podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Puchar Niemiec. Mchitarjan bohaterem Borussii, wysokie noty Lewandowskiego

Henrich Mchitarjan został zgodnie uznany przez lokalną prasę za najlepszego piłkarza Borussii Dortmund w wygranym 2:0 półfinałowym meczu Pucharu Niemiec z VfL Wolfsburg. Dobrze oceniony został także zdobywca setnego gola dla klubu Robert Lewandowski, o którym "Ruhr Nachrichten" napisał, że "kibice BVB powinni cieszyć się każdym dniem Polaka w koszulce Borussii, zanim odejdzie z klubu".

Puchar Niemiec. Lewandowski gra o wyjątkowe pożegnanie i gola numer 100

10 dni temu w ligowym meczu z Wolfsburgiem Robert Lewandowski zdobył swego 99. gola dla Borussii Dortmund. O jubileuszowe trafienie polski napastnik postara się we wtorkowym meczu z tym samym rywalem. Stawką będzie awans do finału Pucharu Niemiec. Transmisja w Orange Sport, relacja na żywo w Sport.pl o godz. 20.30.

Puchar Niemiec. Półfinał z Wolfsburgiem ważniejszy niż wygrane nad Realem i Bayernem

Po trzech wygranych meczach z rzędu Borussia Dortmund zagra we wtorkowy wieczór o swój główny cel na obecny sezon. Od kilku miesięcy sztab i piłkarze wicemistrza Niemiec powtarzają bowiem, że to właśnie finał Pucharu Niemiec w Berlinie jest tym, co definiuje rok 2014 dla BVB. Aby jednak powtórzyć sukces z 2012, najpierw trzeba zagrać tak jak dziesięć dni temu, gdy podopieczni Juergena Kloppa pokonali VfL Wolfsburg 2:1. Jaki wynik padnie dziś na tym samym stadionie? Relacja Na Żywo na Sport.pl o 20.30

• 90. min. + 3

KONIEC MECZU! Borussia Dortmund w finale Pucharu Niemiec! Pokonała u siebie Wolfsburg 2:0, po dwóch asystach Reusa i golach Mchitariana i Lewandowskiego. Dla polskiego napastnika był to gol numer 100 dla klubu z Dortmundu. W finale 17 maja BVB zmierzy się z Bayernem lub Kaiserslautern. Te drużyny zagrają ze sobą o awans jutro.

Ostatnia zmiana w Borussii. Schieber zmienia Reusa.

Wolfsburg jeszcze walczy, ale jakoś tak nieśmiało. Strzał głową Caligiurego lekki i w boczną siatkę.

• 87. min.

Błyskawiczna kontra Reusa. Przebiegł z piłką pół boiska, ale niedokładnie podał do Aubameyanga.

• 85. min.

Malanda ucierpiał w tej sytuacji i schodzi z boiska. Opuszcza murawę również Lewandowski. Zmienia go Aubameyang.

• 80. min.

Weidenfeller przepuszcza piłkę pod ramieniem. Ale futbolówka do siatki nie wpadła.

• 80. min.

Ależ było gorąco! Weidenfeller fantastycznie obronił strzał Malandy, po chwili przepuścił piłkę pod ramieniem po uderzeniu Gustavo, a futbolówka uderzyła w słupek. W końcu złapał piłkę nogami!

• 77. min.

Szansa dla Lewandowskiego. Zamiast od razu strzelać, przyjął i zagrał do nikogo.

• 75. min.

Trzeba przyznać, że ta druga połowa dużo słabsza niż pierwsza. W pierwszej sytuacje bramkowe mieliśmy niemal co minutę. Teraz co dziesięć, jak nie więcej.

• 75. min.

No jak taką okazję się marnuje, to raczej awansu dla "Wilków" nie będzie. W roli głównej Malanda.

• 73. min.

Zmiana: Kirch za Mchitariana.

• 72. min.

I Lewandowski znów leży. I znów musi zejść na chwilę z boiska. Kopnął go w udo Luiz Gustavo.

• 69. min.

Lewandowski chwilę był poza boiskiem. Ma małe kłopoty ze stawem skokowym, trochę utyka.

• 66. min.

Żółta kartka dla Kehla, który sfaulował Trascha.

• 63. min.

Jeszcze trochę radości, a co!

• 63. min.

Pierwsza zmiana w drużynie z Wolfsburga: Vierinha za Arnolda

• 60. min.

Bardzo ładna akcja Piszczka, który wrzucił piłkę na pole karne do Lewandowskiego, ten zgrał głową do Grosskreutzka, a ten z kolei ni to strzelił ni to wywrócił się.

• 55. min.

Po zagraniu Reusa z rzutu wolnego do piłki wyskoczył Lewandowski i futbolówka wpadła do siatki. Arbiter odgwizdał jednak spalonego. Pytanie jednak, czy Lewandowski dotknął w ogóle piłki?

• 53. min.

To mógł być gol kontaktowy dla "Wilków". Po błędzie Weidenfellera na pustą bramkę uderzał Arnold, ale nie trafił.