2 0

Odśwież
52
Borussia wygrała z HSV. Asysta Piszczka na Zczuba.tv

Od początku meczu piłkarzom obu drużyn dawały się we znaki bardzo trudne warunki atmosferyczne. Strugi deszczu oraz murawa przypominająca gąbkę, wpłynęły na poziom meczu w pierwszych 45. minutach. Sytuacji było jak na lekarstwo, a znudzeni i przemoknięci kibicie na Westfallenstadium przeciągali się z nudów.

Druga część spotkania to od razu frontalne ataki gospodarzy. W 50. minucie prawą stroną boiska popędził Łukasz Piszczek, na pełnej prędkości wbiegł w pole karne, po czym wyłożył piłkę Kagawie. Japończyk pewnym strzałem pokonał Drobnego, a Polak zanotował kolejną w tym sezonie asystę.

Od tej pory Borussii grało się już dużo łatwiej. Okazje strzeleckie szybko przełożyły się na kolejną bramkę dla Dortmundu. Götze wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale z ostrego kąta niedokładnie przerzucił nad nim piłkę. Dopadł do niej Grosskreutz, ładnie odgrał do Barriosa, któremu nie pozostało nic innego jak zapakować futbolówkę do pustej bramki.

Na ostatnie 20 minut meczu na boisku zameldował się Kuba Błaszczykowski, który momentalnie stworzył kilka groźnych sytuacji. Najpierw przestrzelił w dobrej sytuacji, by kilka minut później wspaniałym dośrodkowaniem obsłużyć Barriosa. Tylko wspaniały refleks Drobnego uchronił Polaka od zapisania na swoim koncie asysty. Robert Lewandowski na boisku pojawił się w 78. minucie i niczym szczególnym nie zaimponował.

Była to 10. wygrana Borussi w tym sezonie. Żółto-czarni pewnie przewodzą Bundeslidze, z 31 punktami na koncie. Drugie w tabeli Mainz zgromadziło 24. oczka i w sobotę zmierzy się z Hannoverem 96.

Tak relacjonowaliśmy mecz Borussia - HSV na żywo:

90. min. Koniec meczu! Wspaniała passa Dortmundu trwa! Kolejne trzy punkty inkasuje najbardziej ?polski zespół? w Bundeslidze, nadal pewnie liderując stawce.

90. min. Dortmund gra ostrożnie, a Guerrero miał dobrą szansę na bramkę kontaktową. Nie udało się.

85. min. Ostatnia zmiana w Dormundzie. Za Goetze wchodzi Dede.

84. min. Lewandowski trochę egoistycznie próbował strzelać, wysoko nad bramką... Klopp bije jednak Polakowi brawo.

81. min. Fenomenalne dośrodkowanie Błaszczykowskiego! Barrios musnął piłkę głową, Drobny z największym trudem broni! To byłaby piękna asysta Polaka!

80. min. Błaszczykowski zabrał się z piłką na 40. metrze, zdołał dobiec do pola karnego i mocno strzelił. Niestety ponad bramką Drobnego.

78. min. Na boisku jest już także Robert Lewandowski. Zmienia Kagawę.

78. min. Błaszczykowski mocno strzelał z rzutu wolnego, piłka odbiła się rykoszetem, trafiła do Bendera, ale ten przenosi ją głową ponad bramką.

77. min. Klopp już zupełnie inaczej zachowuje się przy linii bocznej. Dortmund nie powinien już dać sobie wyrwać tego zwycięstwa.

74. min. W Dortmundzie euforia, a po drugiej stronie boiska świetną okazję miał Petrić. Minimalnie przestrzelił głową.

71. min. Na boisku melduje się Błaszczykowski. Wchodzi za Grosskreutza.

70. min. 2:0! Siódme trafienie Barriosa w tym sezonie! Götze wpadł w pole karne z prawej strony, przerzucił piłkę nad bramkarzem HSV, nie trafił jednak w bramkę. W dobrym miejscu znalazł się jednak Grosskreutz, który ładnie odegrał do Barriosa, któremu nie pozostało nic innego, jak zapakować piłkę do pustej bramki.

70. min. 70. minuta na zegarze, a Lewandowskiego i Błaszczykowskiego na boisku nadal nie widać...

66. min. I od razu pierwsza akcja Heung-Mina! Było groźnie, ale piłka ląduje w rękach Weidenfellera.

66. min. Heung-Min wchodzi na boisko za Rincona, który jak pamiętamy, sam pojawił się na boisku z ławki.

65. min. HSV próbuje się otrząsnąć i nawet często gości pod bramką gospodarzy. Na razie jednak bez skutku.

63. min. Warunki do grania w piłkę są coraz gorsze. Deszcz przeszkadza piłkarzom, którzy muszą się sporo namęczyć, aby na grząskiej murawie dobiec do piłki.

62. min. Druga bramka Kagawy, ale sędzia trzyma w górze chorągiewkę. Nadal 1:0.

58. min. Tym razem groźnie z drugiej strony boiska. Weidenfeller broni łatwy strzał, który jednak przez wzgląd na mokrą murawę, mógł mu sprawić trudności.

56. min. Coraz lepiej poczynają sobie piłkarze Kloppa. Kolejny rzut rożny.

54. min. Sahin potężnie huknął z rzutu wolnego! Bramkarz z HSV z największym trudem broni.

53. min. Teraz Borussi powinno się grać zdecydowanie lepiej. Czekamy na kolejne ?polskie akcenty? w Dortmundzie.

50. min. 1:0 dla Borussi! Piszczek popędził prawą stroną, przebił się w pole karne, podał do Kagawy, a ten pewnym strzałem z piętnastu metrów ucieszył kibiców na Wesfallenstadion! Tydzień temu, w meczu z Hannoverem, Polak również zaliczył asystę.

47. min. W Dortmundzie deszczowa aura coraz bardziej daje się we znaki piłkarzom.

46. min. Borussia zaczyna drugą połowę. W drużynie gospodarzy nadal bez zmian. Błaszczykowski i Lewandowski na ławce.

Piłkarze wracają na boisko.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. +1 Koniec pierwszej części meczu. W drugiej liczymy na większe emocje. I z takim marzeniem wrócimy po przerwie.

45. min. Piszczek! Było bardzo groźnie! Piszczek posłał groźną piłkę w kierunku Barriosa, ale ten nie zdołał do niej dość. Dobre zagranie Polaka.

44. min. Wściekły Klopp przy linii bocznej. Jemu też powoli daje się we znaki nieporadność swoich graczy.

41. min. Goetze po długim podaniu Bentnera nie zastanawiał się i huknął tuż obok słupka! Najlepsza okazja Borussi w tym meczu.

38. min. Piszczek jest bardzo ruchliwy i agresywny. Dobry pressing przeplata jednak z faulami.

38. min. Blisko dojścia do groźnego podania był Kagawa. Piłka jednak ląduje w rękach Drobnego.

34. min. HSV miało szansę po rzucie wolnym, piłka jednak nie doleciała do piłkarzy w czerwonych strojach. Nadal ziewamy w oczekiwaniu na sytuacje strzeleckie...

34. min. Po 34. minutach gry boisko musi opuścić Kacar, który kilka minut temu zderzył się z Benderem. Na boisko wchodzi Rincon.

30. min. Po pół godzinie gry nadal nie widzieliśmy żadnej dobrej sytuacji pod bramkowej. Czekamy na większe zaangażowanie w grę ofensywną i odrobinę szybsze tempo. Może Lewandowski z Błaszczykowski są na to receptą?

27. min. Dobry pressing Piszczka. Wywalczył aut dla Borussi.

25. min. Barrios po zderzeniu z bramkarzem jest już gotowy do gry. Wraca na boisko.

22. min. Początek meczu zapowiadał dużo szybsze spotkanie. Na razie jednak tempo nie porywa.

19. min. Goetze dośrodkował sprzed pola karnego w kierunku Barriosa, który został powalony przez bramkarza rywali. Sędzia jednak odgwizdał faul napastnika BVB. Nadal bez bramek w Dortmundzie.

18. min. Lewandowski z Błaszczykowskim na razie ze spokojem przyglądają się bezradności kolegów w ofensywie. Prawdopodobnie tak jak w ostatnich spotkaniach pojawią się na boisku około 60 minuty meczu. Muszą czekać na swoje szanse.

12. min. Przez dwanaście minut gry żadna z drużyn nie zdołała stworzyć sobie żadnej sytuacji strzeleckiej. Obaj bramkarze na razie przeciągają się z nudów we własnych polach karnych.

9. min. Grosskreutz faulowany z lewej strony boiska. Rzut wolny dla Borussi. Obrońcy wybijają piłkę.

5. min. Przewagę w pierwszych minutach ma Dortmund, piłkarze z HSV na razie raczej się bronią.

3. min. Piszczek włączył się w akcję ofensywną, ale niedokładnie dośrodkował. Polak jest na razie często wymienianym piłkarzem przez komentatorów. Brakuje dokładności.

2. min. Pierwszy atak przeprowadzili piłkarze z Hamburga, ale gospodarze pewnie się bronią. Pierwszy kontakt z piłką Piszczka.

1. min. Rozpoczęli. Przy piłce goście.

Borussia zagra w tradycyjnych żółto-czarnych strojach, Hamburger wystąpi w czerwonych trykotach.

Piłkarze są już na boisku. Zaraz zaczynamy relację z meczu.

Przed meczem: Borussia jest pierwsza w tabeli i nawet jeśli przegra dziś z HSV nie odda prowadzenia po tej kolejce. Goście plasują się tuż poza strefą pucharową, czyli na szóstym miejscu.

W ostatniej kolejce Bundesligi Dortmund, przy dużym udziale Polaków, rozgromił na wyjeździe Hannover. Czekamy na powtórkę na Westfallenstadion.

W Dortmundzie nad stadionem ulewa. To nie będzie łatwy mecz dla obu drużyn.