Piłkarze szykują się do wyjścia na murawę.

20:38 FC Kopenhaga rozpocznie mecz w składzie: Wiland, Wendt, Jorgensen, Antonsson, Bengtsson, Bolanos, Claudemir, Kvist, Vingaard, Gronkjaer, Ndoye.

20:37 Chelsea wyjdzie jedenastką: Cech, Bosingwa, Ivanovic, Terry, Cole, Ramires, Mikel, Lampard, Zhirkov, Anelka, Drogba.

20:21 Początek meczu o 20.45.