Brighton

2 3

Po spotkaniu

Puchar Anglii. Arsenal wyeliminował Brighton

Arsenal wygrał na wyjeździe spotkanie IV rundy Pucharu Anglii z zespołem z Championship Brighton and Hove Albion, mimo że gospodarzom dwukrotnie udawało się doprowadzić do remisu. Żeby rozstrzygnąć losy spotkania, trener Wenger musiał wypuścić w bój Theo Walcotta.

Ten mecz mi się...
podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

• KONIEC MECZU

90. min. + 4

Koniec meczu. Arsenal wygrywa na wyjeździe drużyną z Championship 3:2, mimo, że gościom z Brighton dwukrotnie udawało się doprowadzić do remisu. Bramka na wagę zwycięstwa pojawiła się dopiero wtedy, gdy Arsene Wenger zdecydował się wypuścić w bój Theo Walcotta.

Brighton jeszcze próbuje wyrównać, ale obrońcy Arsenalu utrzymują koncentrację.

• 85. min.

Mackail-Smith domaga się karnego po tym, jak mając szansę na wyrównanie, zderzył się w polu karnym z Jenkinsonem. Sędzia nie używa jednak ani kartek, ani gwizdka.

• 85. min.

Zamieszanie w polu karnym Brighton, Ankergren dokonuje cudów męstwa i nie ma czwartej bramki dla Arsenalu.

• 85. min.

I jeszcze jedna próba Walcotta, który urwał się obrońcom, strzelał z ostrego kąta, ale jego strzał sparował bramkarz Brighton.

• GOOOOOOL

85. min.

Theo Walcott! Po rzucie rożnym przeciął dośrodkowanie i prawdopodobnie przesądził losy meczu.

• 85. min.

Giroud znów próbował strzelać przewrotką i znów bez powodzenia.

• 83. min.

Niebezpiecznie pod bramką Szczęsnego po podaniu LuaLui, ale w porę interweniuje Kościelny.

• 81. min.

Świetne podanie podolskiego do Girouda, który złożył się do przewrotki, ale piłka kopnięta przez Francuza poszybowała wysoko nad bramką.

• 75. min.

Walcott dostał świetne podanie i pachniało już bramką dla Arsenalu, ale w ostatniej chwili dobrze interweniowali obrońcy Brighton.

• 71. min.

Schodzi strzelec bramki Ulloa, zmienia go Mackail-Smith.

• 71. min.

Rzut rożny dla Arsenalu, ale piłkę przejmują gracze Brighton.

• 69. min.

Jack Wilshere zmienia Thomasa Rosickiego, a Theo Walcott Oxlade-Chamberlaina.

• 65. min.

Żółta kartka dla Ramseya za faul na Lualui.

• GOOOOOOL

61. min.

Wyrównanie dla Brighton! Świetne podanie Barnesa do Ulloi, który głową "na szczupaka" pokonuje Szczęsnego.

• GOOOOOOL

55. min.

Giroud! Dostał dobre podanie od Diaby'ego w narożnik pola karnego, sięgnął piłkę i upadając strzelił tuż obok bramkarza Brighton.

• 52. min.

Rzut wolny dla Arsenalu, zamieszanie w polu karnym i jeszcze rzut rożny - żadnej z tych sytuacji nie wykorzystał Arsenal, piłka dla Brighton.

Barnes rzucił się do ataku na bramkę Szczęsnego, ale jego strzał przecięli obrońcy Arsenalu.

Rozpoczyna się druga połowa spotkania.

• 45. min. + 3

Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania. Arsenal remisuje z Brighton na Emirates Stadium 1:1, po bramkach Girouda i Barnesa.