Komentarze (1)
  • boromir195419

Oceniono 1 raz 1

Wygląda na to że na Australia Open Agnieszka spróbuje coś zarobić bo o większych sukcesach może raczej tylko pomarzyć . Przykre

• 6:2 KONIEC! Radwańska po godzinie i 25 minutach przegrywa mecz o półfinał z Camilą Giorgi. Włoszka zagra z Kerber, a Polka musi pomyśleć, co poprawić przed Australian Open. Z taką formą nie ma szans zajść daleko.

• 5:2 Wiemy, to jest sport, wszystko się może zdarzyć itp. Ale come on! Radwańska nie ma pomysłu na Giorgi. Przy piłkach na przełamanie jest bezradna, znów uderzyła w siatkę. Włoszka jest o gema od półfinału i serwuje.

• 4:2 I gem do zera dla Włoszki!

• 3:2 Niestety, Giorgi po raz trzeci w tym meczu przełamuje Radwańską i wychodzi na prowadzenie w drugim secie. W decydującej akcji rozstrzelała Polkę po korcie.

• 2:2 Coraz dłuższe te gemy. Włoszka wygrała znów z dużym trudem, a gem trwał aż 7 minut i 10 sekund. W wygrywających zagraniach jednak miażdżąca przewaga Włoszki 23:3.

• 1:2 Radwańska walczy, pokazuje pazur. Wygrywa swój gem serwisowy i jest na prowadzeniu. Giorgi w całym pierwszym secie miała 10 niewymuszonych błędów, a już teraz w drugim ma ich 13. Widać, że agresywniejsza gra Polki przynosi skutek!

• 1:1 To mógł być przełomowy gem! Radwańska miała pierwszą w tym meczu piłkę na przełamanie, ale swoim słynnym uderzeniem z kucającej pozycji wyrzuciła piłkę w aut. Ostatecznie Włoszka wygrała na przewagi (ostatnią piłkę też Polka zagrała za mocno), ale coś się zmieniło w przebiegu gry. Giorgi nie wygrywa już z taką pewnością.

• Mamy statystyki: Radwańska popełniła do tej pory pięć niewymuszonych błędów (dwa razy mniej niż rywalka) i miała trzy wygrywające zagrania, a Giorgi 17.

• 0:1 Męczarnie Radwańskiej zakończone sukcesem. W najdłuższym do tej pory gemie, udało się Polce wyszarpać zwycięstwo. Może to będzie jakiś przełom, bo Włoszce mógł ten gem podciąć skrzydła i na pewno kosztował ją dużo sił.

• W przerwie zszedł do Agnieszki trener Tomasz Wiktorowski, który zachęcił Polkę do aktywniejszej gry. Wnioskujemy, że chodziło mu o to, żeby narzuciła własny styl, a nie była tylko bierną uczestniczką meczu.

• 6:1 Demolka! Radwańska obroniła dwie piłki setowe, ale przy trzeciej uderzyła w siatkę. Set do zapomnienia. Włoszka gra mocniej, szybciej, celniej, właściwie Polka nie ma nic do powiedzenia i losy meczu może odmienić tylko: a) lepszy serwis Polki b) utrata skuteczności przez Włoszkę.

• 5:1 Bardzo złe wieści z kortu w Sydney. Radwańska nie ma antidotum na returny Giorgi. Przegrała swój drugi serwis, na koniec kompletnie rozbita popełniła podwójny błąd serwisowy. Błąd też jest efektem tego, że stara się kombinować tak aby Giorgi nie posyłała na jej stronę kolejnych bomb. Na razie to wszystko się nie udaje.

• 4:1 Ale Włoszka przy swoim serwisie jest nie do zatrzymania. Kończy gema asem. Właściwie przy takiej grze rywalki Radwańska nie ma szans na zwycięstwo. Ale może jej uniemożliwić taką grę. Może urozmaiceniem gry, zmian tempa? Bo wymiany z głębi kortu nie przynoszą rezultatu.

• 3:1 Jest pierwszy gem Agnieszki Radwańskiej. Nie bez trudu, przegrała w nim dwie wymiany, ale to dobry prognostyk na przyszłość tego meczu.

• Tymczasem nadeszły wieści z Australii, gdzie odbyło się losowanie Australian Open. Radwańska w I rundzie zagra z Kristyną Pliskova. Grała z Czeszką do tej pory jeden raz i wygrała.

• 3:0 Błyskawiczny gem serwisowy Giorgi. Włoszka dała Radwańskiej wygrać tylko jedną wymianę. Czas na pobudkę! Jakąś bardziej ryzykowną grę?

• 2:0 Bardzo zły początek Radwańskiej. Przełamanie już w pierwszym gemie serwisowym. Zaczęło się od stanu 15:40 i dwóch obronionych break pointów, ale końcówka należała do Włoszki. Zakończyła gema uderzeniem w końcową linię. Polka gra za wolno, jest zbyt mało aktywna, stoi głęboko z tyłu i właściwie tylko przyjmuje ciosy.

• 1:0 Pierwszy gem wygrany przez Włoszkę, ale niezbyt pewnie. Sporo błędów z obu stron, Radwańska zaczęła mecz od uderzenia w siatkę, potem Giorgi wyrzuciła piłkę w aut. Z czasem panie się rozkręciły, wymiany były dłuższe, a na koniec Giorgi ustrzeliła Polkę, której nie udał się return. Gem do 40.